Prekleta država zabirokratizirana !

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Inventura je splošna higiena. Tako kot ko se greš zvečer umit pred posteljo. Kaj je tu za razmišljat?

Ne delaš inventure zaradi države. Delaš jo zaradi sebe in svojega reda. Ali pa nereda, kakor hočete.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Mamca, hvala, ne bo potrebno. Kot kaže smo napako našli.


Na koncu je pa izpadlo, da usklajuje stanja in ji striže v centih in nekaj tudi v okoli 15 Ejih. Prosim! Za ta drobiž plačuješ ljudi tri tedne, da ti na koncu najdejo - pač drobiž! :bonk:. In živci in vse.

To ni še nič. Prejšnji teden je kolegica preverjala upravičenost naknjiženih 1,5 € obresti na na nekem kontu in sicer za že 7 let zaprto firmo. :bonk::obesise: Ne vem, kaj so imeli za ene akcije, ampak pri nas mora vse štimat u nulo.:gorjaca:
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.396
2.290
113
Če gledamo doma. Ali se ne pregleda stanje, predo greš v trgovino. Ampak ne samo 1x letno. Vmes pa še tisto robo zadaj.
Mislim, da je zdrava pamet, kolko denarja imaš po skladiščih. Brez kakšnih biznis ambicij!
Fyk ali zares kaže, kakšen si.
Pol ti pa revizor reče, da ne gre skozi. In imaš dodatnih 1200€/mesec stroškov za vzdrževanje novega programa. Brez kontrolinga!
Finančnico firme pa popravlja/uči gimnazijski maturant s tehnično izobrazbo!
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Če gledamo doma. Ali se ne pregleda stanje, predo greš v trgovino. Ampak ne samo 1x letno. Vmes pa še tisto robo zadaj.
Mislim, da je zdrava pamet, kolko denarja imaš po skladiščih. Brez kakšnih biznis ambicij!
Fyk ali zares kaže, kakšen si.
Pol ti pa revizor reče, da ne gre skozi. In imaš dodatnih 1200€/mesec stroškov za vzdrževanje novega programa. Brez kontrolinga!
Finančnico firme pa popravlja/uči gimnazijski maturant s tehnično izobrazbo!
Nič od tega ne razumem. Vem samo, da vsak program zahteva svoje znanje, ki se zdi šefom, ki gledajo navzol iz oblaka, čisto by the way in nepomembna stvar, ki ne vzame nič časa. Saj se ve - novi programi so racionalizacija namesto ljudi. :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

Gospodariti je ... ja, kar jebeno. Včasih je bilo malce lažje, danes je pa prignano na meje. Brez zaloge ne moreš funkcionirati, če jo imaš preveč, te pa tepe :oops1: .

Tako da si vsak naredi nek svoj nivo gospodarjenja, črta je pa danes izredno tanka. Zaplezaš se tik-tak, še opaziš ne! Hec je, ker ni nikjer več nobenih rezerv. Torej nobenega prostora za napake - ki se pa vedno dogajajo. Saj smo ljudje. :rolleyes:

Klinc, :zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.470
113
Ni kaj dosti komentirati. Po zakonu se mora inventura delati 1x letno (ni važno kdaj). Žal mnogi inventuro naredijo le navidezno, toliko, da je papir in, da se v ERP programih vidi zapisnik, štejejo pa ne.
Hvala. Nisem vedel. Bo prišlo prav ko mi bo s5 kak indijanc utrujal z manjkom...jaz pa pol leta tam...