Preko Makedonije:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
gremo na Dojran. Končno, spet. Se je kdo vozil po Makedoniji na relaciji Sveti Nikole, Shtip, Radovish, Strumica? Ali je bolje iti klasično po glavni AC dol na JV SMK? Do Shtipa je AC, kakšna je cesta dalje? Gmaps pravi celih 5 minut razlike, radi bi videli še kaj novega. So cene goriv različne na AC in dol z njih? Eucharisto.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ne vem ce bo kaj v pomoc: pred tednom dni so bile cene na ac malenkost nizje kot pri nas ( diesel na ac cca 1.81eur), predvidevam pa da so izven ac mogoce res malenkost nizje. Na zalost nikoli ni dovolj casa za preverjanje. Rad bi pa opozoril, da makedonci nenormalno veliko merijo hitrosti na ac, tudi ob zelo nenavadnih urah: meni so jp ob pol 3 zjutraj ko sem se vracal v slo ob izstopu iz tunala pred kumanovim smer srbija, dnevnih kontrol pa je bistveno vec. Tako da fantje zmerno in nogp iz gasa...
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
gremo na Dojran. Končno, spet. Se je kdo vozil po Makedoniji na relaciji Sveti Nikole, Shtip, Radovish, Strumica? Ali je bolje iti klasično po glavni AC dol na JV SMK? Do Shtipa je AC, kakšna je cesta dalje? Gmaps pravi celih 5 minut razlike, radi bi videli še kaj novega. So cene goriv različne na AC in dol z njih? Eucharisto.
Cene so bile prejšnji teden iste. Okoli 1.8eur. Kontrol v belih yetijih je pa nenormalno veliko. Ac je skoraj prazna.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Potrjujem zgoraj napisano, ni vec poceni niti pri njih, govoril z parimi, joh kr tepe cena nafte..
..policaji pa ja, tolk jih v zadnjih 5 letih nism videl…sred najvecje vrocine al pa sred noci
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Hvala, ja vse opazil, smo že dol na Ammoulianiju, radarjev je bilo polno, cene na AC so iste kot dol iz njih, peljali smo pa kar po glavni žili, peljali smo počasneje od omejitev, sem ter tja sem na kakšen radar pripeljal 5 do 10km/h hitreje od omejitve, pa me ni nihče ustavil. Gužva je bila na Dojranu, lep vikend so imeli.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
181
98
28
gremo na Dojran. Končno, spet. Se je kdo vozil po Makedoniji na relaciji Sveti Nikole, Shtip, Radovish, Strumica? Ali je bolje iti klasično po glavni AC dol na JV SMK? Do Shtipa je AC, kakšna je cesta dalje? Gmaps pravi celih 5 minut razlike, radi bi videli še kaj novega. So cene goriv različne na AC in dol z njih? Eucharisto.
Jst sem se vozil z motorjem par let nazaj. Nič tragičnega, se da vozit normalno.

Dorjan je dejansko cilj?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Nisem reskiral, že AC v Makedoniji so obupne. Dojran je pitstop do Halkidike. Armenistis je čudovit, moti me le, da nič ni blizu in moraš avto kurblat. Zato si vozim s seboj kolo, da opravim trgovine in ribarnice. Naslednjič bomo ostali na celini, gledam malo kampe okoli Nikiti ali prvi prst.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Za prvi prst Kassandro ti lahko povem, da je s kampi zelo ubog. Videl sem par privatnih, manjsih, z dokaj malo prostora in ne ravno blizu morja. Mogoce se motim, ker mi smo v app na prvem prstu. So pa plaze super, najdejo se tako lepi prazni koticki, da je kar veselje. Opazam tudi nekaj slovencev, se mi zdi vsako leto vec.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Aja se to je kaksna varianta za prehod srb/mak meje pa da ni ravno ac, ker se v tem casu caka par ur za prestop. Pristino ne bi, bolj me zanima kaka regionalka vzporedno z ac, cce obstaja...