Prehod iz fizične QWERTZ na navidezno

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Nokia E71 je sicer super telefon, ampak pogrešam večji zaslon, bolj prijazno uporabo interneta in boljšo sinhronizacijo z Googlovimi storitvami (Contacts, Calendar).

Telefon ne sme biti večji, saj ga večinoma nosim po žepih, kar pomeni, da big screen, pull-out keyboard telefoni praktično odpadejo. Ostane torej navidezna tipkovnica.

Zdaj me pa zanima, kako drugače se tipka. Seveda sem že poizkusil, ampak ob nevajenih prstih primerjava ni ravno na mestu. Zagotovo pa je kdo že naredil enako menjavo in lahko prosim napiše, kako se je navadil na navidezno tipkovnico.


Nokia verjetno odpade, saj so nekako zaspali s Symbianom na tem področju? Torej iOS ali Android.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Pred trenutnim iPhonom 3G sem imel E71, in je ni čez fizično QWERTZ tipkovnico. Če veliko pišeš, ostani raje na fizični. Sam pišem daljše emaile in podobno in je to na iPhonu malo težje kot na prejšnem telefonu. Včasih tudi zgrešiš črko in pritisneš sosednjo itd. Ko sem ga dobil, je bila sploh katastrofa, no sedaj se počasi stanje izboljšuje (boljše kot pri prejšnem telefonu ne bo).
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Kaj pa recimo Android z fizično tipkovnico, recimo kak Motorolin Milestone? Je pa cigla.
smile-1.gif

http://www.gsmarena.com/motorola_milestone-3001.php
 
Nazadnje urejeno:

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Lahko pa uporabis swype in je se lazje kot na fizicni. Samo trenutno se ni slovenscine.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Now this I like!
smile-1.gif


Je dejansko že kakšna informacija, kako zadeva deluje v praksi ter katere platforme podpira?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Zdaj me pa zanima, kako drugače se tipka. Seveda sem že poizkusil, ampak ob nevajenih prstih primerjava ni ravno na mestu. Zagotovo pa je kdo že naredil enako menjavo in lahko prosim napiše, kako se je navadil na navidezno tipkovnico.

To menjavo sem naredi jaz pred kakšnim letom - iz Qtek-a 9100 sem zamenjal v HTC Touch.
Ker mi je bil pomemben uporaben word, na trenutke pa tudi exel, sem bil na začetku kar v problemih. Ko pa sem se navadil delati s paličico, je pisanje kratkih beležk in povzetkov še lažje, kakor na pravi tipkovnici.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.598
113
palčka je že pristala na smetišču zgodovine, zato nima smisla sploh o tem debatirat. kar se mene tiče, ni je softwerske tipkovnice, ki bi bila enakovredna ali boljša od trde. svajp pa še nisem probal
 

fara

Pripravnik
15. sep 2007
130
0
16
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Now this I like!
smile-1.gif


Je dejansko že kakšna informacija, kako zadeva deluje v praksi ter katere platforme podpira?

stvar deluje super..ampak samo v ang...sem pa testiral na androidu..drugače pa imata tako LG kot Motoroala napovedan podoben telefon kot je bila nokia e71..samo, da bo imel Android..
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ko bo swype iz beta bo podpiral tudi slovenščino. Tako je vsaj napovedano
smile-1.gif
Jaz dosti uporabljam angleščino zato mi pride zelo prav. Trenutno na androidu.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Za moj okus je bila tipkovnica E71 daleč najboljša od vseh tovrstnih aparatov. Še danes, ko le občasno napišem kak sms na 71-ki svoje drage se mi zdi neverjetno učinkovitejša od BB9700 (čeprav dnevno precej tipkam po njemu).
Od TS aparatov me je prvič navdušilo tipkanje po iPodu touchu. Sedaj precej uporabljam desire, pa se mi tipkovnica ne zdi nič slabša od japke. Kapacitivni zasloni so na splošno boljši od rezistivnih... od slednjih pa se mi je zdel še daleč najboljši TS na N900.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Navidezna defenitivno i9000 Galaxy S, fizična pa Bold 9000 (nobena E nokia ne pride blizu, kaj šele karkoli drugega).
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem šel iz N95 na Omnio2 (ima tako izvedeno virtualno tipkovnico kot iphone) in mi je kar všeč. Že po parih dneh sem tipkal hitreje kot prej z Nokio.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Ja logično, da si hitreje pisal, saj n95 nima qwertz tipkovnice.
Tu je debata iz fizične qwertz na virtualno.

Da sam povem moje mnenje. Imel sem nokio 5800, in sem se takoj navadil na qwertz tipkovnico, in tudi pisanje mi je šlo zelo hitro od rok. Nato sem prešel na galaxy s, kjer je bilo vse skupaj še lažje (verjetno posledica boljšega zaslona). Tako da mislim, da se boš brez problema navadil.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Citat:
Telefon ne sme biti večji, saj ga večinoma nosim po žepih, kar pomeni, da big screen, pull-out keyboard telefoni praktično odpadejo.

Kaj pa če vseeno ostaneš na fizični qwerty tipkovnici in pogledaš najmanjšo tovrstno igračo?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Hvala vsem za mnenja!


Očitno sem ga "posral" z E71, ker je njena tipkovnica enostavno odlična. Naj povem, da sem že parkrat na potovanju pisal dnevnik. Pol tipkane strani v Wordu (fonti 11) na dan brez problema vsak večer pred spanjem.

Je pa res, da očitno vse gre v smer touch-screen only, tako bo slej kot prej treba iti v korak s časom.
smirk-1.gif
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ja jaz razmisljam o menjavi E71 za N97mini. ne vem ce je najbolj pametna poteza, ampak vseeno bo treba vecji ekran, fizicni tipkovnici se pa nocem odpovedat.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.598
113
sploh ni res da gre v smer TS only. obstajajo milestone in še kaki se bo pojavil v kratkem. zamrlo to ne bo
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Jaz že vem, da ni varjante, da kupim telefon s fizično tipkovnico. Tipkovnica na iPhoneu je še vedno brez konkurence.
 

undefined

Fizikalc
6. jan 2008
1.220
0
36
Do sedaj še nisem videl iPhone uporabnika ki bi po nareku hitreje napisal par stavkov kakor jaz na Bold 9000 (brez napak seveda).

So pa bili pred "tekmo" vsi prepričani da so hitrejši, potem pa ne več toliko
smile-1.gif