Prenos poste gmail na dva racunalnika

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Nikoli do sedaj nisem imel te tezave in resitev se mi je zdela zelo enostavna, ko me je sosed spraseval zakaj mu ne funkcionira. Racunalnik na enemu outlook 365 na drugemu 2016 nastavitve POP, telefon android
V obeh outlookih oznaceno, da se datototeke ohranijo na serverju, nobenih preusmeritev in pravila o tem kaj se zgodi s preneseno posto v google nastavitvah govorijo da posta ostane v prejeto.
V realnosti se zgodi to, da mail pride le na prvo masino, ki je prevzela mail... lahko je enkrat prva drugic druga.

Kaj bi lahko bilo? Je pa definitvno ena butasta, ki sem jo nekje spregledal in mi ne da miru. Je imel kdo kaj podobnega?
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Jaz sem imel isto. Zgleda da pošta čaka na serverju in prvi računalnik ki odpre outlook, jo prevzame in je vidna samo na enem računalniku. Zakaj tako, ne vem, nisem imel tega nikoli rešeno.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Da ni morda problem, ker imas POP nastavitne?

Jaz imam IMAP in mi vse dela, pa imam na iPadu, na iPhonu, Macu in na dve PC (Office 365). Je pa res (kar je logicno), da ko na eni napravi preberem mail, je tudi na vseh drugih oznaceno kot prebrano.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Jaz sem imel isto. Zgleda da pošta čaka na serverju in prvi računalnik ki odpre outlook, jo prevzame in je vidna samo na enem računalniku. Zakaj tako, ne vem, nisem imel tega nikoli rešeno.
Normalno je da se posta prevzema na vecih racunaknih, telefonih in tablicah in le ta pride ko jo mail klient zahteva.
Meni to funkcionira povsem normalno.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Da ni morda problem, ker imas POP nastavitne?

Jaz imam IMAP in mi vse dela, pa imam na iPadu, na iPhonu, Macu in na dve PC (Office 365). Je pa res (kar je logicno), da ko na eni napravi preberem mail, je tudi na vseh drugih oznaceno kot prebrano.
Nebi smel biti problem saj meni to s pop povsem normalno dela
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Običajno obnašanje s POP protokolom je, da pošto dobi tisti, ki prvi odpre klienta. S triki se menda da tudi to rešiti, vendar ne vem zakaj bi se drkal s POP dostopom če ti z IMAP dela brez težav. Telefon že tako ali tako dostopa preko IMAP.
Je kakšen poseben razlog da nočeš uporabljati IMAP?
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
kot sem že napisal za to nima veze a je imap ali pop delati mora po načelu mail ostane na serverju in ga lahko N računalnikov ali telefonov pobere, dokler eden od njih nima nastavitve, da se le ta ob prevzemu izbriše iz serverja ali pa ima nastavljeno, da se prevzeti mail pobriše iz serverja po x dneh.

zakaj ne imap - zelo enostavno ker je mail v celoti prevzet k odjemalcu in ga ne glede na to kaj se dogaja na serverju z maili, lahko v celoti z vsemi priponkami vidiš na vseh računalnikih
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ti si se zapel v POP, ta ti po defaultu ne omogoča tega kar hočeš. Pika.
Lahko se greš z workaroundi, vendar to ni to. Poguglaj.
Z IMAP lahko vidiš maile v celoti z vsemi priponkami vred na vseh odjemalcih. Edino kar, je sinhronizacija vsesmerna, kar pomeni, če brišeš na enem odjemalcu, si pobrisal "vsem".
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Pika? Daj raje kaj preberi (npr. tole, če se že o Outlooku pogovarjamo). Ali izvod sporočila ostane na strežniku in kako dolgo, je stvar implementacije odjemalca in ne protokola samega. Jaz bi za začetek preveril ali sta oba Outlooka posodobljena, ker so v preteklosti s tem že imeli hece.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
POP3 je zastarel protokol... in ce vec klientov hkrati dostopa do poste, se bo slej ko prej zgodilo to, da hkrati zelita dostopati dva ali vec klientov in se zaklene dostop do predala in takrat drugi ne more dostopati. Sicer je ponavadi tako nastavljeno, da se po dolocenem casu samodejno odklene... samo klienti pa takrat vseeno dobivajo napake pri dostopu do predala ... V takih scenarijih je res veliko bolj elegantno uporabiti novejsi IMAP protokol... kot pa se ubadati s POP3 do onemoglosti in se jeziti, zakaj nekaj ne deluje tako, kot bi pricakoval :) ... Edina smiselna razlaga, ki mi pride na pamet, zakaj uporabiti POP3 namesti IMAP je ta, da se posto pobira dol s kaksno zastarelo programsko opremo, ki ne omogoca IMAP ...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
dejmo razčistit eno zadevo... POP3 protokol meni in uporabnikom, ki so v moji domeni funkcionira povsem brez problema točno tako kot hočem, nobenih zaklepov dostopa, nobenih errojev in nobenih problemov s prenašanjem na več računalnikov... glede na videno v tej situaciji pa bom presenečen če bo IMAP rešil problem
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj te noben ne sili, in lahko komot rines z glavo skozi zid... Ce pri tebi deluje prav... nekje drugje ocitno ne deluje ... :oops:

