Prenovljeni Tesla Model 3

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Evo, moje mnenje, kot voznika Modela 3 in nekoga, ki je avto nabavil letos:

-dizajn: novi avto ni "grd", ni mipa niti lepši. Je bolj moderen, a mi je vseeno stara oblika, ki je malo bolj posebna, bolj všeč. Prejšnje luči so bile kot neka verzija porschejevih izpred par generacij, nove so pa kot kak Audi A4. Glede tega mi ni nič žal, da imam stari model. Zadaj je novi avto lepši, ni pa to neka velika sprememba (luči in napis).

-baterija, motor in pogon: je ostalo isto, glede tega sem se najbolj "bal", da bo res kaj novega in mi bo žal.

-ekonomičnost je malo boljša, nekaj na račun aerodinamike in nekaj zaradi slabših gum, zaradi katerih je tudi končna hitrost nižja, za več kot 30km/h. Glede na to, da je že stari avto zelo ekonomičen, mi je to ok

-kabina: tukaj je največ sprememb, na bolje in na slabše. Najbolj sem "fouš" za nove sedeže z ventilacijo. Te "vegan leather" so namreč poleti zelo vroče in ventilacija gotovo pomaga. Nova je tudi ambientalna osvetlitev, po kateri so otroci že spraševal. Dodali so še nekaj zvočnikov, a je že v starem avtu zvočni sistem odličen. RWD-ji pa itak ne prej ne zdaj nimajo naprednega sound sistema. Nov je še displej na zadnji klopi, kar zgleda kul, uporabno je pa malo manj. Mulci itak gledajo telefone, displej pa je premajhen in prenizko, da bi bil res uporaben.

-in potem pridemo do "slona v trgovini s porcelanom": avto nima več ročke za smerokaze. Sta dve tipki na volanu, obe na isti (levi) strani volana, tako da je treba kar gledat, katero se pritisne. NI več mogoč pritisk ročke, da ti obriše steklo. Ni več mogoče "blendanje" na način, kot ga poznamo že praktično od nekdaj. Ni prestavne ročice pač pa je treba za menjanje prestav drsati s prstom po glavnem ekranu. Ko je treba na hitro iti "naprej-nazaj-naprej" to gotovo moti. Prav tako ni možen vklop (in izklop) tempomata z ročko (ker je ni). Enako velja za avtopilota.

Z nakupom avta sem pohitel zaradi vsega iz tega zadnjega odstavka, V bistvi sem avto kupil tako, ko sem videl, da bodo naredili volan brez ročk. Ventilirani sedeži so fajn, a imam raje normalno uporaben avto. Glede na to, da se je dalo avto dobiti z lepim popustom (Long Range RWD za ceno navadne RWD), mi ni žal. Nov model v AWD izvedbi je tudi dražji in pride na cesto 51k.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Tako da ne preprijemajo in vrtijo volana, ampak imajo roke vedno na krmilu in prste zraven tistega gumba.

Predstavljaj si krožišče volan je obrnjnen "na glavo" kako boš lovil tisti gumbek žmigavca ko zapuščaš krožišče. Če bi imel Yoke + stear-by-wire bi to lepo šlo skozi.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.713
113
Nekaj razmišljam o teh ročkah in gumbih: kako pa motoristi to hendlate na motorjih?
Naj ti pojasnim. Krmila na motorju v krožišču ne preprijemaš in imaš stikalo za smernike vedno ob palcu in še pomembno, gre za fizično stikalo in ne nek gumb, kar pomeni, da vedno tudi brez pogleda čutiš, da si stikalo premaknil v levo ali desno.
Ni za kaj. :cheer:
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Tudi volana se praviloma ne preprijema. ;) Prosim ni za kaj.

Izjema so seveda naša mikro krožišča in "pickice" ki vozijo z eno roko v drugi pa držijo telefon deset centimetrov od lap. :bonk: PS: kater debil si je sploh to zmislil?
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Nimam rally avta (no ja znamko že) pa zvozim vsa pravilno velika krožišča brez preprijemanja, kot rečeno, kjer pa "majstri" stiščijo krožišče na prostor navadnega pa seveda to ne gre, ampak tam tudi ne daš žmigovca v fazi preprijemanja ampak na začetku manevra izvoza.

Saj se boste navadli ali pa ne boste Tesle vozli - prej to drugo očitno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.263
5.840
113
ferrariji imajo tudi žmigavce na volanu, tako, da...

verjamem pa, da se jih tam nuca bistveno manj kot v tesli
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.955
2.416
113
Brisalci če sem prav videl se vklopijo s knofom na volanu. Predvidevam, da je treba 2x za enkraten bris?
To z D in R za vožnjo, to je pa res malo smešno. Verjetno se pojavi izbira na displeju ob mirovanju?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Za prestave? Dvomim. So pa PRND gumbi tudi nad sredinskim ogledalom (če crkne displej, kar se tudi zgodi).
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
pri Tesli ne rabiš preprijemat iz krožišča. Brisalce itak upravlja sam, za pranje stekla pa tipko držiš stinjeno. Največja težavica je trobla... Iz prakse govorim
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc