Prenosna klimatska naprava

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Rajš vidim da mi od jajc kaplja, kot da sred sobe gledam in poslušam tist stvor z debelim rorom.
Sem jo videl v živo pri kolegu, pa ni šans, da si jo nabavim.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Hmm, ko je glih govora o klimah me nekaj zanima
cool-1.gif


Kakšno klimo se bi montiralo v sobo z 14kv. metri? Hladilo bi se samo to sobo .. stenska montaža mislim da ni problem .zunanja enota bi bila na steni na balkonu ...

A se dobi klime za tako majhne prostore?

LP
 

slosplet

Pripravnik
7. mar 2008
154
0
16
Povsem kar ste napisali o prenosni klimatski napravi sem si nabavil klimatsko napravo Sanyo Inverter
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
ksz

Obnavlajm temo iz naftalina

hladil bi prostor 25m2, imam možnost odvoda v stensko odprtino za dimnik/napo

a je katera prenosna z mimovrste ok?

nimam možnosti za montažo deljene klime. žal.

klima bi bila samo za hlajenje/razvlaževanje
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Povzetek iz mailov iz naftalina (in lastnih izkušenj) - po vrsti od slabe na dobro varianto:
1. nimaš nič
2. imaš ventilator
3. prenosna klima
4. nekaj časa nič
5. še malo nič
6. klasična split klima
Skratka: če res ne moreš drugega je to za silo (niti ne ohladi toliko kot pobere vlago iz zraka, da je bolj znosen lajf ker je nižja vlažnost v prostoru).
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kot razberem tele prav tako zahtevajo luknjo do zunanje strani

Sem brez možnosti kakršnegakoli posega v fasado, edina opcija mi je uporabiti luknjo od nape ali dimnika (imam oboje)

Morda bi mi dovolili napeljavo za split klimo napeljati skozi eno od lukenj? Dimenzijsko bi šlo skozi
rolleyes-1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
ksz

Obnavlajm temo iz naftalina

hladil bi prostor 25m2, imam možnost odvoda v stensko odprtino za dimnik/napo

a je katera prenosna z mimovrste ok?

nimam možnosti za montažo deljene klime. žal.

klima bi bila samo za hlajenje/razvlaževanje

Če te moj komentar na prejšnji strani ni prepričal v to, da je prenosna klima bl za en drek potem se lahko oglasiš pri meni, jo imam še vedno na voljo ... UGODNO
wink-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Sem videl že par ljudi, ki so se optimistično odločili za prenosno klimo, jo nekaj časa na vse pretege hvalili (pač tipično slovensko), potem pa po hitrem postopku šli na split - sistem.

Glavni minus je, da prenosna klima v prostoru ustvarja podtlak. Iz prostora črpa ven zrak, da lahko hladi vroč del toplotnega izmenjevalca. Iz tega izhajajo vse ostale pomanjkljivosti.

Imaš prostor, kjer moraš, da ga ohladiš za 1 stopinjo celzija, izčrpati za okoli (govorim na pamet) 5% zraka v prostoru. Dvomim, da živiš v podmornici, in ta zrak bo po hitrem postopku prilezel nazaj skozi vse reže (seveda ogret na zunanjo temperaturo in z zunanjo vlago).

V tem primeru so še prastare okenske klime boljše, ker imajo dva zaključena tokokroga (primer moderne takšne naprave je prilepil igi).


Če zares ne moreš namestiti split sistema (lahko potegneš cevi po dimniku na streho?), je po mojem bolje, da investiraš v zunanje rolete (manj UV sevanja od zunaj) ter varčne žarnice (manj gretja).
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
V takem primeru bi mi vleklo zrak s hodnika, kjer ni prevroče. To bi šlo.

@Karantanka: cena za tvojo klimico?