prenosnik 17 inch ali ultrabook 15 inch

dmwajtjt

Zelenc'
10. mar 2010
20
0
1
Pozdravljeni,

Kupujem nov prenosnik za katerege imam namen porabiti okoli 1500 €, saj prenosnik vedno menjam šele vsakih 5 let. Želim tak prenosnik, ki bi lahko nadomestil namizni računalnik. Tako rekoč: "the best buy laptop".

Cena, kot vidite, mi ni težava, želim pa le to, da bo to najbolj racionalen nakup in da mi bo nudil tudi vso to tehnologijo, ki se bo pojavila v naslednjih 5 letih.

Pomenijo mi sledeče stvari:

1. Baterija, da je ali 9 ali celo 12celična. Če ni že v osnovi, ko se naredi nakup, pa vsaj, da se lahko takoj jo dokupi (saj res niso drage). Želim namreč, da mi zdrži vsaj 5 ur.
2. Okoli 17 inchen zaslon –full HD- svetleč (nujno nebleščeč – za uporabo npr. ob soncu) -
3. Quad core Procesor i7
4. 8gb RAM ddr3
5. USB3
6. Od 500gb do 1 TB diska ali pa SSD Solid State Drive
7. Ločena grafična kartica
8. Čitalec kartic
9. No mogoče še Blueray – če bo to res toliko uporabno … do sedaj ga še nikoli nisem rabil.
10. Ostale standardne stvari pa za vsak primer zapišem:

a. Bluetooth
b. HD Vgrajeno kamero
c. Hdmi izhod
d. Wirelless tudi z N – tehnologijo
e. tudi vgrajen mikforon!

11. Pa mo možnosti še to (to ni toliko važno je pa zaželjeno):

a. Svetleča tipkovnica
b. Prstni odtisi
c. Daljša drsna ploščica (miš)
d. GPS - se pa da itak naknadno prek USB-ja ne.. (ker jih ima res malo vgrajenih)
e. garancijo
f. no mogoče še zaščita če se polije voda na tipkovnico

Drugače pa prenosnika ne bom potreboval za igre. Nekako pa živim veliko za računalnikom in z njim delam praktično vse. Navajen sem imeti ogromno programov in oken naenkrat odprtih. In zaradi tega si res želim vrhunski prenosnik, da me ne ovira pri delu. Saj je res najbolj moteče, ko mi dela zdaj kaj počasi in izgubljam čas …



ALI PA ULTRABOOK:
A bo tudi več 15 inchnih v nasledjem letu? zaenkrat sem našel samo enega:

Samsung series 7
http://www.pclaunches.com/notebooks/samsung_series_7_chronos_ultrabooks_coming_at_ifa.php


je pa zelo zanimiva še hibridna zadeva med tablico in prenosnikom... ampak so res vse z premajhno velikostjo zaslona.. se pričakuje še kaj večjega?

http://laptoping.com/samsung-sliding-pc-7-series.html

Če bi bilo treba doplačati še kaj, bi zagotovo še doplačal. Prosim za res konkretne odgovore.

Hvala
 

dmwajtjt

Zelenc'
10. mar 2010
20
0
1
a res? dobro pol bom pa res raje pocakal na tega
smile-1.gif
hehe
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Če gledaš laptopa za obdobje petih leti, ti priporočam, da si pozoren predvsem na ohišje in kako se le-to obnese čez čas. S tega stališča ti predlagam Lenovo, kaj takega naprimer -> http://www.mimovrste.com/artikel/2750364229/prenosnik-lenovo-thinkpad-t520-2-ghz-nw64jsc#tech

Če ti je prioriteta baterija, mogoče poglej še za Fujitsuji (S in E serija) pri katerih lahko DVD enoto v živo zamenjaš z dodatno baterijo (ne vem kako je to pri drugih...), kar skupaj znese za kakšnih 8 ur dela
wink-1.gif


Hibridov, kot je HP par postov višje, bi se jaz na tvojem mestu izogibal. ****** touchscreen s svinčnikom na windows 7 UI se ne obnese za kaj drugega, kot da se pohvališ pred kolegi, pa še to se ti smejejo, če so kdaj od blizu videli kakšne Android tablice ali iPada
wink-1.gif