Prenos podatkov iz windows phone na android

heinz

Pripravnik
29. apr 2016
75
14
8
Kot v naslovu iščem kakšno enostavno metodo za prenos podatkov iz starega windows telefona (lumia) na nov android telefon.

Imenik mi je že uspelo prenesti, sms-ov, koledarja pa še ne..

Če je že kdo uspešno to prenesel bi bil hvaležen nasvet kako.
cheer.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Enostavna dvomim, da obstaja.
evil.gif

Meni je uspelo, uporabil sem pomoje postopek, ki ga je opisal uporabnik "John Gay1" na https://forums.androidcentral....ms-android.html. Spomnim se, da sem kupil nek programčič, da je šla zadeva skozi. Kaj več se žal ne spomnim, ker sem to počel že nekaj časa nazaj.

Copy/paste postopka:
Use the Transfer My Data app on the WinPhone 8.1 phone - on my gf's phone it is in the main app window (I think it was part of the 8.1 upgrade). Touch the 3 dots (...), select "export to SD Card". Let it find all your Contacts, SMS and MMS messages. Select all. Select Start.
After it has exported your data move the SD card to your Android device. On Android get the VMG Converter from Animated Oak Entertainment. Free version converts 200, $1.99 version converts at least 10,000 (I had 10,060). Let it find the vmsg file from the WinPhone8.1. Select all (or whichever ones you want). Start and wait. It took about 10 minutes to import the 10k I had.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Upam da bo MS naredil dailer za Androida. Svojih kontaktov nebi rad zaupal Googlu, ga ne prenesem. Pa kar sem videl Androidov je vse ena groza od UI.
Torej čakam na W10M dokler se da.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Verjamem, da ne uporabljaš tudi Android telefonov, ker tam se tudi logira vse kar natipkaš in pošilja Velikemu Bratu
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Spraševal sem, zakaj verjame mikrošitu, googlu pa ne. In ja vem da so enaki zato mi je nesmiselno reči da je eden "pošten" drugi pa "lopov"
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Tko pač je. Eden živi samo od tvojih podatkov, drugi pa tudi od drugih produktov. Kdo jih bo prej zlorabil oz. kdo bo bolj skrbno ravnal?
 
Nazadnje urejeno:

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Seveda je nesmiselno reči, zato je tudi tvoje sporočilo o vgrajenem keyloggerju bedasto. Ker ga imajo vsi, ampak ti tega ne povejo, pa še izklopit ga ne moreš. Tukaj ga lahko vsaj zavestno izklopiš (seveda spet vprašanje ali se v ozadju kjub temu še vedno ne kaj logira).
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Evo, nabavu Nokio 8, ker se mi je sesula Nokia 620. Stikov na aparatu nimam več, so izginili. Imam pa stike na Microsoftovem računu. Ali je kakšna varianta, da prenesem stike iz računalnika na Android? A obstaja kakšen eleganten način za telebane? Če mi kdo na kratko napiše, se mu najlepše zahvaljujem. Lp
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Tko pač je. Eden živi samo od tvojih podatkov, drugi pa tudi od drugih produktov. Kdo jih bo prej zlorabil oz. kdo bo bolj skrbno ravnal?
E bejži no, jaz sem se pa spraševal, zakaj sem dobil nov google pixel brezplačno.

Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Upam da bo MS naredil dailer za Androida. Svojih kontaktov nebi rad zaupal Googlu, ga ne prenesem. ...

K7G.gif
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Citat:
Uporabnik vomedo pravi:
V telefon vpiši microsoftov račun in bo vse kontakte sinhroniziralo.
Ne morem, ker se je aparatu sfuzlalo. Zato me zanima, če se da prenesti stike iz računalnika na Android?