Sodobni mail klienti ponavadi ze privzeto ponudijo IMAP protokol, ce izberes, da zelis nastaviti Gmaila racun ...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Za POP3 ima gmail posebnen način dleovanja za več klientov ki pa ga moraš ločeno nastavit. Drugače novo pošto dobi samo prvi account ki se poveže. To je posledica delovanja samega gmaila ki uporablja oznake in folderje za sortiranje pošte in sistem ni združljiv z prazgodovinskim POP protokolom.

Zato pa sprašujem, če je pošta prisotna na serverju je najbrž na klientih napačno nastavljeno. Kako nastavit piše pa na veliko poleg opcije za vklučitev POP protokola.

Če si res slep potem ti ne more nihče pomagat, ti pa dam namig:
gmail.png
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
A v gmailu (webmail) se pošta vidi ali je ni več ko se prenese na eno napravo?
najprej se pošta ni videla ker je bilo v google nastavitvah nastavljeno, da gre po prenosu v arhiv zato sem mislil, da bo rešitev zelo enostavna no zdaj pa maili ostanejo tako kot morajo prenesejo pa se samo na en računalnik in telefon... se mi je pa ob tem porodila ena ideja namreč vedno sem bil pozoren samo na nastavitve v računalnikih in pa nastavitve v gmailu nisem pa bil pozoren na telefon... lahko da je telefon dealbraker namreč lahko da je telefon bil tisti ki je vedno drugi komuniciral z serverjem preden je prišlo do prevzema iz drugega računalnika
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Za POP3 ima gmail posebnen način dleovanja za več klientov ki pa ga moraš ločeno nastavit. Drugače novo pošto dobi samo prvi account ki se poveže. To je posledica delovanja samega gmaila ki uporablja oznake in folderje za sortiranje pošte in sistem ni združljiv z prazgodovinskim POP protokolom.

Zato pa sprašujem, če je pošta prisotna na serverju je najbrž na klientih napačno nastavljeno. Kako nastavit piše pa na veliko poleg opcije za vklučitev POP protokola.

Če si res slep potem ti ne more nihče pomagat, ti pa dam namig:
Poglej priponko 26906
s temi zadevami ste že mal hecni... videl sem to zadevo ampak POP3 prevzem na večih računalnikih deluje povsem brez problema brez recent in ima pred IMAP eno ključno prednost, da se na vse kliente prenesejo v celoti ter ostanejo na klientu ene glede na to kaj se je zgodilo s tem mailom na drugem klientu... torej na drugi strani bi lahko nekdo nekaj izbrisal kar ni za izbrisati pa bi bila zadeva izgubljena za oba... itd skratka POP je mogoče star ampak ima določeno funkcionalnost, ki je komu must have
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Jah sej sem ti napisal kako je z POP. Vsekakor ima tudi POP kje prednosti, ampak ravno sinhronizacija mailov z več klientov to ni.

A so nastavitve take kot so opisane zgoraj? Skratka pri username moraš dodat spredaj besedo recent: v vseh klientih. To pomeni da ti potem gmail servira pošto iz ločenega okolja ki nima veze z gmailom in tisto okolje deluje kot klasični POP server. Samo tako ti bo delovalo ok na več napravah. Če tega ni nastavljenega kot je v navodilih opisano je brezveze debatirat zakaj ne dela.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
poslušaj... POP3 meni deluje že vsaj 10 let s prenosom na več računalnikov brez vpisovanja recenet ne glede na tip mail klienta.
Nastavitev ohrani na serverju poskrbi, da mail ostane na serverju in je za drugega klienta nov in posledično za prevzem, še celo mešano na enem klientu imap na drugih dveh POP3 in deluje brez težav
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
poslušaj... POP3 meni deluje že vsaj 10 let s prenosom na več računalnikov brez vpisovanja recenet ne glede na tip mail klienta.
Nastavitev ohrani na serverju poskrbi, da mail ostane na serverju in je za drugega klienta nov in posledično za prevzem, še celo mešano na enem klientu imap na drugih dveh POP3 in deluje brez težav

Glede na to da so uradna navodila taka, potem sosedu poskušaj to nastavit.

Načeloma deluje gmail preko POP tudi z več klientov brez posebnih nastavitev, ampak samo dokler ne uporabljaš ene od naprednih funkcij (oznake, folderji in pa filtri). Dejstvo je tudi da precej teh zadev gmail po defaultu uporablja, tako da jih moraš izkjučevat oz. spremenit nastavitve da ti tega ne dela sploh če uporabljaš tudi webmail ker tam se precej zadev avtomatično izvede (recimo prebrana pošta preko webmaila se ne bo več syncala v POP okolju).