Prehajanje maloobmejnih prehodov za tuje državljane

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Kdo ve kako v praksi deluje prehajanje maloobmejnih prehodov?

Na primer, da hoče prehajati nekdo mejni prehod Rateče in Predel in ni državljan ali Slovenije ali Italije? Gre namreč zato, da je najboljša pot v Bovec čez od Italijanov slovensko okupirano ozemlje :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Za tujce sem slišal da so jih na korenskem sedlu obracali.
Midva sva šla po kolesarski na belopeska, ni bilo nikjer nobenega. Niti na cesti v Ratečah ni bilo videti da bi imeli kontrolo (avti so šli mimo brez ustavljanja če sem prav videl. To je bilo sredi avgusta.
V začetku avgusta ni bilo na Lazaretu in v Ospu nikjer nobenega. Na mejnem prehodu, ne nekje na vaški poti. Na Ospu sem videl znak da je prehod dovoljen samo za državljane slo in Italije.
Če so pa sedaj kaj spreminjali pa ne vem.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Na Jezerskem so v praksi šli vsi čez mimo znaka.
Kaj se pa zgodi, ko so policisti tam, pa ne vem kaj se zgodi.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Od kdaj so pa Jezersko, Rateče, Korensko sedlo, Lazaret maloobmejni prehodi? Včasih so bili mednarodni.

Oz boljše vprašanje, ali z Italijo, Avstrijo, Madžarsko sploh imamo kakšne mejne prehode, na seznamu policije jih namreč ne najdem ? Na wikipediji so pa označeni kot nekdanji mednarodni mejni prehodi ????
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Aja, to pa ne vem, verjetno res ni maloobmejni, je pa bil tam znak, da je dovoljen prehod le za državljane Avstrije in Slovenije.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lahko povem za SV SLO-A mejo. Trenutno normalno dovoljen prehod zgolj čez Šentilj-avtocesta, VSI ostali meddržavni (in maloobmejni) imajo prometne znake - prehod dovoljen samo za A in SLO državljane. V real life pa so se zadnjič ko so bile kolone na Šentilju, vsi EU državljani vozili proti Zg. Kungoti in preko.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Lahko povem za SV SLO-A mejo. Trenutno normalno dovoljen prehod zgolj čez Šentilj-avtocesta, VSI ostali meddržavni (in maloobmejni) imajo prometne znake - prehod dovoljen samo za A in SLO državljane. V real life pa so se zadnjič ko so bile kolone na Šentilju, vsi EU državljani vozili proti Zg. Kungoti in preko.
Zanimivo, da omenjamo mejne prehode, meddržavne, maloobmejne, mednarodne.... z Avstrijo, v seznamu pa nobenih mejnih prehodov z Avstrijo na strani policiji ne najdem. A ni bil namen šengena ravno to, da je gibanje po šengenskem območju neomejeno - torej da mejnih prehodov ni več?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

17.8 sem šel v AT preko mejnega prehoda Jurij, kjer je bila tudi tabla, da je dovoljeno samo za A in SLO državljane. Pred mano sta bila en Nemec in en Čeh in ju je obrnil.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Možno, jaz imam sina v Kungoti in sem 16.8. pripeljal vnuke nazaj z morja (takrat je bil "urnebes" na Šentilju) pa je bila kar kolona skozi Kungoto - dvomim, da so šli vsi k Denku na mišelinovo večerjo. ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Na Trdinovem vrhu v soboto nisem srečal nobenih policajev. Pa sem se kako uro ali dve smukal po obmejnem.podrocju. Edine ki sem jih videl, so bili zjutraj na Vahti. Tako da, če bi se kdo rad izognil karanteni, naj se samo izogne mejnim prehodom.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Lahko povem za SV SLO-A mejo. Trenutno normalno dovoljen prehod zgolj čez Šentilj-avtocesta, VSI ostali meddržavni (in maloobmejni) imajo prometne znake - prehod dovoljen samo za A in SLO državljane. V real life pa so se zadnjič ko so bile kolone na Šentilju, vsi EU državljani vozili proti Zg. Kungoti in preko.

Na Plaču zadnjič je bila gori jodl vojska in so me vprašali, kam idem...
In bilo je ravno 16.08. v nedeljo, ko sem šel na Flughafen Wien nekoga pobrat...

Samo za Slo in Avstrijce, če so pa ostale obračali ne vem, ni bilo žive duše vjutro.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Naša vojska na meji ni nezakonito. ;)

Je pa pod "komando" policije, radi pa bi bili samostojni.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Pomoje na meji z Italijo ni ne policije ne vojske ,dnevno ko se peljem v sluzbo v UD jih srecam doktorje z ruzaki ko marsirajo ob cesti v skupinah po tri do pet ali pa jih imajo ze ustavljene karabinerji. Kar se pa tice maloobmejnih prehodov tam ni nikdar nikogar ne nasih ne italianov ,romuni in bolgari veselo tovorijo polne kombije cez Miren ki je od Vrtojbe oddaljen le kilometer.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
Odkar je Šengen, ni take vrste prehodov - maloobmnjni in ne maloobmejni.
Zapora je zaradi karantene - dovoljeno samo skozi določene prehode zaradi izvajanja koronskih določil.
Nekateri prehodi v Italijo so fizično blokirani zaradi tistih italjančkov, ki so z korno hodili po meso in bencin.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Na Korenskem sedlu. Nemec s prikolico na avstrijski strani. Ga je obrnil. Milina, gor in dol s prikolico :)
Torej so sedaj notranje meje v šengenskem območju EU bolj zaprte, kot pred "šengenom", pred vstopom Slovenije v EU ali ko smo bili še v Jugoslaviji.

Takrat je bil tam mednarodni prehod, ki ga je lahko prečkal vsak z veljavnimi dokumenti.