Prenosna klimatska naprava

slosplet

Pripravnik
7. mar 2008
154
0
16
Premišljujem, da bi si nabail prenosno klimatsko napravo. Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj z omenjeno klimo.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
A ni tu una fora, da moraš eno cev speljati skozi okno?
A delujejo tudi brez tistega rora?
17758-icon_confused.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Cev moreš speljati nekam ven, uporabna je res v zelo majhnih prostorih in še glasna je ko hudir, pa velik prostora zasede. Ni računice skor.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.828
113
Prenosna klimatska naprava?

Ne, ne in še enkrat ne!


Če sem malo žleht..raje si kupi pudlja.

(oboje je kar nekaj).
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Prenosna klimatska naprava?

Ne, ne in še enkrat ne!


Če sem malo žleht..raje si kupi pudlja.

(oboje je kar nekaj).

Lahko obrazložiš to (ok glede pudlja ni treba
grin1.gif
) ?

Tudi če imam speljan "zadihtan" odvod toplega zraka skozi steno, zadeva ne dela OK?? Namreč kakor vidim, ima večina folka odvod toplega zraka speljanega skozi odprto okno, kar je kot da bi si z drekom rit pobrisal
grin1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.366
382
83
Citat:
Tudi če imam speljan "zadihtan" odvod toplega zraka skozi steno, zadeva ne dela OK??

Zakaj potem prenosna? Takšno fiksiranje "prenosnost" omeji, ropot je še zmeraj tu, prostor še vedno zaseda, odvod zraka pa moraš kasneje tudi (kakovostno) zapečatit.

Mogoče v nekem specifičnem primeru uporabe (ki ga nisi opisal), drugače se pridružujem mnenju ostalih. Sploh, ker lahko stvar uporabljaš tudi za gretje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.924
5.196
113
zakaj prenosna? če mati ne dovoli splita v bajt montirat, ker po njeni bajti se pač nebo razbijalo :D
jebat ga. odvod toplega zraka čez desko, dovod za hlajenje preko hladilnika p tudi čez okno not. tako da ne vleče hladnega zraka preko hladilnika ven iz prostora (ko enkrat tak spelješ začne tut prenosna prekleto dobro hladit., dokler ti pa ves hladn zrak ki je pri tleh vleče ven in pa čez cev pa čez okno pa nisi kaj dosti nardil)
lepo odrezana deska ki gre v okvir okna. sam da ni vroče :D
 
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Imho (imel prenosno, sedaj imam 3 split sisteme):
- prenosna samo če si vanjo prisiljen (beri če ti ne dovoljio vgraditi navadne, npr. si najemnik ali nimaš možnosti montaže zunanje enote).
Slabosti:
- bistveno bolj švoh (bolj kot hladi pobere vlago iz zraka in je življenje v prostoru znosnejše)
- le za manjše sobe
- če laufaš cel dan se zgodi, da moraš posodo s tekočino (kondenz) sprazniti tudi 2x dnevno
- včasih je problem tudi izhod toplega zraka namontirat (ponavadi če ne smeš montirat zunanje enote tudi nimaš možnosti normalno napeljati cevi za topel zrak ven (npr. lahko čez priprto okno, kar delno izniči učinek hlajenja)
- brez inverterja (neuporabno za gretje v prehodnih obdobjih)

Prednost:
- (relativna) prenosljivost
- manjša poraba elektrike če se ne motim (tudi učinek slabši).
Torej če mene vprašaš dobiš split sistem ceneje kot prenosno klimo. Vzemi slednjega, če ga lahko/smeš montirati, dejansko sta to dve kategoriji ki jih po učinku sploh ne moreš primerjati (tako kot bi primerjal prenosno klimo ali sobni ventilator - primerjava je podobna).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.210
1.828
113
saj je že bilo napisano....

glasna je (In to konkretno glasnejša od stenske izvedbe), o zmogljivosti raje ne izgubljam besed..neki brni, pa piha neka žalost ven...sicer hladiš si prostor, zraven pa imaš odprto okno, da je speljana cev ven
bonk.gif
, seveda noben ne razmišlja, da je zadeva velikosti šporgeta, in ponavadi si jo omislijo ravno tisti, ki imajo že tako ali tako prostorsko stisko (češ, saj imamo malo stanovanje in ne bomo kupovali stenske). Najbolj smešno pa je..ker je to 'prenosna klima'...in kako to zgleda? Vsakič, ko bi jo želel prestaviti moraš najprej odklopit cev, poštimat novo okno za odduh, ter drajsat zadevo drugam...s tem dosežeš kaj? Nič..ker je ne prestavljaš. Postaviš jo v en kot, modro si tiho nad faljenim nakupom..in to je to (šola za drugič)...pa tudi..čemu bi sploh klimo prestavljal? V parih urad delovanja ne bo naredila nič...sploh ne prenosna.

