Prenosnik prikazuje bluescreene

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
En star prenosnik sem se spravil malo obudit..
Namestim win xp...
že med inštalacijo neki zeza in zmrzuje in se vgaša. Ok po parih urah končno steče kot mora.

Potem pa dobesedno zajebava vsak drugi dan
10.gif

En dan odprem 10+strani v firefoxu, predvaja vsaj 4 filmčke hkrati, tko ga teram kako urco in DELA!
Drugan se noče več prižgat, pokaže da se windowsi nalagajo in vrže bluescreen (BS), tudi že prej zna pokazat BS, včasih pa celo pride v windowse in potem pokaže BS.

BS pokaže vedno drugačno napako, vedno je nakaj v stilu 0x000000... (na koncu se samo številka in črka izmenjujeta)
In tako se ponavlja že cel teden
uf-1.gif

Driverji so vsi gor z uradne spletne strani.

Te windowse sem na enem še starejšem in slabšem prenosniku dnevno uporabljal vsaj pol leta.

sprasujem se.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sej to sem naredil ene 5x, pa ni blo nekega pametnega odgovora, potem sem nehal, ker se včasih tudi ponavljajo enake napake.
Ampak en dan dela na polno, drug dan pa serje na polno? To me čudi!!
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Najprej poberi ven ves RAM in poskusi vstaviti samo po en modul naenkrat. Ce so napake nakljucne in je s hlajenjem vse v redu, potem je dalec najbolj verjetno, da je tezava tukaj (slabsi kontakt, pa neha delovati), ce je bil prenosnik prej normalen, preden ste ga pospravili v omaro.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.854
96
48
štajerska
najverjetneje je nekaj od tega slab RAM, ventilator za procesor ali pa ventilator za plato.
če je instalacija bila bolj ne kot ja so lahko winsi "čudni". format in nov install zna pomagati
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
@BigPoppa
hvala bom probal s tem programom

@Radirko
z rami sem že vse možne kombinacije probal tudi čisto drugega dal notri...
dal sem drug disk, vendar ne čisto novega.
prenosnik je pred "omaro" bil polit, vendar je še vedno delal. Se zavedam, da se posledice pojavljajo kasneje in bla bla... Vse to razumem!

Čudi me to, da dobesedno vsak drugi dan serje. In, da en dan dela na polno, druga dan pa jebe in tko cel teden. To je men čudno! Če se danes ne prižge potem mu očitno ni več pomoči in se mi res ne ljubi zezat več z njim!

@ceedevita
disk je drugi
rami so drugi
Ventilator ko je na bateriji sploh ne dela, saj je procesor na pol moči. Ko je na štromu se skos vrti z ene 70% moči. Zapacan ni, sem ga spucal in celo opdrtega imam če cel teden, tko da hladi dovolj.

Glede na to, da je preveč dejavnikov v igri ga bom po mojem dal mal vo maro in ko se ohladim spet kaj probam.

Ima kdo 2,5" IDE (ATA) 7200rpm disk za prodat? Velikost ni pomembna.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ce je tako, kot pravis, potem ne izgubljaj vec casa z njim, se posebej ce ga nimas moznosti odpreti (ce se bos lotil tega, najprej posici service manual).

Jaz sem enkrat polil cedevito po odprtem PCju ... ni krepnil v celoti, je pa so za par sto (takrat se) mark komponent vseeno v smeti
frown-1.gif