Pretvornik 12 V -220 V

fluri

Pripravnik
2. okt 2010
47
1
8
Pozdravljeni, zanima me sledeče.Kupil sem razsmernik (1000w) 12-220 v.in ga imam za solarno na vikendu .Luči gorijo vredo ,ko pa preklopin na njega polnilnik za Laptop pa prvo zmanjak toka potem pa se vklopi in skoz nekaj brenči v napajaniku. ali pa televizor tudi nekaj brni.Imel sem tudi prikljopljeno pumpo za bazen in je čez 14 dni crknala .Ali je pretvornik ki je bil kupljen za cca.100€ preslab nekvaliteten ?

Kakšna je razlika med njimi ?

Lp Miran
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Za gnat pumpo in podobne stroje, ki so odvisni od AC frekvenčne sinusoide rabiš inverter ki ima "pravo sinusno" obliko izhoda. So pa dražji ja. Skratka išči tisto kar ima "čisti sinus" oz. "pure sine wave". Za 100EUR ne vem če dobiš čisti sinus niti v nižjih močeh. Pa splača se dat malo več za večjo moč, ker kot imaš kakšen močnejši porabniki "čistega sinusa" pomeni to tudi velike zagonske tokove (recimo hladilnik) in tam čeprav je nazivna moč majhna zna zagonski tok povzročiti izklop ali pa deformacijo sinusne krivulje in ti potem spet skuri pumpo na drugi strani.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vse našteto, poleg tega pa še ni sinusni in imajo elektronske naprave probleme z njim. 1000W, ti da dejansko ven max. 700W, ali še raje 500W.

Brenči lahko opozorilnik za preveliko porabo, ali pa ventilator, ki se vklopi pri večji obremenitvi.

Se bo treba "stegnit" nekje blizu 300€ vsaj.
 

fluri

Pripravnik
2. okt 2010
47
1
8
Potem bo vrjetno težava v pretvorniku.Bom vrjetno moral nabaviti novega ?ali mi lahko pošljete kakšen link ,kje kupiti kvaliteto za nizko ceno ?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Pa ti sončna da kolk W aliA?
Če ti da premlo, poem ti W na pretvorniki nič ne pogajo!
Če ti žarnica gor ponoč ali podnevi je tudi razlika.
Torej močno sončno kot prvo
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.266
-8.458
113
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Pa ti sončna da kolk W aliA?
Če ti da premlo, poem ti W na pretvorniki nič ne pogajo!
Če ti žarnica gor ponoč ali podnevi je tudi razlika.
Torej močno sončno kot prvo
Newsflash. Ob takile sončni imaš VEDNO akumulator, tako da nima nobene veze, koliko da sončna od sebe. Dokler je akumulator napolnjen
evil.gif
 

fluri

Pripravnik
2. okt 2010
47
1
8
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Vse našteto, poleg tega pa še ni sinusni in imajo elektronske naprave probleme z njim. 1000W, ti da dejansko ven max. 700W, ali še raje 500W.

Brenči lahko opozorilnik za preveliko porabo, ali pa ventilator, ki se vklopi pri večji obremenitvi.

Pa ne brenči pretvornik ampak aparat kateri je prklopljen na njega ,(TV ,polnilec PC.......)

Se bo treba "stegnit" nekje blizu 300€ vsaj.
 

fluri

Pripravnik
2. okt 2010
47
1
8
Citat:
Uporabnik fluri pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Vse našteto, poleg tega pa še ni sinusni in imajo elektronske naprave probleme z njim. 1000W, ti da dejansko ven max. 700W, ali še raje 500W.

Brenči lahko opozorilnik za preveliko porabo, ali pa ventilator, ki se vklopi pri večji obremenitvi.



Pa ne brenči pretvornik ampak aparat kateri je prklopljen na njega ,(TV ,polnilec PC.......)


Pa ne brenči pretvornik ampak aparat kateri je prklopljen na njega ,(TV ,polnilec PC.......)

Se bo treba "stegnit" nekje blizu 300€ vsaj.




Pa ne brenči pretvornik ampak aparat kateri je prklopljen na njega ,(TV ,polnilec PC.......)
 

fluri

Pripravnik
2. okt 2010
47
1
8
Verjetno ne ker mi že od nakupa novega brenči, je nila poceni zadeva cca 100€.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.849
113
pri taščici
Kaksen je pa akumulator?
Sicer pa imam tudi sam nek 1500 sinsni inverter v kurilnici. Tako mocnega sem kupil zaradi zagonskih tokov skrinj in podobno. Ce pride zled, upam da zdzim nekaj casa s prizganim avtom na dvoriscu da mi gori pec in poganja crpalke, kaksno luc...
Tudi dal nekih 150 evrov za njega na ebayu.
Je pa svaba poslal 2x modificiran sinus. Sele v tretje je poskal narocenega. Zakaj je bilo tako ne vem. Modificiran sinus je vec kot pol cenrjsi od cistega.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Avto ti v prostem teku ne bo dal kaj dosti od sebe. Ce ima alternator 100a, pricakuj najvec 1400w, pa se to ne bos vsega odzvel za zunanje porabnike.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj verjetno veš, da se avto na mestu ne hladi optimalno. OK za pozimi ni neke panike, ampak vseeno.

Precej lažje ti je zbrat nekaj solidnih akumulatorjev in si naredit back up "UPS".
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Lahko breme priključiš neposredno na sončne c. Vendar uničiš sončne celice.
Zato je vmes accu, ki da tisto, kar sončne c ne zmorejo.
In alternator v avtu je kar "močan", pa akku tudi. Za tiste zagonske tokove, ki so pri zagonu motorja.
Sončna ne da nikoli. Ona je za filat. Porabnik samo iz akku.
Kaj ti pomeni 1500W 12 na 220, če ta mima kje pobrati potrebno jakost. Samo toliko jo bo, kolikor jo dobi. In ne iz sončne c.
Lahko, da je na 1500W, porabnik 1000W. Vendar še vedno ne direkt na sončne c.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Alternator v avtu ustvari max recimo 100A pri 14V, kar je 1400W jalove moči oz. nekaj manj uporabne. Ponavadi pri določenih nazivnih obratih, npr. 6000 na motorju oz. sorazmerno manj na alternatorju (nekje 3x manj). Če ga boš pri 2000 motornih obratih s ceglom od njega zahteval kW, bo šl a razlika iz akumulatorja in zabava ne bo trajala dolgo. Lahko pa montiraš močnejšega ali pa dodatnega.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Zakaj ne kupiš bencinski agregat in bo mir. Imam Hoferjevega in vse v hiši dela OK.
Seveda brez boilerja, pečice in el.štedilnika.
grims-1.gif