Prekinjen vzlet in naši mediji

erikson

Guru
25. avg 2007
21.533
5.515
113
KSZ

S5-AAS je po pristanku še vedno na letališču, naslednji odhod so že večkrat prestavili.

JP614 Hurghada 14:30 03 Airbus A320 Predviden 21:40
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Koliko pa bodo potem potniki za Hurgado pokasirali, če zamujajo že vsaj 7 ur?
sprasujem se.gif

Bo kar đabe dopust najbrž...
wink-1.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Take mam najraje...
frown-1.gif


"Veste gospod, jaz ful letim, se bila letos ze dvakrat na avijonu, lani sem sla pa tudi obiskat sestro v Kopenhaden". Po pa histerija ko prvic zatrese. Pa "Joj, veste, tole je pa pravi caj, a lahko hibiskus prosim?"

STFU.
bonk.gif

Hehe.

Btw, če gre komu Evrofil res na organ - na čarterju mu rezervirajte sedež zraven kakšnega šobe...
evil.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Pravila so jasna: če je zamude več kot 2 uri (ali pa več kot 3, ker ne vem, ali je rodos čez 1500 km leta), potnikom pripada hrana+pijača. Plus možnost zastonj telefoniranja v domače konce, plus hotel, če treba.
Če bodo čakali več kot 5 ur (iz članka ni razbrat, ali so že šli ali čakajo ali kaj), jih morajo odpljat nazaj v Lj, ko bo mogoče plus vrnit ceno vozovnice.

Sedaj so pa popotniki res scrkljani. Še v časih stare Juge sem nekoč v Parizu zaradi stavke letališkega osebja čakal celo noč. Ker smo mejo že prestopili, smo bili natrpani v mednarodni čakalnici, kje razen WC-ja ni bilo nič. Pa se nam zaradi tega nihče ni niti opravičil, kaj šele, da bi nam stregel s kako hrano ali vodo.

In to se ti zdi fajn, ali kaj? Čisto prav je, da so letalske družbe kaznovane, če ne izpolnijo, kar obljubijo.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Take mam najraje...
frown-1.gif


"Veste gospod, jaz ful letim, se bila letos ze dvakrat na avijonu, lani sem sla pa tudi obiskat sestro v Kopenhaden". Po pa histerija ko prvic zatrese. Pa "Joj, veste, tole je pa pravi caj, a lahko hibiskus prosim?"

STFU.
bonk.gif

Hehe.

Btw, če gre komu Evrofil res na organ - na čarterju mu rezervirajte sedež zraven kakšnega šobe...
evil.gif

Takrat se nisem bil Senator.
evil.gif

Upgradi v Business v 80% letov so tvoj prijatelj.press
smile-1.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Nekaj je če NE izpolnijo, nekaj drugega je pa če pride do tenične okvare (višja sila). Pač se pokvaril avion, se izkrca potnike, avion na servis, se počaka urco,dve in gremo naprej...Ne pa da se iz tega dela senzacija, pa SAMO SIROV sendvič so dobili...Scrkljani slovenceljni.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.665
503
113
41
povsod malo
Jaz sem leta nazaj obstal ker se je eden vrgu pod vlak za 3 ure... sredi ničesar...sredi poletja pomoje je bil avgust...noben ni joku.
Sem več rednih vozačev poznal po imenu po tem dogodku.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Nekaj je če NE izpolnijo, nekaj drugega je pa če pride do tenične okvare (višja sila). Pač se pokvaril avion, se izkrca potnike, avion na servis, se počaka urco,dve in gremo naprej...Ne pa da se iz tega dela senzacija, pa SAMO SIROV sendvič so dobili...Scrkljani slovenceljni.

Ne. Kaj je vzrok, je pri teh predpisih nepomembno, razen če gre za višjo silo, kar pa tehnična okvara ni. Če letalo ne odleti, je letalska družba dolžna izpolniti, kar sem zgoraj napisal.

