prenosnik 500-600 eur

krizo

Pripravnik
18. jul 2007
429
0
16
sedim pred računalnikom
za gospodično, ki ne potrebuje nevem kaj
tongue-1.gif

gor bojo XP.... kaj priporočate?


gledam Acerja 5315... 2gb ram, 160 diska, sicer nima BT ampak niti ni nujno..
http://www.comshop.si/Article.asp?articleid=54675

na ceneje.si sem ga našel z Linuxi za manjši denar... sam Linux ne pride v poštev
http://www.ceneje.si/acer-prenosnik-5315-052g16mi-celeron-m-173-2048mb-160gb-dvd-dl-linux-154?cc=1


še kakšna alternativa? je pa res da si še nisem bolj podrobno ogledoval
d055.gif
 
Nazadnje urejeno:

krizo

Pripravnik
18. jul 2007
429
0
16
sedim pred računalnikom
650 bi še šlo.
sam ta ima Visto gor, kar verjetno pripomore ceni
rolleyes-1.gif


bi brez softwera
wink-1.gif
nevem glede procesorja.... Intel al AMD? kaj bi blo bolš?


no zdej mam vsaj neke omejitve.... 2gb rama in pa 160gb disk, manj se že ne splača
 
Nazadnje urejeno:

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Odvisno, zakaj bo prenosnik uporabljan. Če bo služil svojemu namenu, je vsekakor bolj vredno pogledati za kvalitetnim ohišjem, zaslonom, tipkovnico ... ne pa za super konfiguracijo. Toshiba (ki sem jo jaz predlagal) ali kakšen Pavillion bi bil v tem primeru boljši.
 

krizo

Pripravnik
18. jul 2007
429
0
16
sedim pred računalnikom
računalnik bo 99%, če ne 100% doma (prenosnik zaradi prostora).
zmogljivosti take da bodo tudi čez nekaj let še kompatibilne, ali pa da se bo lahko prodal naprej.

uporaba v glavnem za internet, slike, filme.... igrice ne.

sprašujem za mnenje, ker se sam ne spoznam dosti na to
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Samo ne kupovat laptopa z Intelovo grafo, kot sta crashednburnt in cizy priporočala, tudi če ne bo igric igrala, bo ga vsaj lahko še naprej prodala.

Pa vedno se najde kaki Sims ali kaj podobnega za ženske, pa ji ne bo delalo.

Zaradi Viste pa je laptop dražji kvačjemu 20€, te velike firme kupijo desettisoč licenc po mali ceni, bo vsaj šla v korak s časom.

Na so-doo pa imajo rabljene (oz. predstavitvene) laptope, če že kupim novega potem kupim novega.

Glede na njeno osnovno uporabo pa AMD ne bo nič slabši od Intela.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Jaz sem bolj pristaš Intela! Imam sedaj Core 2 Duo! Prej pa Pentiuma M (Centrino)...Starega sem dal gospodični in gor ima XP-je!

Z integrirano grafiko pa imam dobre izkušnje..Jo imam tudi na tem pa čeprav sem dal 1200€! Prenosnik itak ni za igrice! Se gleda vse prej, kot to kakšna grafična je noter!

Pomoje tisti Acer za 515€ ne more biti slab in je za normalno uporabo čisto OK!

Zanima me samo kako se v praksi obnese Celeron M?
 
Nazadnje urejeno:

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Samo ne kupovat laptopa z Intelovo grafo, kot sta crashednburnt in cizy priporočala, tudi če ne bo igric igrala, bo ga vsaj lahko še naprej prodala.

In kaj boš v tem cenovnem rangu dobil? GeForce 8800GTX SLI? Pri ceni 650€ za prenosnik ne moreš pričakovat dobre grafične. Tudi če je ločena, v tem primeru ni nič boljša od Intelove.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
NVIDIA GeForce® 7000M z do 752 MB
Intel GMA X3100 do 256MB

Tale Geforce res ni biser, ampak bi vseeno prej stavil na njega kot na X3100.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Odvisno, zakaj bo prenosnik uporabljan. Če bo služil svojemu namenu, je vsekakor bolj vredno pogledati za kvalitetnim ohišjem, zaslonom, tipkovnico ... ne pa za super konfiguracijo. Toshiba (ki sem jo jaz predlagal) ali kakšen Pavillion bi bil v tem primeru boljši.

A so Pavillioni res dobri? Ker na tem forumu se ponavadi HP-ja spljuva kolikor se le da. Tvoja toshiba je sicer 50 eur. dražja ampak ima slabši cpu, enkrat manj rama in diska ko tale FS ki sem ga prilepil jaz. Res odtehta kvaliteta Toshibe to razliko, ker kolikor sem seznanjen Fujitsu Siemens tudi ni tako slaba roba.
 
Nazadnje urejeno:

ant

Pripravnik
jaz ti predlagam tegale: http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=BA4BC743-2EDD-D214-6E24-A4964AE9A8D4&linkid=15
v big bangu doplača še za 3 ali 6 let garancije in ima mir.

od pavilionov pa samo stran, saj nimajo garancije v sloveniji. če se karkoli pokvari ga mora prodajalec poslati v tujino. že doma se popravila vlečejo, kako bi bilo šele v tujino. aja HPji so res en drek
evil.gif


drugače tudi tisti acer nebi bil slab samo core duo bi moral biti, ker tist celeronček je res bogi.

p.s. tudi tale ni švoh v tem rangu: http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=A3310C58-8ECC-8B15-AA32-E008DE0A9F6F&linkid=15

mogoče se sprašujete zakaj dajem linke samo iz bofa? zato ker takšen nezahteven uporabnik še najmanj 5 let ne bo potreboval zamenjati laptopa > bof pa ima 6 let garancije se zgodi zelo ugodno.

LP
 
Nazadnje urejeno: