Prenosna klima

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.192
113
Znanka me je prosila, da ji zrihtam prenosno klimo, saj ima v stanovanju pečico. Sem ji razložil, da je zadeva daleč od optimalne, ampak možnosti za klasično klimo nima. Tako da ostane samo še prenosna klima. Zanima me, katero od prenosnih klim nabavit? Ja, vem, da so vse požrešne in glasne. A je katera ki odstopa pozitivno pri teh lastnostih?
In pa, kako zatesnit okno za odvod toplega zraka? Delanje luknje v okno ali v zid spet odpade. Torej, okno bo odprto, da bo šla tista cev ven. A se da to z brisačami zatesnit dovolj ali bo treba to na kakšen drugi način rešit? Je to že kdo rešil na domač način in da deluje? Kako bo izgledalo ni pomembno.
Še vprašanje: pride zraven klime tudi cev za odvod ali jo je potrebno dodatno kupit? Klima bo zraven okna, tako da ni potrebe po dolgi cevi.
Še enkrat: opcija je samo prenosna klima, split klima ni opcija ravno tako delanje lukenj v okno ali steno za odvod toplega zraka.

Klima se ne bo uporabljala čez leto, ampak samo sedaj za olajšat trenutno pečico. Še to najbolj zvečer, da se shladi spalnica.
 
Nazadnje urejeno:

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Jaz bi okno "zatesnil" s kartonom. Je najlažje in hitro izedljivo. Če imaš na oknih rolete je še toliko lažje.

Kolikor sem pred časom gledal prenosne klime so cevi bile vedno priložene.

Glej za tako pri kateri se kondenz odvaja skozi isto cev kot vroč zrak oz. da nima posebej posode za kondenz.

Konkretno katero vzeti nimam pojma, bi pa gledal da je čim tišja (vsaj po specifikacijah).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Mi je danes prijatelj razlagal, da se za prenosne dobi en "šotorček", ki ga natakneš čez na kip odprto okno, da zatesni, izpuh klime je pa ven speljan. Nisem šel brskat, kako zgleda ...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Znanka me je prosila, da ji zrihtam prenosno klimo, saj ima v stanovanju pečico. Sem ji razložil, da je zadeva daleč od optimalne, ampak možnosti za klasično klimo nima. Tako da ostane samo še prenosna klima. Zanima me, katero od prenosnih klim nabavit? Ja, vem, da so vse požrešne in glasne. A je katera ki odstopa pozitivno pri teh lastnostih?
In pa, kako zatesnit okno za odvod toplega zraka? Delanje luknje v okno ali v zid spet odpade. Torej, okno bo odprto, da bo šla tista cev ven. A se da to z brisačami zatesnit dovolj ali bo treba to na kakšen drugi način rešit? Je to že kdo rešil na domač način in da deluje? Kako bo izgledalo ni pomembno.
Še vprašanje: pride zraven klime tudi cev za odvod ali jo je potrebno dodatno kupit? Klima bo zraven okna, tako da ni potrebe po dolgi cevi.
Še enkrat: opcija je samo prenosna klima, split klima ni opcija ravno tako delanje lukenj v okno ali steno za odvod toplega zraka.

Klima se ne bo uporabljala čez leto, ampak samo sedaj za olajšat trenutno pečico. Še to najbolj zvečer, da se shladi spalnica.

firma je po mojem vseeno kira, najbolj poceni menda bo OK...okno zatesnis s kartonom al pa vrezes pleksi, okoli cevi pa z brisaco. Mas pa od (einhlla menda ) tako trikotno poliestersko krilo, ki ga z jezki namestis cez okno. ampak stane 30 €, boljse met karton :D...

za en prostor hladit je ok
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz sem cev namestil kar skozi priprto okno. Kondenz sem pa po cevki speljal v 20l platistčno kanto in voda je prav prišla za likalnik in za zalivanje rož.
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Mene pa zanima, zakaj je na teh prenosnih klimah tako debela ta cev za odvajanje toplote? A gre res za takšne količine toplega zraka, ali kako?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Samo še pripomba:
če je ena debela cev, po kateri gre zrak VEN, mora nekje drugje zrak tudi NOTER.
In če gre noter skozi sosednje okno, potem je efekt vsega skupaj bolj bogi.
Če gre noter skozi vhodna vrata (iz npr. hladnega hodnika v bloku) potem se celo malo ohladi.
Če pa pride zrak not skozi dimnik, je pa zadeva lahko še smrtno nevarna. (kdor ima recimo malo starejšo plinsko peč/bojler).
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Tole "tesnilo" za okno za klimo sem zadnjič videl v BauBau... samo ne vem koliko hočejo zanj, ziher so ga pa imeli.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kakorkoli, ko sem bil najemnik v 30m2 metrov velikem stanovanju, mi je prenosna klima nekaj let odlično služila. Preden sem jo imel, sem vsako poletje gagal od vročine.
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
sam se opazil tudi tak plasticn "zidek" z luknjo ki ga nastavis pod roleto in jo spustis in drzi