Če že si omisliš split stensko zadevo...lepo se jo montira na steno, hladi/greje lepo celotno kvadraturo stanovanja, nekaj da od sebe, razmeroma tiha je (spet zavisi kaj kupiš) poraba je konkretna manjša (ali obratno učinek neprimerno večji).....ne da bi sploh upošteval da hladiš sobo, zraven pa preko cevi ogrevaš nazaj, pa še od okna ti uhaja noter topel zrak.

Tako da..kdor bi se rad naf.ukal z nakupom (se oproščam izrazu) go for it! Ostali naj raje nabavijo stensko izvedbo.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Prenosne in stenske zadeve se sploh ne da primerjat. To je skor, kot da bi primerjal pečico in radiator. Oba pač oddajata toploto.

Jaz sem se do sedaj hladila s prenosno, ker pač druge varinate ni blo oz. se mi ni dalo ubadati z montažo, ker se itak selim ...
Kako je izgledalo poleti? Hmmm, ja ... vroče, kako pa če izgledat.
grin1.gif
Sobo imam na podstrešju, velikosti cca. 40 m2 in mi je poleti, prostor pri odprtem oz. skipanem oknu shladila za kakšnih 6-7 °C. Pri 33 ali 35 °C je to bore malo, je pa blo glih toliko, da se je dalo preživet.

Drugače pa je bojler (tako mu jaz ljubkovalno rečem, ker je zadeva velika) kar precej glasen, čeprav sem se tudi navadila, da sem zaspala pri tem ropotanju. Ponavadi sem si naštimala, ko sem šla spat, da se je po uri ali dveh delovanja ugasnila.

Še to. Polet, kadar je blo res soparno sem morala vsaj 2x dnevno praznit posodo za vodo, to pomeni, da je proizvedla, cca 10 litrov vode.

In če si jo po zgoraj prebranem še kdo želi se mi lahko oglasi na PM, ker imam eno naprodaj. Meni je odslužila, ker se sedaj selim na split sistem.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.054
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Emm. Kako pa je z montažo?
rolleyes-1.gif

Če ti pride nekdo montirat, te odere za dodatnih 200-300€ kar nanese za split dobrih 500-600€ ?!
17758-icon_confused.gif

nekateri so se sami lotili montaže.spet drugič pa je da ti bo nekdo pač vzel za montažo kolikor se boš pustil nategnit.za noramlno dolžino do 5 metrov in preboj klasičnih zidov je montaža od 100€ naprej.kar se mi zdi za 2 uri dela ali rajš še manj čisto dovolj
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Emm. Kako pa je z montažo?
rolleyes-1.gif

Če ti pride nekdo montirat, te odere za dodatnih 200-300€ kar nanese za split dobrih 500-600€ ?!
17758-icon_confused.gif

nekateri so se sami lotili montaže.spet drugič pa je da ti bo nekdo pač vzel za montažo kolikor se boš pustil nategnit.za noramlno dolžino do 5 metrov in preboj klasičnih zidov je montaža od 100€ naprej.kar se mi zdi za 2 uri dela ali rajš še manj čisto dovolj

Te z veseljem povabim na kakšno od montaž...... Redke so, ampak res redke, ki so gotove v 2 urah....

Za 100€, da ti moram dati 5m bakrenih, izoliranih cevi, 4m okrasnega kanala, 5m kabla, nosilno konzolo, izvrati luknjo, priklopiti, zvakumirati + drobni material....

Ufff.... če si pripravljan ti oddam kar nekaj montaž. Začneš lahko jutri! Pripravljen sem dati celo kakšen € več kot si napisal
smile-1.gif


Če te zanima pa naprej na zs!
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.054
113
za šankom
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Emm. Kako pa je z montažo?
rolleyes-1.gif

Če ti pride nekdo montirat, te odere za dodatnih 200-300€ kar nanese za split dobrih 500-600€ ?!
17758-icon_confused.gif

nekateri so se sami lotili montaže.spet drugič pa je da ti bo nekdo pač vzel za montažo kolikor se boš pustil nategnit.za noramlno dolžino do 5 metrov in preboj klasičnih zidov je montaža od 100€ naprej.kar se mi zdi za 2 uri dela ali rajš še manj čisto dovolj

Te z veseljem povabim na kakšno od montaž...... Redke so, ampak res redke, ki so gotove v 2 urah....

Za 100€, da ti moram dati 5m bakrenih, izoliranih cevi, 4m okrasnega kanala, 5m kabla, nosilno konzolo, izvrati luknjo, priklopiti, zvakumirati + drobni material....

Ufff.... če si pripravljan ti oddam kar nekaj montaž. Začneš lahko jutri! Pripravljen sem dati celo kakšen € več kot si napisal
smile-1.gif


Če te zanima pa naprej na zs!


in še vedno zaslužiš z motažo več kot nekdo ki dela 8 ur na dan
smile-1.gif


za vzeti dol zunanjo enoto sedaj ko mi delajo fasado mi je hotel nekdo iz okolice ljubljane vzeti 200€ plus potni stroški do škofje loke in nazaj cca 50€.za samo montažo dvojčka sem dal 180€.zanimivo da sem dobil lokalca ki mi bo to naredil za 15€