Prenosnik se ne poveže na internet

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Prenosnik se kar naenkrat noče povezat na internet. Oba velika računalnika se povežeta, pri prenosniku pa piše da je povezava omejena ali prekinjena... Sem poskušal vse sorte ipconfig /renew in podobne fore (/release) pa ne pomaga ničesar... Ponudnik je T-2. Če povežem prenosnika z enim od velikih računalnikov po mreži se bo povezava med njima normalno vzpostavila...
 

Bane

Pripravnik
22. jul 2007
210
0
16
Danes na Zemlji, jutri pa v vesolju
Se ne poveže po zraku ali po kablu
17758-icon_confused.gif
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Po kablu... Ne poskušam povezat 3 računalnikov hkrati...
 
Nazadnje urejeno:

Bane

Pripravnik
22. jul 2007
210
0
16
Danes na Zemlji, jutri pa v vesolju
Praviloma ni treba nič nastavljat.
Težave se ponavadi pojavijo ko mreža malo zaštrika in bi bil navadrn restart opreme (modema, routerja ...) dovolj, vendar povprečen uporabnik pred tem spremeni nastavitve (saj ne da bi te podcenjeval, a sem tudi jaz šel skozi to šolo
stupid-1.gif
).

Če ti ni uspelo z nastavitvami enostavno odstrani vse omrežne povezave (predvidevam, da se hočeš priklopit na net prek ruoterja), reštartaj, prklopi kabel in avtomatika bi morala nardit svoje
tongue-1.gif
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Sem resetiral modem, routerja ne rabim met ker ma modem dost portov... Isto... Nobene spremembe...
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
LAN ne gre zbrisat sem probal... Če povežem enega od velikih računalnikov in tega notebooka bo povezava in izmenjava podatkov delovala normalno...
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Računalniki ne laufajo hkrati sem napisal... Probal sem tudi da je laufal samo notebook onadva pa izključena pa isto...

Napisal sem da se onadva povezujeta normalno, notebook se pa noče VEČ...
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Probaj brez windows , recimo "RIP Linux" samo 80 MB download, poženeš, vtipkaš "root", vtipkaš "dhcpd" in že lahko pingaš ...
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Kake razlike maš v mislih ?



Linux mi pa ne deluje na notebooku... Starting PCMCIA pa zmrzne...
 
Nazadnje urejeno:

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
KSZ
Probaj najprej odpret start>run>cmd
potem pa najprej "ipconfig /release" in nato "ipconfig /renew"

Meni je veækrat pri T-2 delalo probleme pri dodeljevanju IP naslova prek DHCP, zato sem moral najprej sprostit veljavne nastavitve.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:

Pomoje ti DHCP strežnik noče dodeliti IPja.




In kaj lahko pol nardim ??? Prej ga je vedno...



Sprobal najprej ipconfig /release pa ipconfig /renew pa isto sranje... Počasi bom znorel ker rabim net tam...
 
Nazadnje urejeno:

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Kombinacija AMIS+router dela net normalno, tako da pri meni ne more bit kaj narobe... Tudi preko WLAN deluje net normalno...



Samo T-2 žično ne deluje doma...



@Narodnjak: Zakaj mi ne bi hotelo dodelit normalno ?
 
Nazadnje urejeno: