preklopni ključ

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
A ima kdo izkušnje s preklopnimi ključi (primeri se prodajajo na bolhi za male pare), ki niso šrot - taki da so primerljivi z originalnimi. Gre za mazdo6, pri kateri bi rada zamenjal navaden ključ s preklopnim. Klical sem že na nekaj koncev in so mi odsvetovali te poceni variante. Original ne pride v poštev, ker menda ni izvedljivo oz. se ne splača, ker moraš pol avta zamenjat - elektroniko.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Poklej pod rubriko Tuning....naslov Daljinsko centralno zaklepanje. Se pa da nekaj skombinirat in stvar deluje. Skratka tam si preberi.

lp
 

Sipi

Pripravnik
14. avg 2007
290
0
16
43
Ja sam ključ ma pa Mazda 6 res ko kak yugo
uf-1.gif
 

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
Sam sem za Laguno vzel tak ključ preko bolhe. Stvar uporabljam sedaj ene 3/4 leta pa nimam zaenkrat (knosk, knock) nobenih težav. Avto je že imel serijsko DCZ ampak IR varianto, ta sedaj je pa radijska.
Kvaliteta je OK, bomo pa videli kaj bo čez nekaj let (če bom še imel avto).
 

Sipi

Pripravnik
14. avg 2007
290
0
16
43
Kako je pa z kodiranjem takega preklopnega ključa potem?Ker ključi so večinoma kodirani in ne vem ali moraš tak ključ potem dat na poobllaščeni servis,da ti ga tam oni kodirajo?
 

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
Ne. V originalnem ključu se ponavadi nahaja čip s kodo. Ta čip potem samo prestaviš v nov ključ in stvar deluje...
 

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
Zraven ključa se dobi modul (sprejemnik) za daljinsko zaklepanje, ki se ga vgradi v avto in komunicira s ključem...
 

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
Meni ga je dodatno vgradil, tako da staro DCZ še vedno deluje. Mi pa zato sedaj ne deluje funkcija, da notranja osvetlitev ugasne takoj, ko zaklenem avto, ampak ugasne normalno po nekaj časa.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik BigBoss pravi:
Ne. V originalnem ključu se ponavadi nahaja čip s kodo. Ta čip potem samo prestaviš v nov ključ in stvar deluje...

kaj pa ce imam samo en kljuc in eno kodo? se da kodo prestavit s kaksnega drugega kljuca? kdo potem lahko prekodira kodirnik iz starega kljuca na novega?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
servis.

servis mi prodaja cel nov kljuc z transponderjem. samo transponderja ne dajo. pa se vseeno ga je treba kodirat. ali lahko uporabim transponder od drugega avta in ga samo kodiram na nov avto?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
vejetno bolj tezko da pase od drugega avtomobila.Pi meni se niti originalni kljuc (preklopni) ni dal skodirat, koda je "drzala" kake pol ure potem pa nisem mogel vzgat.Na koncu sem cip iz starega kljuca dal v preklopnega in sedaj je BP.