Predpisi skozi čas

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik s1m0n pravi:
prej so bile omejitve 120 na uro....danes 130 na AC. zakaj ne več? zato ker je na cesti 3x več prometa. od tega jih 5% govori po telefonu, 5% kadi, 30% pa vozijo 160 ali več. ostane samo še 60 % ½normalnih½ voznikov kateri pa umrejo za volanom ravno zaradi tistih 40%, ki ne vozijo ali po omejitvah ali pa niso z ½možgani¨ na cesti.

po telefonu jih sigurno preko 50% govori, kadilcev je minimalno 70%, "normalnih" voznikov je okoli 5%.
Žal tako je...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ker jaz kadim za volanom, sem manj skoncentriran na vožnjo?



2 dni nazaj skoraj dobil kazen za; na mobitelu, vnašam podatke v navigacijo,

kadim, vozim 60 v naselju, me preseneti policist, in ustavim z žmigovcom,

prez kakršnihkoli komplikacij.



Piše kazen za pas, medtem tadrugi ustavlja neko belo petkico, in punca za volanom

v takem šoku da se odpelje mimo :bonk in ustavi ene 15m zadaj in nato stoji 10 sekund, ker

neve kaj naj, nato obrne in se pride "predat"



Mislim kdo je zdaj tu bolj nevaren?



P.S.

Vem da ni prav moje ravnanje, samo jaz "zaseden" v 3 stvareh, a opravljam vožnjo tako kot treba.
 
Nazadnje urejeno:

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:medtem tadrugi ustavlja neko belo petkico, in punca za volanom
v takem šoku da se odpelje mimo :bonk in ustavi ene 15m zadaj in nato stoji 10 sekund, ker
neve kaj naj, nato obrne in se pride "predat"

hysterical-1.gif
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
In ni res da je človeška tehnika enaka, avtošole so včasih opravljali kar v vojskah, tastari je peljal
prvič v živlenju tamiča med kasarnami, rikverc obrnil in nazaj, pa je imel izpit, ki mu velja še danes.

Tudi moj foter je delal izpit za tovornjaka v vojski-leta 67.

Pa so se prvo učili menjavat prestave tako, da je bil dojc na klocih.

Na vožnji ga je inštruktor vprašal mimo kakega znaka sta se peljala in ker ni vedel ga je moral it umit z vodo iz čutare...

Moj foter je tudi v JNA naredi izpit, ki mu še danes velja, če bi še za mesec ali dva podaljšal armijo bi imel menda celo izpit za avtobus. Vse OK, samo nekateri taki vozniki so še dandanes ful pametni in filozofirajo, kako je danes lahko priti do izpita in kako smo mi, ki smo izpit naredili v avtošoli, skoraj da napol šoferji. Ko pa dam fotra na sopotniški sedež v svojem avtu, bi ga pa včasih najraje kar po hitrem postopku ven vrgel, ker se mu niti privezat ne da. Da ne govorim o tem, da po njegovem na AC vedno vozim prepočasi, ...
Priznam, da se še nisem spravil v šolo varne vožnje, vendar bi vsem z izpiti iz JNA predlagal, da enkrat reskirajo tisti denar in grejo malo v šolo varne vožnje, ali pa vsaj h kakemu inštruktorju iz avtošole vozit.

Če pomislim kako so mene v avtošoli j**** po nekih čudnih potkah in križiščih, so v JNA, kar na simpl način prišli do izpita.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Tečaj varne vožnje je res taboljša zadeva. Tam komaj opaziš, da 3/4 folka nima pojma kako pravilno odreagirat. Nikoli ne bom pozabil ene mlade gospodične, ki ni znala na polno zavirat
bonk.gif
Kaj šele da bi se pri 80 km/h na spolzki podlagi umikala oviri med polnim zaviranjem.