Tehnične okvare je evrospska komisija eksplicitno izločila iz višje sile. Sem štejejo samo priemri, ko je letalski promet popolnoma ustavljen (vulkanski porah, recimo), pa še tu velja odgovornost prevoznika, da te pospravi nazaj domov, ko se to spet da ipd ...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
slovenska raja ki je nabrala vsranih 400 eur za pocitnice v "grciji" da nebi sli slucajno v sosednji Vrsar zdaj vzganja zdrahe zaradi zamika carterskega leta... in temu rtvslo namenja medijski prostor. kdo je tu vecji kmet ni jasno.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.449
865
113
ksz

na 24ur se je pojavil posnetek vzleta. Sicer je to značilno za čarterske polete, da potniki pojma nimajo, kaj lahko, in kaj ne, ampak sem skoraj prepričan, da so jim prepovedali med vzletom uporabljati kakršnekoli elektronske naprave.
Mogoče jih bodo pa sedaj obtožili felerja na letalu zaradi uporabe kamere/fotoaparata
smile-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
Še to - po izjavi potnika je bil menda vzlet tako slabo izveden, da so potniki skoraj popadali s stolov. Zanimivo zakaj se navadno zahteva uporaba varnostnih pasov.
cheer.gif
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Po izjavi potnika je bil menda vzlet tako slab da so skoraj popadali s stolov. Zanimivo zakaj se navadno zahteva uporaba varnostnih pasov.
Hm, in kaj naj bi bilo pri vzletu lahko slabega?
sprasujem se.gif
Pilot pač pospeši in ko letalo doseže predpisano hitrost vzleti! V tem primeru pa je zaradi napake pač v zadnjem trenutko močno zaviral, ampak ne bi smelo biti neke panike, saj morajo biti potniki privezani z varnostnim pasom! Verjamem pa, da občutek ni bil prijeten.
Drugače pa je pri pristajanju, kjer se lahko govori o dobrem ali slabem oz. mehkemu ali trdemu pristanku!
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Še to - po izjavi potnika je bil menda vzlet tako slabo izveden, da so potniki skoraj popadali s stolov. Zanimivo zakaj se navadno zahteva uporaba varnostnih pasov.
cheer.gif

ljudem, ki dajejo take izjave bi šel dat eno klofuto, tisti ki pa jamrajo zaradi sendvičev pa dve... ta država je res poden kar se tiče naroda
uf-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
Citat:
Uporabnik zabar pravi:
Hm, in kaj naj bi bilo pri vzletu lahko slabega?
Ej, izjava potnika, če pravi da so "potniki skoraj popadali s stolov" in "da je bil vzlet slab" bo potnik že vedel. Gre verjetno v kontekst izjave da so dobili samo sendviče s sirom in niso imeli popolnoma nobene ampak res nobene izbire kakšne sendviče želijo, čeprav jim taki ne godijo.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
ksz...

Jim vsaj v gardaland ne bo treba ker so pri zasilnem zaviranju doživeli tak G force
evil.gif
,da jim Adria še za adrenalinsko vožnjo ne bo kaj zaračunala....mislim katastrofa od folka, verjetno so pa tudi noviranji še malo dodali in napihnili...kot vedno, pač falirani FDV-jevci.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
Citat:
Uporabnik feler pravi:
verjetno so pa tudi noviranji še malo dodali in napihnili...kot vedno, pač falirani FDV-jevci.
Mislim, da so bili falirani FDVjevci na avionu. Te izjave so bile na TV tudi prenesene v posnetku, ne samo v interpretaciji.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Daj ne jamraj pa se postavi realno na trdna tla.Prislo je do nepricakovane tehnicne okvare...Edino pravilno je naredila posadka,taka je pac procedura v primeru napak, okvar. Ampak slovenceljni pa morajo jamrat, da niso bili obvesceni,ceprav jim baje kapetan povedal, jamrali da niso dobili za jest, dobili samo sendvice ipd. Skratka nepotrebno jamranje, sploh pa poden od medijskih his, da zamudi carterja 2.30 minut, sploh namenijo besedo v svojem prostoru.Ampak res smo ratali poden od podna.Je lepo ga Svetlana tak folk oznacila za slovenceljne..Pa brez zamere, tudi ti @sjtv1 si tipicen primer sloveceljna.
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Citat:
Čakajo in nič ne vedo

