Prepis avta v družini - kdaj

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Kdaj in kako je najenostavneje narediti prepis avta v družini.

Avto je bil nekaj let pisan na mamo. Sedaj bi ga prepisal nase.

Kdaj je to najenostavneje. Registracija je veljavna do 02.03.2019

Rad bi nekako izpeljal,da bi ne bilo treba dvojnih zavarovalnih polic,pač čimmanj telovadbe. Tudi pogodbo bom naredil kot da mi ga je prodala ,se mi zdi najenostavneje.

Razmišljam ,da bi bilo prepis najbolje narediti 02.03.2019 .??

Zavarovalno polico lahko naredim že kakšen dan prej ali ne ? Na prejšnji zavarovalni polici sem zavarovalec,uporabnik in plačnik. Samo zavarovanec je mama.

Kakšna ideja ?

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Samo zavarovanje bi pa naredil kakšen dan prej če je mogoče.. Gre tudi za prenos bonusa od mame name ?

Pa tudi delne kaske in podobno imam na dosedanji polici . Dejansko bo identično zavarovanje ,samo da bom tudi zavarovanec.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Sprašuješ nekaj, kar že vse sam do potankosti veš. Kaj te tu dejansko sploh zanima?
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Če pravilno razmišljam...

In pa predvsem ,ali lahko naredim praktično identično polico ,samo da bom še sam vpisan kot zavarovanec ,recimo teden dni prej in z datumom veljavnosti od 02.03.2019 naprej...Imam pa pomisleke ,če mi lahko da agent polico prej ,predvsem zaradi prenosa bonusa z mame name ?? Ker bo dosedanja polica še veljavna ??
lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pri prenosu bonusa je (bilo) pomembno, da imaš vozniški izpit toliko let po 5% kot imaš bonusa - torej 50% bonus = 10 let izpita!
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Kdaj in kako je najenostavneje narediti prepis avta v družini.

Avto je bil nekaj let pisan na mamo. Sedaj bi ga prepisal nase.

Kdaj je to najenostavneje. Registracija je veljavna do 02.03.2019

Rad bi nekako izpeljal,da bi ne bilo treba dvojnih zavarovalnih polic,pač čimmanj telovadbe. Tudi pogodbo bom naredil kot da mi ga je prodala ,se mi zdi najenostavneje.

Razmišljam ,da bi bilo prepis najbolje narediti 02.03.2019 .??

Zavarovalno polico lahko naredim že kakšen dan prej ali ne ? Na prejšnji zavarovalni polici sem zavarovalec,uporabnik in plačnik. Samo zavarovanec je mama.

Kakšna ideja ?

lp


Polico lahko pripraviš že danes na datum 2.3., edino kar je v tem primeru je, da moraš prepis delati na ta isti datum,
saj se takrat menja lastništvo in ker je sobota to ne bo problem.

Kupoprodajna pogodba je najugodnejša varianta (nobenega davka ne plačaš), lahko jo napišeš sam oz najdeš na netu,
važno da so vsi potrebi podatki gor oz. kupiš v knjigarni za 0,5€.

Za prenos bonusa, boš moral priložiti izjavo mame, da ti podarja bonus, ponekod dobiti odobritev zavarovalnice da prizna prenos bonusa,
se pa prizna pri večini zavarovalnic 5% bonus za vsako leto kot imaš vozniško dovoljenje za B kategorijo,...

Imamo pa tudi zavarovalnico, ki prizna 10% bonusa na leto, tako da lahko za enako obdobje dobiš šeenkrat več priznanega bonusa,
za ponudbo mi pa lahko pišeš na privat ;)
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Manjka še en pomemben podatek, koliko let imaš vozniški izpit?

Ja tud nižje gre, PR00 (60% bonusa) ... ampak na koncu je pomembna cena...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Še ena podrobnost ,če je komu poznano..

Polico novo že imam narejeno ,z datumom 04.03.2019. Ta isti dan greva tudi z mamo narediti prepis.

Zanima me samo ,če bo tehnični pregledtakrat še normalnno veljaven ,da bom lahko kar podaljšal registracijo ?

Upam da nisem šel prehitro na tehničnega ? Tehničnega sem opravil že 05.02.2019 ?

Bo šlo to ?

lp
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Bo.

Jaz imam tehničnega januarja, registracijo pa maja.

Pa že več let furam tako. Samo dva datuma moraš pazit.

Aja, lahko greš pa to potem lovit in ujameš nazja na en datum.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ne razumeš... Jaz sem tehničnega opravil 5.2. Prepis bom opravljal 4.3. in takrat istočasno pdaljšal registracijo. Zanima me sam zapisni o opravljenem tehničnem pregledu.Je še veljaven 05.03 ??