Prenova kuhinje. Kako začeti in kje kupiti?

Vidko44

Zelenc'
11. apr 2023
3
0
1
Živijo,

z boljšo polovico opremljava stanovanje pa me zanima kje ste vi kupili svojo kuhinjo? Kam priporočate, da grem? Harvey, Lesnina, Dipo ali mogoče v kakšni spletni trgovini, ki jih imamo kar nekaj v Sloveniji?
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Nakup kuhinje ni ravno primerljiv z nakupom plenic, praška,... v spletni trgovini.

Najprej ti predlagam da malo pomeriš, da vidiš če ti sploh gre notri tipska kuhinja (to bo najcenejša opcija), potem so bosta mogla mal pogovorit kaj bi sploh rada imela (predale, omare,...), kakšen material, kakšni ročaji, barva (sijaj ali mat),...
Pomemben podatek je tudi ali delaš za dlje časa, ali samo začasno (za dlje časa izbereš kvalitetnejšo kuhinjo).

Od zgoraj naštetih imaš potem še možnost Ikea, Momax, GA kuhinje,....

Najbolje da s tlorisom z merami gresta v enega od zgoraj naštetih in skupaj pridete do ustrezne rešitve, ki bo win-win za obe strani :)
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Nekaj jih poznam, ki so zadovoljni z Dan Kuchen in Harvey. Je pa vse odvisno od budgeta. Pri večini ponudnikov ti skicirajo zastonj, oz dajo potem tudi načrte z inštalacijo če plačaš aro. Oglasi se k parim, pa boš videl koliko dobiš znotraj cenovnih okvirjev.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Meni so naredili custom made pri yucca. Profesionalno in ugodno.

 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Živijo,

z boljšo polovico opremljava stanovanje pa me zanima kje ste vi kupili svojo kuhinjo? Kam priporočate, da grem? Harvey, Lesnina, Dipo ali mogoče v kakšni spletni trgovini, ki jih imamo kar nekaj v Sloveniji?
Dipo preskoči...vse druga kar si naštel,obišči in najdita skupen kompromis in kvaliteto.Ker kuhinjo,ne kupuješ za leto dni...ampak dalj časa.
Dva meseca nazaj,sem dobil novo kuhinjo.Sem jo kr pri mizarju naročil.In sem zelo zadovoljen.Narejeno kvalitetno tako kot mora bit.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
Ne vem sicer natancno kako se je prijateljica z mozem pri momaxu menila, ampak take montaze kuhinje za petmestno cifro si ne želim.
Od prvotne montaže kuhinje do končane je bilo dva ali tri mesece. Pa se sedaj omare niso do stene in hladilnik ven strli iz omare. Slika spodaj pogled iz jedilnice
Za tako montazo jaz kupim rabljeno kuhinjo na bolhi za najvec jurja in jo z nekaj osnovnega orodja priredim na željeno mero.
 

Priponke

  • IMG_20230519_063503.jpg
    IMG_20230519_063503.jpg
    193,3 KB · Ogledi: 153

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Še en glas proti Dipo.

Če ti gre tipska kuhinja noter, jo imaš lahko v enem tednu. Če ne, se boš malo več ukvarjal z mizarji.

Za prvo silo in preverjanje dimenzij uporabi načrtovalec kuhinj od Ikee: Kitchen Planner. Če sam nimaš idej, se oglasi v kakšnem salonu kuhinj in ti bodo oni zrisali nekaj.

(Edit: ko gledam Hanzijevo fotko gor: upoštevaj, da zidarji ne naredijo vedno vse v vaservago in na cm natančno. Mi smo skor zaj***, ker je bilo po vertikali skoraj 5cm razlike od tam kjer smo zmerili do vrha omare, in je šlo glih za glih noter.)

