Preluknjana guma na kolesu

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
No, pred dnevoma sem si na kolesu uspel prebosti gumu na kar dveh mestih. Delci stekla so se notri. Zgodilo se je na mestni cesti, kjer je kolesarska ločena od cestišča z belo črto. Tudi na cestišču je nekaj malega stekla.
Zanima me, kako gre procedura - na policiji so mo povedal, da za tisto mesto nimajo registrirane nesreče. Je treba it na zavarovalnico (predvidevam, da Triglav) ali prej na vzdrževalca cest? Ker ne mislim plačevat 40 € za zamenjavo zračnice in plašča? Naj mi lepo pokrijejo to, če ne ščistijo stekla že več dni.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Zakaj ne? Sej majo zavarovano odgovornost. In če utpim škodo zaradi njihove malomarnosti, bi pač morali plačati? Al ne?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
In če utpim škodo zaradi njihove malomarnosti, bi pač morali plačati? Al ne?

Zaradi čigave malomarnosti? Ti od cestnega podjetja (ali od kogarkoli že) pričakuješ, da bodo ob petkih po pouku na ceste spustili 1000 pešakov z metlami, kateri bodo sledili nažganim dijakom in pometli vsako steklenico, katero bodo dijaki razbili?
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Kot so ti ži drugi rekli iz te moke ne bo kruha.
Če bi pa zaradi tega padel in se poškodoval potem mogoče ja.
V sloveniji je par 1000km takih cest in sedaj bi hotel, da so vse čiste
hysterical-1.gif
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Mislim kake imaš!
Kdo le ti bi kril škodo?
Pa 40€ za zračnico je pa še bolj bosa! Za gumo in zračnico ne plačaš toliko!
ne-ne-1.gif
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Gumo ti vulkanizer zaflika "tapocen" varianta za 5€, drazja je seveda tista ko ti gumo da dol z feltne spuca z notranje strani, natakne spet nazaj in zaflika, plus centrira te pride vse skp do 20. A se bos su drkat za 20€ ?!?!
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
No, pred dnevoma sem si na kolesu uspel prebosti gumu na kar dveh mestih. Delci stekla so se notri. Zgodilo se je na mestni cesti, kjer je kolesarska ločena od cestišča z belo črto. Tudi na cestišču je nekaj malega stekla.
Zanima me, kako gre procedura - na policiji so mo povedal, da za tisto mesto nimajo registrirane nesreče. Je treba it na zavarovalnico (predvidevam, da Triglav) ali prej na vzdrževalca cest? Ker ne mislim plačevat 40 € za zamenjavo zračnice in plašča? Naj mi lepo pokrijejo to, če ne ščistijo stekla že več dni.

Teoretično sicer mogoče izterjat, v praksi nemogoče oz. ni rentabilno. (Če bi se poškodoval, bi se splačalo).
Sploh pa te flika stane max 5 EUR. Verjetno nimaš 2 levih rok, da ne bi znal to sam naredit.
 
Nazadnje urejeno:

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Za 20€ še lahko zraven greš na kosilo in na pir! Kar glede na to kakšno galamo dela ker si je bicikl predrl,bo verjetno sestradan,ko bo mu po mukah uspelo uredit zadevo!
priden.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
No, pred dnevoma sem si na kolesu uspel prebosti gumu na kar dveh mestih. Delci stekla so se notri. Zgodilo se je na mestni cesti, kjer je kolesarska ločena od cestišča z belo črto. Tudi na cestišču je nekaj malega stekla.
Zanima me, kako gre procedura - na policiji so mo povedal, da za tisto mesto nimajo registrirane nesreče. Je treba it na zavarovalnico (predvidevam, da Triglav) ali prej na vzdrževalca cest? Ker ne mislim plačevat 40 € za zamenjavo zračnice in plašča? Naj mi lepo pokrijejo to, če ne ščistijo stekla že več dni.

Upam da ne boš v pritožbi pozabil napisat, da si čustveno navezan na to zračnico in da gre za hude duševne bolečine, nočne more itd....
bonk.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Evo, danes sem nesu majstru menjat zračnico, da si niti ne mažem rok in mi je zamenjal + centrital felto za 7,5 €
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Pijanec je prej spustil flašo na tla, in zdaj bodo tebi povrnili stroške, ker si bumbar in ne vidiš kje se voziš?


hysterical-1.gif


5* za to izjavo
grin1.gif