Prenosnik se pregreva

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Moj preljubi Asus se je danes prvič sam od sebe ugasnil, sklepam, da zaradi pregretja?
crazy1.gif
Imela sem ga na kolenih v polležečem položaju ob času mrka in je imel res vroč dan, mi je skoraj zažgal nožice. Nasploh se mi zdi, da je ventilator zelo glasen ali pa je to mogoče kaj drugega? Mu ne paše, če ni v normalnem položaju kot je na mizi, se bolj obremenjuje? Rabi zdravnika?
Prosim pomoč s predlogi.
roza.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Misliš, da sem mu blokirala prezračevanje? Najbrž mu nisem, ker ima glavni 'auspuh' na zadnji strani, kjer so tudi luknce za USB itd.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
obrni ga okol in poglej če ima kake reže spodaj
drugače pa na obeh mojih prenosnikih je hlajenje spodaj , obstrani in zadaj (spodaj gre zrak not ob straneh ven)
tako da ga nikoli ne postavljaj na neravne površine kot so postelja blazina itd..
lahko crkne -fertik

jaz imam svojega cele dneve prižganega in sem ga dodatno podložil da se lepše hladi
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Kako dolgo pa ga imas? Koliko ur povprecno dnevno dela? Zivis v prasnem okolju?
Poznam par primerov, ko se jim je dogajalo podobno kot tebi. Pregrevanje brez nekega pretiranega priganjanja. Razlog? Kot so ti ze omenili....prah, ki se nabere na hladilniku.
Sicer pa jaz svojega uporabljam marsikje...na kolenih, na postelji, itd...pa se nikoli ne segreva pretirano. Se ventilator se redko vklopi na drugo stopnjo....je pa res, da ima lepo razporejene "intake" reze vse naokoli.

Torej...ce si vsaj malo vesc racunalnikov, kar se tice HW, ga odpri in pocisti prah s hladilnika. Ce ne, prosi kaksnega kolega, da ti pomaga. Se najbolj ziher pa bo, ce ga neses na kak servis.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za prvo silo se da tudi s selacem pomagat, da ga posesaš skozi reže. sam pozor, ventilator moraš z nečim blokirat drugače bo dobil preveč obratov in bo crknil.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
Misliš, da sem mu blokirala prezračevanje? Najbrž mu nisem, ker ima glavni 'auspuh' na zadnji strani, kjer so tudi luknce za USB itd.

Ni tolko važno, kje ven piha, kot to, če pokriješ ventilator. Ker v tem primeru ne piha sploh... Torej, verjetno imaš spodej odvzem zraka, potem ga pa ven piha pri strani? Torej... v prihodnje pazi, da ga imaš na nogah tako, da ne pokriješ predela z ventilatorjem, da se bo lahko hladil. Varjanta je tudi, če imaš kako veliko (ne predebelo
tongue-1.gif



lp
Peter
 

Bane

Pripravnik
22. jul 2007
210
0
16
Danes na Zemlji, jutri pa v vesolju
Definitivno je največ prenosnikov crknlo zaradi padca na tla ali pa uporabe na kolenih! Močno odsvetujem takšno uporabo, pogojno s podstavljeno knjigo ali čem drugim tako velikim da prenosnik "stoji" na nogicah.



Praviš:

"Imela sem ga na kolenih v polležečem položaju"

Men bi blo tud zlo vroče
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

kochar

Pripravnik
25. jul 2007
35
0
6
Citat:
Uporabnik maggio pravi:
pa še vsake toliko časa ga je treba malo odpret in spucat ventilatorje in hladilnik
ker prah se hitro nabere

lp

In na koliko časa naj bi se ga takole spucalo? Recimo če se ga uporablja nekje 5 ur na dan za nezahtevno delo?
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Citat:
Uporabnik kochar pravi:
Citat:
Uporabnik maggio pravi:
pa še vsake toliko časa ga je treba malo odpret in spucat ventilatorje in hladilnik
ker prah se hitro nabere
lp
In na koliko časa naj bi se ga takole spucalo? Recimo če se ga uporablja nekje 5 ur na dan za nezahtevno delo?

moj laufa po cele dneve pucam ga pa tko na mesec 1x , mogoče malo pretiravam ker ni preveč prašen ampak mi vzame samo 10min časa- bolj preventiva itak pa ga tudi podložim 2 cm od podna (podloga-steklo) tko da kr dobr diha
hysterical-1.gif

enako tudi na prejšnjih prenosnikih
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Ma eni pretiravate. Jaz sem prejsnjega imel 3 leta, ga uporabljal v takih pogojih, da bi po mnenju nekaterih tukaj ocitno moral ze 10x crknit, pa se zdaj dela. Zdajsnjega ravno tako uporabljam dosti casa na kolenih...povprecno 4-5h dnevno med tednom!! Saj pa se proizvajalci prenosnikov zavedajo, da se prenosnike pogosto uporablja na kolenih in so temu primerno tudi skonstruirani. Je pa res, da zna poleti postati neprijetno zaradi dodatne toplote
smile-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ne boš mi rekel, da je primerna konstrukcija hlajenja odvzem zraka od spodaj, kjer ti leži na nogah
bonk.gif

Tudi sam ga imam dosti v naročju, ampak vedno pazim, da je odprtina za ventilator "v zraku", tak da lahko diha
smile-1.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Hvala za nasvete do zdaj. Moj dragi Asus se je zdaj začel redno sam od sebe ugašat. Na netu sem zasledila, da je to najverjetneje zaradi previsokih temperatur, naložila sem si Hardware Sensors Monitor, kjer kaže temperature.

Nekdo naj mi razloži sledeče:

Mainboard: 69 stopinj

CPU1: 78 stopinj

Temp3: 71 stopinj

CPU0 Core: 56 stopinj.



Vrednosti CPU1 in Temp3 sta rdeči, sklepam, da previsoki. Kakšne so normalne vrednosti? Kaj storiti??
 
Nazadnje urejeno:

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
Hvala za nasvete do zdaj. Moj dragi Asus se je zdaj začel redno sam od sebe ugašat. Na netu sem zasledila, da je to najverjetneje zaradi previsokih temperatur, naložila sem si Hardware Sensors Monitor, kjer kaže temperature.
Nekdo naj mi razloži sledeče:
Mainboard: 69 stopinj
CPU1: 78 stopinj
Temp3: 71 stopinj
CPU0 Core: 56 stopinj.

Vrednosti CPU1 in Temp3 sta rdeči, sklepam, da previsoki. Kakšne so normalne vrednosti? Kaj storiti??

Masinco testiraj na mizi, ce bodo temperature iste je zadeva godna za podrobnejsi pregled (ciscenje, zamenjava ventov, itd...). Ce bodo temperature nizje uporabi kako knjigo za uporabo v "pollezecem polozaju"
redface-1.gif


procesor je P4?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ok, kot prvo... ohladi računalnik, in potem tako ko ga prižgeš začni spremljat temperaturo. Ker mnogi laptopi narobe kažejo nekatere temperature. Moj recimo ima edini senzor na disku, tako da je "temp procesorja" ves čas na 80°C
grin1.gif

Tako da... če so temperaturne krivulje ves čas ravne, lahko da niso prave!
Sicer pa kot že rečeno, če se ti na mizi pregreva, bo treba nekej narest... Btw, koliko imaš rama in koliko ti kaže v task managerju (Ctrl+Alt+Delete-> Performance) spodnji graf (pf-usage)?