Načeloma Ikea ima zelo dobre "notranje sestavine" - pante, vodila itd. Za fronte in aparate se potem lahko poljubno zmišljuješ, da nanese od jurja do 10 jurjev ali več.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Jaz sem kupil Dankuchen v Lesnini. Nakup je vseboval tudi meritev prostorov, dostavo, prenos in montažo. Prenos je pomemben. Ti jo pripeljejo in znosijo v prostor. Če si višje kot v 2 štuku, je dobro imeti :) Cene elementov noro skočijo, če želiš kaj več od polic... Po spominu: kotna omara s polico je bila 300€, 400€... Z ledvičko bi bila 850€

Za toliko kot boš rekel, da želiš lesen del (brez aparatov), za toliko ti bodo naračunali :) Moji starši so jo pri istem prodajalci kupili kakšno leto prej. Ker je bil znesek višji jim je za okvirno toliko naračunal. Ni jim nič omenil dodatnih stroškov. Primer: Če kupiš omaro, dobiš opcijo 3 brezplačnih ročajev. Staršem ni nič omenil in sta izbrala ene lepe dolge ročaje. Okvirno 50€ na ročaj. Smo jih šli štet in smo jih našteli za 600€... Široki leseni prehodi med omaricami in lepi zaključki tudi nanesejo...
Midva sva imela nižji budget, zato je nama vse to razložil, da smo okvirno prišli na najino željeno ceno...

Sama montaža je bila pri nama super. 2 zunanja mizarja montirala 1dan in pol. Res je šlo v mm, pa so vse stene krive in postrani.... lahko da sva imela srečo pri zunanjem izvajalcu.
Kuhinja je sedaj 10 let vsak dan akciji, južne, večerje, plezanje otrok.... še vedno brez napake... pult nikjer prebit, vsi nosilci, predali delajo kot novi...

10 let nazaj je bilo nekako tako: če si za leseni del imel namen dati več kot 5k€, potem so se cene trgovinskih in izdelane po meri, nekako izenačile. glede na moje okolje, ko smo približno hkrati kupovali kuhinje

Računaj pa, da si moraš vzeti čas za nakup... V lesnini takoj zgubiš 2 urci... da ti naredijo izris, da zbereš vse barve in omarice.....
Šla sva tudi na izris direktno v Dankuchen, pa je bila cena enaka... Aja, pa še to. Na koncu, na računu nič ne izveš koliko je kakšen kos.... vsaj pri nama je bilo tako...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Doimo, v Planetplus v Tacnu.
Po 9 letih lahko rečem, da je zadeva kvalitetna. Zmontirana je bila v nulo in taka je tudi ostala.
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
Tudi jaz sem leta 2008 mislil, kako je Dipo zanič. Potem sem pa rekel kar bo pa bo in sem jo kupil vključno s kuh.ploščo, pečico, napo in pom.strojem. In glej čudo, nobena stvar ni crknila, za dober mm se je povesila polička v omari kjer so krožniki, itd. in je itak najbolj obremenjena. in ta kuhinja ima vse mehanizme od blum-a. do sedaj sem pred nekaj meseci zamenjal samo oljne blažilnike v dvižnem mehanizmo. dobil sem jih v trzinu pri schahmayer-ju -morda nisem prav napisal. presenetila meje cena za par ~3evre, tako sem preventivno vzel 3pare.
tako torejkuhinja iz dipa, sedaj aprila je minilo 15let in ima tudi blum dvižne mehanizme, mehka zapiranja, itd.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
(Edit: ko gledam Hanzijevo fotko gor: upoštevaj, da zidarji ne naredijo vedno vse v vaservago in na cm natančno. Mi smo skor zaj***, ker je bilo po vertikali skoraj 5cm razlike od tam kjer smo zmerili do vrha omare, in je šlo glih za glih noter.)
Ampak pri Hanzijevi fotki ni problem pri zidarjih, ampak pri nekom (monterji ali mojster v salonu, bolj verjetno slednji), ki se mu je zdelo pametno, da element postavi na sredino kuhinje. Kaj takšnega je absolutno nesprejemljivo in se pri nekom, ki se vsaj približno resno ukvarja s kuhinjami ne bi smelo zgoditi...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Ampak pri Hanzijevi fotki ni problem pri zidarjih, ampak pri nekom (monterji ali mojster v salonu, bolj verjetno slednji), ki se mu je zdelo pametno, da element postavi na sredino kuhinje. Kaj takšnega je absolutno nesprejemljivo in se pri nekom, ki se vsaj približno resno ukvarja s kuhinjami ne bi smelo zgoditi...
Se strinjam, da Hanzijeva fotka ne odraža našega problema, ampak vseglih opozorim na previdnost pri merjenju.

Pri risanju je pametno bit pozoren tudi na budalaštine tipa "ne morem do konca odpret vrat od pomivalca, ker zapnejo ob kljuko sosednje omarice v L kotu" in podobno...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek