Prehod meje...

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
sem dal sem, ker bo tukaj najhitrejši odziv.

Torej, jutri bi moral iti na hrvaško, danes pa sem ugotovil, da mi je osebna izkaznica pretekla. pretekla je v začetku tega leta.

kaj lahko naredim?? ali je mogoče na UE dobiti kako potrdilo ali kaj podobnega?? oz. pri prehodu meje pokazati vlogo za novo osebno izkaznico ob predložitvi stare??
confused-1.gif
se mogoče da z vozniškim it čez mejo?

kakršnakoli pomoč bo dobrodošla
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
z vozniškim ni možno, potrdilo o izdelavi pa tudi ni dovolj, samo potni list te lahko reši ali pa morda prehod čez zeleno mejo...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
V Celju na občini oddaš vlogo za novo dokument, potni list, oz. izkaznica, potem greš zvečer istega dne okrog 7ih na poštni logistični center v Celju in dobiš dokument.
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
a to res??

se pravi je teba it na UE Celje in se da?

hitro klicat


EDIT: samo do 11h sprejemajo prioritete...

jah, pa jutri...
 
Nazadnje urejeno:

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ja se da, ker sem lani tako naredil za punco, ampak sem bil tam ob 9-ih zjutraj, zvečer sem pa še 1x letel v Celje in, ker je bila glavna turistična sezona - gužva na izdelavi urgentnih zahtev, smo dobili papirje ob 23:30.

Zmen se za jutri, pa pejt gor, dobiš 100%.
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
ful ti hvala za to informacijo! sem že klical gor in se pozanimal.

če jutri pridem, dobim jutri. kao enkrat med 3h in 6h zvečer.

ma sam da dobim, raje pa kot da me na meji ne spustijo čez in po možnosti še oglobijo (globa je 400€
crazy1.gif
)

imaš 5*
wink-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
No saj zato pa smo tukaj gor, da si izmenjujemo mnenja in si pomagamo
wink-1.gif


Čez te brez papirjev sigurno ne spustijo, pa še kake težave si nakoplješ, ker te tretirajo, kot kriminalca.
Jo šibaš na morje?
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ja ma zdaj so bolj pasji, ker je Schengen, pa še napeto je zaradi Jorasa, so bilj striktni, vsaj jaz imam take izkušnje, nazadnje so mi cel avto premetali, gledali prometno, preverjeli prek računalnika itd...
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
To bi bila pa kriza potem
smile-1.gif


Nazaj grede so slovenski policaji celo "pregledovali" dokumente, samo sem enostavno prijel osebno tako, da sem zakril datum in gre.

Sem pa švical ko majmun
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
ja če maš srečo, jo lahko mirno pasaš mimo. sej to sem mel prvotni plan, pač poizkusit srečo. sam pol sm vidu da je globa visoka, pa me je nekako minilo
smile-1.gif


pa lani poleti sem 3x prečkal mejo, 3x so me preverli v računalniku... pa še zdaj bomo 4je mladi not, nas bojo zihr kej preverjali. tko da rajš ne poizkušam sreče
grin1.gif


@notranjc: jp na morje šibam
nahrung002.gif
, sicer ne daleč, a dovolj, da je treba it čez mejo
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz sem šel v petek z očetom dol in sem moral na stran zapeljat, da so naju pregledal. Potem je našel prazno škatlo on garmina 250w in ko sem mu povedal, da imam montirano in da sem se pripeljal z njeno pomočjo ga je najbolj zanimalo če sem zadovoljen. Ko sem mu rekel, da je za po Sloveniji super na Hrvaški pa bolj žalost mi je takoj svetoval nakup SD kartice in naj mi nekdo naloži NELEGALNO
confused-1.gif

Tukaj še na forumu ne dobiš informacije kako do registracije ilegalnih kart, tam ti pa že uradna oseba svetuje kako in kaj
bonk.gif

Grem stavit da če bi hotel naslov od "programerja" iz Pule, da bi mi ga zrihtal
cheer.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Lansko leto smo šli za 1. maja na morje dva para in kolegu je potni list potekel nekaj dni pred odhodom. Dal je delat novega, vendar ga še ni dobil, na UE so mu pa zagarantirali, da je potrdilo dovolj za prestop. To je seveda popolna laž. Na SLO-HR prehodu nas je na to opozorila sicer prijazna hrvaška varuhinja meje, na HR-SLO pa slovenska. Kljub vsemu pa ni bilo panike s prehodom, posebej zato, ker so glede na datum prehoda vedeli, da ne bomo dolgo tam. Edino ne bom pozabil besed ženske na meji na poti tja, ko je ugotovila, da je potni list potekel: "Ma kažite mi dečki, koji je ta ljepi Luka?"
hysterical-1.gif
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Lansko leto smo šli za 1. maja na morje dva para in kolegu je potni list potekel nekaj dni pred odhodom.

če je par dni prej ni panike, ker ti potem dokument velja še 30 dni. to naj bi bil nek okviren čas, da si narediš novega.
ampak meni je potekla osebna skor 4 mesce nazaj....

no ma sej ni panike, jutri šibam v celje in pol gas uživat
grin1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Citat:
Uporabnik smith pravi:
če je par dni prej ni panike, ker ti potem dokument velja še 30 dni. to naj bi bil nek okviren čas, da si narediš novega.

30x
stupid-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik smith pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Lansko leto smo šli za 1. maja na morje dva para in kolegu je potni list potekel nekaj dni pred odhodom.

če je par dni prej ni panike, ker ti potem dokument velja še 30 dni. to naj bi bil nek okviren čas, da si narediš novega.
ampak meni je potekla osebna skor 4 mesce nazaj....

no ma sej ni panike, jutri šibam v celje in pol gas uživat
grin1.gif
hysterical-1.gif