»Razmere so dramatične, letalo smo zapustili, zdaj smo v stavbi in čakamo,« je za Slovenske novice nekaj pred 13. uro povedal Anže Šoba, ki je odšel na dopust v Grčijo, zdaj pa doživlja dramo, ki ji ni para.

Resno al kaj? Drama, ki ji ni para? Pa p*zda kam tone tale narod, da dvourno čakanje opiše kot dramo. Če bi blo pa treba v Hoferju 3 ure stat za na pol zastonj televizor, pa nobeden niti pisnu nebi.


Počakte še mal, smo se smejali butastim ameriškim tožbam, ampak jih kmalu lahko še tukej pričakujemo, ker tale dogodek je že kar dober približek temu, kar se dogaja čez lužo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.915
5.189
113
haha sn se pogovarjal z enim izmed potnikov :D
noben ni mel problemov z odnosom in dejanji adrie, samo šoba jih je mel sam sa sabo
smile-1.gif

torej vse skupaj zaradi enega bedaka ki je htel met 5 minut slave in odškodnino. na koncu ga bo pa adria tožla.

zakon
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Daj ne jamraj pa se postavi realno na trdna tla.Prislo je do nepricakovane tehnicne okvare...Edino pravilno je naredila posadka,taka je pac procedura v primeru napak, okvar. Ampak slovenceljni pa morajo jamrat, da niso bili obvesceni,ceprav jim baje kapetan povedal, jamrali da niso dobili za jest, dobili samo sendvice ipd. Skratka nepotrebno jamranje, sploh pa poden od medijskih his, da zamudi carterja 2.30 minut, sploh namenijo besedo v svojem prostoru.Ampak res smo ratali poden od podna.Je lepo ga Svetlana tak folk oznacila za slovenceljne..Pa brez zamere, tudi ti @sjtv1 si tipicen primer sloveceljna.

A sem kaj pljuval čez posadko? Naredili, so kar je treba. Morda sicer predstavnik prevoznika ni bil 100% pri obveščanju, ampak potniki so očitno, kar jim po prvilih gre.
To, da je bilo po vseh portalih, se mi zdi mimo in ne bi se čudil, da bi Adria ukrepala proti potniku, ki jim je delal slabo reklamo brez vzroka.

Sem v življenju ničkolikokrat doživel zamude krepko večje (moj rekord "čez dan" je dobrih 12 ur, kolikokrat sem pa kje obričal in moral prespat, pa niti ne štejem) - ampak tudi vedno poskrbel, da sem dobil primerno kompenzacijo. Ensako velja tudi za primere, ko so me po mojem menenju neprimerno obravnavali. Pač napišeš pritožbo, zato pa imajo prevozniki ustaljene procedure za pritožbe. Čisto vsakič sem imel nekaj od tega. Pa veš kdo me je naučil, da to počnem? Tuji, "zahodnoevropski" kolegi. Njihovo razmišljanje je bilo jasno in logično: letalska vozovnica je v resnii pogodba o prevozu, s katero se prevoznik obveže, da bo stritev izvedel ob določenem času in na določen načion. Če jo kršijo, je pogodbena stranka (kot pri vsaki normalni pogodbi) upravičena do določene "odškodnine", kakršnakoli že ta je (kar je pa najjasneje določeno v pravilih EU,d a se pa še precej več dobit).

Predpisi so pa pač predpisi, toliko in toliko zamude, do tega in tega je upravičen potnik. In prav je tako.
 

Podobne teme