Prenosna klima. . . ?

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
SPLIT PRENOSNA KLIMATSKA NAPRAVA BALAY, www. . . .
Moč hlajenja 2.700 W, hladilno sredstvo R407C, za hlajenje prostorov do 110 m3, brezstopenjsko izbiranje temperature 20 - 30 °C, dvostopenjski ventilator, nastavitev smeri izpusta zraka, razvlaževanje do 2,1 l/h, dimenzije notranje enote (v x š x g): 86,5 x 43,8 x 35,4 cm, dimenzije zunanje enote (v x š x g): 47,8 x 44 x 25,7 cm, glasnost 58 dB, energijski razred D, bele barve.

confused-1.gif


Hvala za vse odgovore
priden.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
odmisli prenosne klimatske naprave!!

Kupi stensko split izvedbo - konec debate.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
tudi če jo dobim za 180 € ??
a je res tako neuporabna ?
Hvala še enkrat
nahrung002.gif
 

North_face

Fizikalc
31. mar 2008
1.500
0
36
www.alter.si
Ne vem, no, jaz ne bi vzel, ker ni toliko funkcionalna, kot split klima. Imam slednjo.
Je pa res izredno poceni, in če boš lahko napeljal odvajanje, in če je ne rabiš vsak dan, bi morda šlo ...
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
Kot so povedali že predhoniki, NE. Zadevo sem imel priliko videti v živo v eni pisarni
bonk.gif
. Je glasna, debela cev speljana po tleh, hladi pa NIČ.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
OK. hvala, verjetno je res zato tako poceni, ker je tako zanič
grin1.gif

bom raje še malo našparal pa kupil "tapravo".
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
par stvari....

tudi če je 180 EUR jih boš dahnil vprazno..ker slej kot prej boš kupil 'klimo'

Zakaj ne prenosne:

- ker prenosna NI prenosna! (iz nje rabiš speljati debelo cev kot oddušek - torej jo vtrenutku fiksiraš v prostor
- hladiš s klimo - hkratipa imaš odprto okno zaradi cevi
13.gif

- moče prenosne (oz. bojle učinkovitost) je ravno za eno malo sobico
- običjano glasna, imaš problem s kondenzom (odlivanje)
- poraba je neormano večja
- imaš jo na tleh - torej ti jemlje prostor (in ker imaš 56 kvadratov....nimaš baš prostora v izobilju).


Pa še bi se našlo.


Montiral si stensko izvedbo, zamiži, daj namizo 700 EUR za eno recimo Panasonikovo inverterco (z montažo vred) pa prižgi zadevo....hladno bo vseh 56 kvadratov - kar je name klimatizacije oz. klime.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Vincent ti ne bi moral boljše razložit. Čimdlje od teh prenosnih klim, ljudje najprej pogledajo sliko in ceno, ne pomislijo pa na nenarisano cev (spet vrtanje skozi zid) in da jim bo ta klima vzela plac ene manjše omare...

Mi imamo doma 3 Panasonicove inverter. Ni boljše, klima naj ima Ionizator za boljšo kvaliteto zraka.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
no zdaj iščeš vpravi smeri!

Moči bo imela dovolj...mi mam doma najšvohnejšo različico (torej 2,5 kW hlajenja) pa zadostuje (za 56 kvadratov).

Je pa tako ...klima je mišljena da jo prižgeš in deluje (klimatizacija v pravem pomenu besede)...ne pričakovat da prideš domov prižgeš za pol ure in bo padlo iz 28 na 21,5 stopinj (je dosti takih 'pacientov').

Zavedati se je treba da je stanovanje/hiša, zgrajena iz kar nekaj ton betona..torej traja da to maso ohladiš (oz. je najbolje da stalno vzdržuješ stalno temepraturo)..šele takrat se pozna občutek hladnega zraka (torej idelano da dela preko noči in ko si v službi/šoli) - torej da ni direktnetga pihanja vate. Ko pa prideš domov pa jo lahko izklopiš, ter uživaš v ohlajenem stanovanju.

Važno je zdaj le, da jo montiraš tja kjer bo...največ sob dosegla (recimo kak hodnik), ne bo pihala direktno v glavo oz. bo v prostoru kjer si želiš najbolj ohlajen prostor.

Glede znamk gre pa približno takole:
Daikin, Toshiba, Mitsubishi so vrh ponudbe.
Sledijo Panasonic, Hitachi, Fujitsu, Gorenje,...
______________________

Ostalih 'čang šlang' opcij se raje ogni...pihala bo pa vsaka...to je res.
 

davy123

Zelenc'
29. maj 2008
2
0
1
Mene tudi zanima omenjena prenosna klima, ker vgradna zame ni opcija (podnajemnik). Večinoma se na forumih ljudje, prenosne klime odsvetujejo, tisti, pa ki kot jaz nimajo možnosti vgradnje prave klime, pravijo da je tudi prenosna bolje kot nič. Pa tudi če je glasna in ne vem kaj, vsaj en hladen prostor je bolje kot 35 stopinj.

Če mora biti klima prenosna, je verjetno boljša split prenosna kot klasična prenosna, ki piha zrak ven in ustvarja podtlak, kar pomeni prodiranje toplega zraka od nekje nazaj v prostor. Prenosna split pa zahteva le priprto okno/vrata, kar se da dobro zadelati, če se potrudiš.

