Premijski razred 14+ osnovna vprašanja

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
dva osnovnošolska vprašanje...

Ti kaj brani, da če padeš pri eni zavarovalnici v npr. 16. razred ne zamenjaš zavarovalnice in pri novi nadaljuješ iz 14 ?
Ali pa da npr. preneseš pri isti zavarovalnici zavarovanje odpisanega avtomobila, ki je bil v 5. premijskem razredu na avto, ki je v 17. razredu?

Še to... premijske razrede padeš če je bila izplačana škoda... se pravi če imaš 3 leta čas da popraviš padeš premijski razred tisto leto ko uveljavljaš škodo?
Kaj če popravljaš v preteklosti priznano škodo ko nisi več zavarovan pri isti zavarovalnici?
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
1. Včasih se je dalo, kolikor vem, so danes povezane in se več ne da.
2. Torej imaš 2 avta oz. je en šel v odpis. Bonus ti ostane, verjetno se bo dalo zmeniti, da ti par razredov znižajo pri drugem avtu, ki je v 17. razredu.
3. Padeš, ko vnovič zavaruješ.
3a. Ne vem, če bo šlo pri drugi uveljavljati škodo, katero bi mogla popraviti prva. Ne boš se izmuznil
grin1.gif

Če je kaj napačno, pa bog pomagaj
grin1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
16 premijskega razreda se lahko znebis da gres avto odjavis in naredis novo prijavo. potem lahko ostanes tudi na isti zavarovalnici.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
dva osnovnošolska vprašanje...

Ti kaj brani, da če padeš pri eni zavarovalnici v npr. 16. razred ne zamenjaš zavarovalnice in pri novi nadaljuješ iz 14 ?
Ali pa da npr. preneseš pri isti zavarovalnici zavarovanje odpisanega avtomobila, ki je bil v 5. premijskem razredu na avto, ki je v 17. razredu?


zaenkrat se dejansko še nekako da tako goljufati in če si v npr. 17 PR greš lahko na novo zavarovat avto v 14PR ampak s tem v bistvu goljufaš zavarovalnico in tvegaš kkšno lepo kazen če te dobijo... in v roku parih mesecev bodo vse zavarovalnice povezane med samo in se bo dalo preverjati zavarovanja avtomobilov za cca. 4 leta nazaj.

prenos bonusa odpisanega avta v 5PR na avto v 17PR pa je možen brez problema, če so izpolnjeni pogoji za prenos, t.j. da se bonus prenaša med zakoncema oz. med dvema osebama, živečima v istem gospodinjstvu oziroma iz sina/hčere na očeta/mater itd.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Zavarovalnice so že povezane. Ko nekdo prenaša bonus na drugo zavarovalnico, se pri prejšnji zabeleži, kam je šel, istočasno pa tudi že kar računalniško preveri bonus.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
ja, sam tak mal bl razširjen sistem checkinga bo pa zalaufal zdej zdej (beri: par mesecev)...
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
Glej en primer.

Prej sem imel avto, ki je bil pisan na fotra, oz. je bil njegov, je kupil novega. Pri OBEH je imel 50% popusta. Prvega je prodal, ko sem jaz kupil svojega.

Jaz pa bumbar kupim avto s 150 KM in začnem v 14. razredu. Lahko on prenese bonus na mojega oz. meni?Meni to ni bilo nikoli jasno.
Ker mama ima 2 avta, pa ima pri obeh 50% popust.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
pred pol leta se je slo.Jaz sem sel na tehnicnega in sabo sem imel novo polico narajeno na 14 razred. Avto sem odjavil in takoj na novo prijavil ter skopiral prometno na kateri je avto bil odjavlen.Naredil sem pa kar na isti zavarovalnici. Tipu na salterju pa seveda nic jasno
grin1.gif
in me je prepriceval zakaj si delam stroske.
Pri nekaterih primerih se da menjat tudi samo zavarovalnico in ne zgubis nic, vendar ne pri vseh.Vem da pri Tilia in ZM ne gre ker ti naknadno zaracunajo razliko.
So pa zavarovalnice povezane ze nekaj casa.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Glej en primer.

Prej sem imel avto, ki je bil pisan na fotra, oz. je bil njegov, je kupil novega. Pri OBEH je imel 50% popusta. Prvega je prodal, ko sem jaz kupil svojega.

Jaz pa bumbar kupim avto s 150 KM in začnem v 14. razredu. Lahko on prenese bonus na mojega oz. meni?Meni to ni bilo nikoli jasno.
Ker mama ima 2 avta, pa ima pri obeh 50% popust.

to ne bo šlo, ker bi s takim sistemom posledično imeli cel kup mladih rizičnih voznikov s 4pr oz. 50% off-a.. to pa zavarovalnicam ni všeč. je že bolš pol kje najdt kkšno varianto, da se ti nekak nabije teh 50% oz. da kej zmutiš pa prideš v 4PR
smile-1.gif


še ena opcija pa je da z mamo naredita prepis in je potem ona lastnica tvojega avta ampak z 50% off-a, ti pa si uradno lastnik njenega in v 14PR...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Lahko če imam 2 polici in na vsaki svoj bonus iz obeh popust prenesem samo na eno?

zanimivo vprašanje... sicer sem mnenja, da to ni izvedljivo, se pa bom vseeno pozanimal
zmaga.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Lahko če imam 2 polici in na vsaki svoj bonus iz obeh popust prenesem samo na eno?

zanimivo vprašanje... sicer sem mnenja, da to ni izvedljivo, se pa bom vseeno pozanimal
zmaga.gif


sm se pozanimal kako je s tem in stvar je popolnoma izvedljiva tko da go 4 it
zmaga.gif