Prenosnik brez baterije ne dela

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
prejle hočem vklopit prenosnik, kot ponavadi - najprej, ko ga postavim na mizo ga zaženem, ta čas, ko se zaganja, ga priklopim na štrom. ponavadi. ker se zdaj na bateriji ni hotel niti prižgati, ne nič ...

zanimivo je predvsem to, da mi zdaj non-stop sveti lučka za polnjenje, katera, vsaj kolikor se sam spomnem, prej ni svetila. skratka, kakor potegnem štrom iz vtičnice, zadeva ugasne.

prenosnik je star dobra 2 meseca.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kar tako? samo se ni, ker sem poskusil, kako je če imam prenosnik samo na štromu in je zaznavalo baterije, ker ko sem jo odstranil in bil samo na štromu, je prav napisalo, da ni akumulatorja.

rad bi bil samo ready, če se še kdaj naredi.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Tudi jaz se pridružujem temu mnenju. Na servis z njim, pa naj tam vržejo en uč nanj, da ne boš brez potrebe imel večjih stroškov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Po pravici povedano sploh ne uspem razbrati kaj te je mučilo. Kakšni lepše oblikovani stavki bi pomagali
smile-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
problem je bil v tem, da sem prenosnik vajen prižgati tako:

1. dam na mizo in ga prižgem na baterijo
2. v tem času, ko se zaganja, ga priklopim na štrom in to je to

tokrat, pa baterija sploh ni mrdnila. pa je bila gotovo polna, ker sem ga imel v pisarni na štromu, potem se ga ugasnil, pospravil v torbo, se zapeljal domov in postavil na mizo in ... tema.

baterijo je pa vseeno polnilo, čeprav jo ponavadi ne polne, ko se napolne do 100 %, jo tokrat je, a ko sem kabel potegnil iz računalnika, je računalnik enostavno mrknil.

ko sem baterijo odstranil in ponovno vstavil, je računalnik začel spet normalno delati, brez kakršnega koli problema. tudi baterije ni polnil, ker je pač bila polna.

razumljivo zdaj?
grin1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, in je tudi očiten vzrok napake: slab stik med baterijo in računalnikom. (sta že dva druga to povedala)
(lahko je tudi interno v bateriji kaki slabi stik)
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Tudi jaz se strinjam, da je bil slab stik med kontakti baterije (akumulatorja!) in prenosnikom. Ko si akumulator odklopil, si malo popraskal kontakte, ki spet bolje prevajajo.
Moj nasvet: vzemi akumulator iz ležišča in s finim šmirglom (500+) malo potegni čez kontakte akumulatorja IN prenosnika.
 

semum

Zelenc'
25. okt 2012
1
0
1
lep pozdrav
smile-1.gif

mene sam zanima ce je komu jasno zakaj prenosnik ne dela brez baterije ceprav je vkljucen v strom preko adapterja imam dell vostro a860