Pravilen reševalni pas

AMG-GT

Zelenc'
3. avg 2018
11
0
1
Danes sem se peljal okrog 3 ure proti Kranju in je v Ljubljani bil že 2 km pred predorom Šentvid zastoj. Jaz sem bil na voznem pasu umaknen do čisto skrajne črte na desni stran, prav tako ostali vozniki, kot po starem sisetmu. No nakar slišim sireno in sem pomislil, da mi prihaja z leve strani reševalci, policija, gasilci in sem se umaknil še bolj proti odstavnemu pasu, recimo sem 0.3 m že zapeljal nanj. Nakar vidim, da mi prihajo po odstavnem pasu policisti z sireno in lučkami takoj sem se umaknil nazaj proti sredini, da jim omogočim prosto vožnjo vendar so morali počakati 2-3 sekudne ker sem jih prepozno opazil in tudi prišli so iz nepričakovane smeri. Upam, da ne dobim kazni za napačno razvrščanje. Povejte mi kako je zdaj uradno pravilo, umikanje na odstavni pas ali skrajo desno do črte voznega pasu?
 

Priponke

  • 576392A1-62DD-4640-AB87-82990931C21C.jpeg
    576392A1-62DD-4640-AB87-82990931C21C.jpeg
    36,3 KB · Ogledi: 226

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.976
1.107
113
www.adriamedia.si
In prijaviš jih, tako policiste kot darsovce. Vsaj za DARS vem, da jih potem opozorijo, naj ne počnejo neumnosti. Jaz se nobenim ne umikam več. Naj gredo na sredino.
Sem pa policiji tudi uradno zatežil, kaj se grejo in kako mislijo ukrepat ... Ker so se meni enako mimo gurali. Je šel kar na silo mimo, ko se nisem umaknil. Potem sva si malo trobila in po čelu trkala.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ma čaki....kaj to se ne pove ljudem v teh javnih službah (policija, reševalci, gasilci), kje je po novem reševalni pas. Ma kaaaj??? Ma čaki...ma ne me jeb_at?!?!?


Ma kaj???? :oops1:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.097
3.582
113
Marlbor
Vozila niso uporabila reševalnega pasu, ker niso šla reševat, ampak so bila na interventni vožnji zaradi neke druge zadeve. V skladu z zakonom tak ne uporablja reševalnega pasu, ampak odstavnega. Da se jim ne umakneš in se jim celo špotaš, pa moraš biti poseben idiot. Podobno polek rešilcev, gasilcev, policije uporabljajo odstavni pas v takih primerih tudi vozila s spremstvom politikov in podobnih veljakov.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če so se vozili po odstavnem, je bila potem kolona narobe postavljena (torej še po starem) in so imeli priliko se vozit po odstavnem, ker če bi vsi avti bili skrajno levo in skrajno desno, potem ne bi jahali odstavnega, ker bi bil na sredi pas zelo širok in prazen. Kdo pri zdravi pameti bi rinil in blendal na odstavnem in čakal, da se ti vsi umaknejo? Bom pa dodal, da je bil velik fail sploh na začetku, ko so ukazali skrajno levo in skrajno na desni rob voznega pasu, tako, da sta bila 2 ozka pasova..vse neki na pol (aja, slovenija) in ravno so folk navadili, zopet sprememba (na pravo pot), vendar, preden se bo folk navadil, bo spet 5 let trajalo...aja, potem bo spet kaka sprememba...jaaaaa :bonk:
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.976
1.107
113
www.adriamedia.si
Vozila niso uporabila reševalnega pasu, ker niso šla reševat, ampak so bila na interventni vožnji zaradi neke druge zadeve. V skladu z zakonom tak ne uporablja reševalnega pasu, ampak odstavnega. Da se jim ne umakneš in se jim celo špotaš, pa moraš biti poseben idiot. Podobno polek rešilcev, gasilcev, policije uporabljajo odstavni pas v takih primerih tudi vozila s spremstvom politikov in podobnih veljakov.

Če je zastoj, je obvezen reševalni pas. Če je, se ga na nujno vožnji uporabčja. Vse drugo je debilizem. In ne, ne umikam se jim več. Naj odjebejo na reševalni pas.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.976
1.107
113
www.adriamedia.si
Če so se vozili po odstavnem, je bila potem kolona narobe postavljena (torej še po starem) in so imeli priliko se vozit po odstavnem, ker če bi vsi avti bili skrajno levo in skrajno desno, potem ne bi jahali odstavnega, ker bi bil na sredi pas zelo širok in prazen. Kdo pri zdravi pameti bi rinil in blendal na odstavnem in čakal, da se ti vsi umaknejo?

Jp, so debili, ki to počnejo. Pri DARS so mi že odgovorili in napisali, na ni bilo prv, da so njihovi li po odstavnem in da bodo ponovno opozorili njihove delavce, modri so pa še tiho. Ampak jih bom je malo j..., dokler ne dobim odgovora ne le zakaj, ampak tudi, kdi je to odobril (če je odobreno) oz kakšne bodo sankcije (če ni bilo).
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa fak no...folk komaj kaj navadiš in ko prav dela, greš rušit zadevo, pa se po odstavnem vozit. Pa faaaak noo, kaj naj rečem... :bonk:
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.350
2.432
113
še v SLO - ampak komaj

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.976
1.107
113
www.adriamedia.si
Še odgovor policije: da bi morali tudi policisti obvezno uporabljat reševalni pas. In da mi ne krejo povedat ne kateri točno je zaj... ne kako bodo ukrepali priti njemu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.457
5.930
113
pri taščici
In prijaviš jih, tako policiste kot darsovce. Vsaj za DARS vem, da jih potem opozorijo, naj ne počnejo neumnosti. Jaz se nobenim ne umikam več. Naj gredo na sredino.
Sem pa policiji tudi uradno zatežil, kaj se grejo in kako mislijo ukrepat ... Ker so se meni enako mimo gurali. Je šel kar na silo mimo, ko se nisem umaknil. Potem sva si malo trobila in po čelu trkala.
Do AMZS se ni prisla novica o spremembi pravil reševalnega pasu. Pa je tega že 400+dni
 

Priponke

  • Screenshot_20181204-220157_Chrome.jpg
    Screenshot_20181204-220157_Chrome.jpg
    671,3 KB · Ogledi: 207