Prenosne split klime pa sem vsaj v Sloveniji videl le dve:
- tale Balay, ki jo ima trenutno Merkur za 320 eur v akciji in
- DeLonghi PAC S1000 je malo čez 1000 evrov, npr. v Bof-u.

DeLonghi varianta je draga, pa še zunanja enota naj se ne bi zmočila. Drugače povedano, če jo pozabiš na dežju, obstaja možnost, da uničiš 1000 eur.

Od vsej odgovorov na temo konkretne klime North face odgovarja, da jo ima in da načeloma deluje, pa MiranR, da jo je nekje videl in da ni delala NIČ(kar razumem kot, da je nekam prišel, kjer je ta klima bila prižgana in je bilo vroče, nič pa to ne pove o tem ali je bila klima sploh smiselno nameščena).

Sedaj pa še enkrat, vprašanje: ob vseh predpostavkah nepraktičnosti, energetskega razreda C, 'montaže', ki me ne motijo, ali mi lahko kdo iz lastnih izkušenj potrdi ali zanika delovanje konkretno v začetku omenjene klime Balay oz Balay 3XP3800, ki je v akciji v Merkurju? A je izdelek vsaj smiselno kvalitetno izdelan?

Hvala, David.
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik North_face pravi:
Ne vem, no, jaz ne bi vzel, ker ni toliko funkcionalna, kot split klima. Imam slednjo.
Je pa res izredno poceni, in če boš lahko napeljal odvajanje, in če je ne rabiš vsak dan, bi morda šlo ...
tale na prvem linku je split ...sicer nevem kako je potem lahko prenosna...
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
North_face a.k.a. jest (
wink-1.gif
) ima(m) split klimo, vendar ne prenosne, temveč klasično. Zunanja enota + notranja montirana na steni ...

Noker (temp. North_face)

p.s. hvala WhiteCell, si me pa za čisto, čisto malo prehitel ...
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

davy123

Zelenc'
29. maj 2008
2
0
1
Obstajajo tudi prenosne split klime, ena enota zunaj, ena znotraj, vmes pa debelejši 'kabel', ki (če prav štekam) vsebuje dve cevi za kroženje hladilnega plina, napajanje za zunanji del ter opcionalno odtok za vodo. Cev je preseka približno 5x3 cm in po njej NE piha ven topel zrak kot pri navadnih prenosnih klimah.

Ločujejo pa se po tem, kaj je v notranji in kaj v zunanji enoti oz. v kateri od teh dveh delov je kompresor.

Balay klima iz začetnega vprašanja je taka prenosna split klima, ki ima kompresor v notrajni enoti, DeLonghi PAC S1000 pa ima kompresor zunaj.

Teoretično tako ni med split prenosnimi in vgradnimi nobene razlike, problem je le da so prenosne split klime pri nas le v omenjenih dveh modelih od katerih je en sumljivo poceni, drugi pa zame predrag in še zmočiti se ne sme, glej moj prejšnji post za detajle.
 
Nazadnje urejeno:

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
No jest imam prenosno klimo v sobi z cca 28m2. Cev je speljana na vrh skipanega okna. Za cev je važno da je čim krajše speljana. K sem probal to cev napeljat v drugo cev (obstoječ zračnik) je bil rezultat porazen. Sedaj sem jo dvignil na en stolček in ceev je doolga samo cca 1 meter in je razlika ogromna. Prostor ohladi za par stopinj na cca 25-27, ampak najbolj pomebno je da osuši zrak. Na dan zlijem iz klime cca 10 litrov vode. Brez klime pa ne bi iblo za živet (mansarda).
Je pa glasna kot hudič...
evil.gif
zato spanje pri prižgani klimi odpade.
V hiši ki si jo rihtava so pa že inštalacije za 4 notranje in 2 zunaji enoti (inverter) kar bo pokrilo praktično celo hišo.
 
Nazadnje urejeno:

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Odvisno kako imaš prostore postavljene. Za en prostor bo dovolj, za kaj več bo pa morala klima laufat na polno kar dolgo.
Pa hladno bo samo tam kam bo lahko klima pihala. Oziroma, boš imel tisti prostor v katerem je klima zelo ohlajen, druge pa bolj malo.
Pa podatke proizvajalci ponavadi dajo za m2 in ne m3, kar pa klima moram hladit.
Jaz imam Panasonicovo RE9HKE, pa ti moram povedat, da lahko ohladim dva prostora, tretjega pa ne morem. Vsaj če nočem , da v prostoru kjer je klima zmrznem. Stanovanje je veliko 52m2.
Res pa je, da če že vlago ven potegne je občutek že dosti boljši.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.556
113
Ker je že tukaj govora o klimah bi si malce sposodil temo...

Danes listam interspar in leclerc katalog in opazim ponudbi za klimi po smešni ceni; interspar okoli 220€ in leclerc okoli 200€

Res se ne spoznam dosti na to in mi jasno od kod takšne cene, a zadeva je bila videt, da vsebuje vse potrebno. Tisti del ki pride zunaj, del ki pride not in daljinec. Kje je sedaj tukaj catch, kajti tole je še ceneje kot stanejo prenosne klime?

Zgolj informativno, sam iščem klimo, ki bi bila morda potrebno samo eno sezono, tako da ne rabim nekaj kar bi držalo 5 let brez problema in servisa, rabim samo nekaj kar mi bo ohladilo pisarno za 3, 4 mesece...