Prehod iz fizične QWERTZ na navidezno

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Najprej nisem hoto nič odpisat, ampak očitno so bli tvoji kolegi bolj levi pri tipkanju ali pa si ti nenormalno hiter. Zakaj?

Na touchscreenu je potreben le dotik zaslona, medtem ko pri fizični je potreben pritisk to je dotik+sila. Ni logike, da bi blo slednje hitrejše.Enostavno imaš več dela v istem času.Zato pa glej moj prvi odstavek.

Ob priliki, se boma dobla na piru in boš pokazal, če si dovolj hiter
wink-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Se lahko zmeniva za eno tekmovanje... samo še BT tipkovnico spakiram zraven
wink-1.gif


Sicer pa verjamem, da je pisanje s fizično tipkovnico hitrejše... ampak zaseda tudi ogromno prostora na sami napravi.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Na touchscreenu je potreben le dotik zaslona, medtem ko pri fizični je potreben pritisk to je dotik+sila. Ni logike, da bi blo slednje hitrejše.Enostavno imaš več dela v istem času.Zato pa glej moj prvi odstavek.

Že res da moraš notri pritisni a meni za razliko od touchscreena na e71 (ali kateri drugi quertz, a ta na e71 res zmaga) ni potrebno prav nič dvikovat prstov in izgubljati kontakta s tipkovnico. Le hitro drsim s palcema po tipkolnici in le kjer se mi zazdi na hitro pritisnem
smile-1.gif
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
@badguy777: lepo si mi opisal razliko med tehnologijama.

@Mikrohard: lahko prineseš BT tipkovnico, če le ta ne presega mer tipkovnice Bold 9000 :p

Jaz sem za, da se ob priliki dobimo na pijači in probamo.

1 narekuje besedilo, ostali pišejo. Če bi želeli izmeriti bi nekdo moral še štopat ampak pri testih do sedaj je štelo kdor prvi odloži telefon na mizo in ima pravilno napisano.
 
Nazadnje urejeno:

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
smile-1.gif

Kaj je mogoče kdo iz firme, ki je imela objavljen tak oglas:

"Izterjave in strojepisje Fras ... 500 udarcev na minuto"
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Citat:
Uporabnik undefined pravi:
@badguy777: lepo si mi opisal razliko med tehnologijama.

@Mikrohard: lahko prineseš BT tipkovnico, če le ta ne presega mer tipkovnice Bold 9000 :p

Jaz sem za, da se ob priliki dobimo na pijači in probamo.

1 narekuje besedilo, ostali pišejo. Če bi želeli izmeriti bi nekdo moral še štopat ampak pri testih do sedaj je štelo kdor prvi odloži telefon na mizo in ima pravilno napisano.

Stavim na undefined-a.
grin1.gif



Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Najprej nisem hoto nič odpisat, ampak očitno so bli tvoji kolegi bolj levi pri tipkanju ali pa si ti nenormalno hiter. Zakaj?

Na touchscreenu je potreben le dotik zaslona, medtem ko pri fizični je potreben pritisk to je dotik+sila. Ni logike, da bi blo slednje hitrejše.Enostavno imaš več dela v istem času.Zato pa glej moj prvi odstavek.

Ob priliki, se boma dobla na piru in boš pokazal, če si dovolj hiter
wink-1.gif

Moja izkušnja s TS in fizično tipkovnico na N900 je, da prve sploh ne uporabljam, ker na drugo tipkam praktično slepo. Pri fizični je pač občutek za položaj prstov (palcev) bistveno boljši, ker že na otip veš kdaj si nad posamezno črko (tipko), kar posledično omogoča tudi hitrejše tipkanje. Sploh pri chatanju (FB, Google talk...) se izkaže kako fajn je fizična tipkovnica.
 

B81

22. jul 2007
34.540
8.983
113
Pa uporabljate T9 zraven?
Jaz vedno in gre kar hitro, razen pri Galaxy Spici sem se matral zraven.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Na žalost N900 nima slovenskega slovarja. Ima pa angleški (ter nekaj drugih) in ta deluje tako s fizično kot tudi s TS tipkovnico. V bistvu T9 bi lahko kvečjemu povečal razliko v hitrosti v prid fizične tipkovnice. Namreč, če si sposoben slepo tipkati na fizično, ne rabiš gledati črk, ki jih tipkaš, ampak samo gledaš rezultat izpisa, in ko ti T9 ponudi pravo besedo, greš naprej.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Da upoabim temo...jaz morem tudi gsm (e71) zamenjat z novim in me tudi ta prehod skrbi.....sem pa gledal nekaj drugega ..naprimer android ali neki bada....nisem glih poznavalec pa zato bi rad kak nasvet kaj kupit...pogoj je da ima to kar ima e71 plus večji ekran....kaj se vam zdi tale od samsunga Wave?
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Kar lahko preberem o Wave-u, naj bi bil dober telefon. Imel naj bi vse glavno, kar se pričakuje od takšnega telefona (e-pošta, podpora socialnim omrežjem, pregledovalnik dokumentov). Nima pa nečesa, kar ima e71 (kot pogoj si navedel, da ima vse kar ima e71), in to je fizične tipkovnice.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
ksz.

Da zaključim to temo. Po daljšem premisleku sem se odločil in vzel iPhone-a. Hvala vsem za pomoč in komentarje.


Trenutno sem v fazi privajanja na on-screen tipkovnico in po moji oceni tipkam ene 50% počasneje kot na fizični. Ampak recimo, da se bo to še popravilo. Je pa en kup ostalih bonusov naprav postaranemu Symbianu in razen parih stvari (profili, povratnice, normalen konektor za polnit) ne pogrešam ničesar.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.943
1.098
113
www.adriamedia.si
Šel iz BB na Galaxyja. Z eno roko je po 1 mesecu še vedno tečno, hitro kiksneš kako črko (jebiga, palec je velik, knofi pa majhni). Pri uporabi dveh rok (telefon obrnjen landscape) zame ni več razlike (pa sem znal na BB napisat tudi 5000 znakov dolg članek).
Tako da ... Pri SMSjih kiksam, maile pa itak tipkam landscape ...