:: Prenosnik cca. 1.000 - 1.300 EUR ::

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
hehehe....
jaz sem dejansko gledal dve resolucije..in na 17 mi je bolj pasala X 900...večje ikone, boljše za večurno tipkanje
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik kostevc pravi:

Primerjam X200-23G in pa X200-22U?

Kaj to, da ima 23G - dve grafični po 256 MB predstavlja kakšno prednost proti tisti 512 MB?


lp, kostevc


Še ti mi povejte:

pri Satellite X200-23G je grafika:

manufacturer : NVIDIA®
type : NVIDIA® SLI dual GeForce® 8600M GT supporting TurboCache™ technology
memory amount : 512 MB dedicated VRAM (up to 2303 MB total available graphics memory using TurboCache™ technology with 4 GB system memory)
memory type : DDR Video RAM (resp. DDR Video RAM and DDR system memory combined)
connected bus : 16x PCI Express


---

Ta SLI mi ni poznan - so s tem lahko kakšne težave? Bodo nove igre delovale?


lp, kostevc
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik ant pravi:
nisem še srečal kostefca ku bi tok kompliciral. jaz ti predlagam p200. zakaj? ker se boš hitro naveličal igrat igrce na laptopu zaradi segrevanja.

LP

Pa saj bo tudi x200 dober ...
smile-1.gif


Samo, da še to razčistim glede SLI grafike ...
wink-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik kostevc pravi:
Ta SLI mi ni poznan - so s tem lahko kakšne težave? Bodo nove igre delovale?

SLI je nVidiina tehnologija za komunikacijo med dvema grafičnima karticama. V praksi to pomeni, da imaš v računalniku (oz. prenosniku) dve enaki grafični kartici, ki delujeta istočasno skupaj. Skratka, igre bodo še bolj letele.
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik kostevc pravi:
Ta SLI mi ni poznan - so s tem lahko kakšne težave? Bodo nove igre delovale?

SLI je nVidiina tehnologija za komunikacijo med dvema grafičnima karticama. V praksi to pomeni, da imaš v računalniku (oz. prenosniku) dve enaki grafični kartici, ki delujeta istočasno skupaj. Skratka, igre bodo še bolj letele.


HVALA, samo to me je zanimalo ...
cool-1.gif
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com

Poleg laptopa (Toshiba X200) sem dobil 'le' Product Recovery DVD - tukaj gor je Vista.

Bi moral dobiti še kakšne driverje? Še kaj podobnega? Ker ne najdem nobenega drugega cd-ja, dvd-ja ...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.748
2.101
113
dobro preglej test preberi detaljno potem pa poglej še rubriko proti in za pa boš videl kateri je res dober. Ocene ki so jih pisali v procentih mi niti približno niso jasne saj ne vem kako npr recimo izdelka ki imata isto procentov nimata iste opisne ocene še manj mi pa ni jasno kako lahko izdelek ki ga skozi cel test samo hvalijo ostane v spodnji polovici....
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Verjetno boš moral na net po driverje.


Tudi jaz sem zraven moje Toshibe dobil samo en DVD, na katerem je zagonski image z WinXP in driverji. Popolnoma neuporabno, če bi človek želel imeti svežo inštalacijo. Tako sem kljub "priloženim" Windowsom XP Pro prisiljen furati enako piratsko verzijo (le da ni OEM, kjer seveda tudi moja OEM serijska ne prime).

Ravno zato imam najraje stvari, kjer je priložen - Free DOS.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.748
2.101
113
to je razumljivo samo podeljevanje ocen pa ni v skladu z opisom ki so ga naredili...
če o določenem računalniku govorijo kako je dober in oh in sploh potem ne more ta računalnik dobit slabe ocene ali pač samo v tem primeru naj jo argumentirajo... npr brez operacijskega sistema zato je ocena nižja... skratka testi se delajo zato da se informirajo potencialni kupci... tovrstno ocenjevanje pa se mi ne zdi v interesu kupca
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Če sem prav prebral, nov prenosnik že uporabljaš.

Tako je.
wink-1.gif


Citat:
Lahko napišeš kake prve vtise, morda kake live slike. Kakšna je kakovost ohišja? Kako odzivna je Vista (s koliko dodatne prtljage je prednameščena?). Tipkovnica je slovenska? Koliko se greje površina? Grafična kartica zadovoljiva?

Prvi vtisi so fenomenalni! Live slik še nimam - v bistvu je enak, kot najdeš slike na spletu. Ohišje je ZELO kakovostno, kvalitetni materiali, zelo dobro narejeno. Nič se ne 'maje' ali premika ... Z Visto je kar veliko programov naloženih - nisme še vsega sprobal in zbrisal.
smile-1.gif
Na začetku malo traje, da se zažene - potem dela kot xp, nič počasneje. Tipkovnica je jasno slovenska, gravirane črke - nobenih nalepk. Površina se negreje čisto nič, toplo je samo z desne strani, kjer je izhod za ventilator - vse v mejah normalnega. Grafiko sem bolj malo sprobal - zaenkrat vse ok. Na nadzorni plošči grafike lahko vklopiš ali izklopiš SLI + eno malo morje različnih nastavitev.

Verjetno je tudi HP, ki ga omenjaš ok - ampak jez sem s Toshibo zaenkrat (prvi vtisi) ZELO zadovoljen.


lp, kostevc