Predvajanje UHD brez zatikanja

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Tole me pa res zanima.

10 let nazaj sem kupil Panasonic plasmo in nek LG player, ki je po ocenah bral vse in bil oh in sploh. Vedno sem lepo predvajal 720p, 1080p so ble vedno težave. En film je lepo delal, spet drugi se je začel zatikat.

Danes, po desetih letih, imam sony lcd tv ZD9 star dve leti, ki je bil daleč od najcenejšega; menda najbolje kar zna sony od lcdjev sproducirat. Filme predvajam direktno iz zunanjega diska in spet - 1080p sedaj res bp, 2160p pa spet težave - en film dela bp, drugi se zatika.

Ali moram čakat še deset let, da bom normalno gledal UHD ali imate kakšno rešitev? A vam res tekoče to dela? Kako?? Probal sem default video player, vlc, kodi in nič. A ima disk pri tem kaj veze? A moram kupit player ala Nvidia Shield?

Netflix ima sicer ok sliko, ampak ni ga čez kakšen "potegnjen" 50gb film.

Ker to je res za popiz***. Gledam film Joker in 20min svršavam nad sliko in filmom, pol pa freezne!:(
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Sony ni ravno znan po tem, da bi v TV-je vgrajeval zmogljive chipsete. ZD9 konkretno je hardware iz leta 2016 (star je torej slaba 4 leta). Največji problem teh TV-jev za predvajanje 4K filmov je mrežna kartica, ki je samo 100Mbit/s (je dejansko WiFi hitrejši, če maš dovolj dober router). Sicer pa ja... če hočeš, da dela res vse perfektno, si kupi Nvidia Shiled (ali pa Apple TV 4K) in kupljen box priklopi na kabel (ne WiFi - razen, če si prepričan, da je dovolj hiter za 4K filme).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Na shieldu dela vse bp. Gledam preko plexa, disk je priklopljen na pc, ki je v mreži. Vse je s kabli povezano. Sem pa za tako konfiguracijo moral novi router kupit, ker stari 4k ni prebavljal
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Aaaa, takšna je ta reč. Thanx! Wifi itak ne bo opcija, ker imam comp s filmi predaleč od tvja (nista niti na istem wifiju). Če hočem v miru gledat uhd, bo očitno treba nabavit še eno škatlico. In spet daljinec in kabli in :((( Apple tv in tudi "valjasti" shield tv vidim, da nimata usb vhoda? Tako da bo verjetno treba nabavit shield pro, ki je vrh estetike:) jbg, sam, da bo delal
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
No če imaš usb ključ z usb 3,1 pa dovolj zmogljiv PC se da kar hitro skopirat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Aaaa, takšna je ta reč. Thanx! Wifi itak ne bo opcija, ker imam comp s filmi predaleč od tvja (nista niti na istem wifiju). Če hočem v miru gledat uhd, bo očitno treba nabavit še eno škatlico. In spet daljinec in kabli in :((( Apple tv in tudi "valjasti" shield tv vidim, da nimata usb vhoda? Tako da bo verjetno treba nabavit shield pro, ki je vrh estetike:) jbg, sam, da bo delal

Shield nima usb? Moj lanski ima 2x usb 3.1.
Težavo z daljinci pa reši logitech hramony, ki pa je spet stotaka zraven :)
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Saj ravno o tem govorim; film kopiram na disk in ga nato piknem v tv in gledam. To, da traja nekaj časa kopiranje, mi ni problem.

No, včeraj je recimo Once.Upon.a.Time.in.Hollywood.2019.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.DTS-HD.MA.7.1-EPSiLON.mkv delal bp od začetka do konca.
Zadnjič je pa Joker.2019.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HEVC.TrueHD.Atmos.7.1-iFT.mkv freeznu. Sem restartal tv, pobrisal cache in nič. Sem na koncu moral 1080p potegnit.

Bedno je, ker sem skoz v strahu, da ne bo kaj zmrznil, ko gledam.

Ja, Shiled tv nima usb, Shield tv pro ima pa 2x 3.0.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Vidš, to pa nism. Sam je jeba, ker tud na tvju vse lepo dela nekaj časa in pol zmrzne. Mah:)
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Bi izkoristil vaše znanje. Na prenosniku je i5 8G rama in intel Graphics HD 5500 grafična. Je to premal za UHD 4K filme? Sem hoel enega pogledat pa se zatika da je veselje.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ja je premal. HD 5500 je v 5. generaciji i5 procesorjev. Intel je šele v 6. generaciji vključil HW dekoder za HEVC. Sam procesor je pa prešvoh za predvajanje 4k videa.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

na pc je velikokrat bedna fora: zeeelo je pomemben predvajalnik. ter kodeki katere le ta podpira.
banalen primer: vlc steka, dvdfab 5 ali cl power dvd 19 pa v nulo brez problema. isti film, file, comp,.....
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Tudi sam sem imel težave z predvajanjem 4k filmov direktno na tv. Filmi 4K ,ki so manjše velikostot - okoli 15GB - se ne zatikajo večji pa vedno. Sem pa pred dvema letoma kupil kitajski tv box Alfawise H96 Pro+ , ki mi še danes prebavlja čisto vse filme 4K brez problema. Predvajam pa jih preko kodija. Disk z filmi imam pa priklopljen na routerju.