Pralni stroj se ugasne

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
Imam Hooverjev pralni stroj, ki se med pranjem vsakič ugasne, pri tem pa je poln vode in cunje ležijo v globoki vodi. Vode očitno ne kore izčrpat in kolega mi je rekel, da je to varnostni izklop ker imam očitno zamašene odtoke. Ti res slabo delajo, v tuš kabinu voda po polžje pdteka, prav tako v talnem odtoku. Sem vlil Mr. Muscolo, a mi nič ne pomaga. Poklical sem serviserja strojev, ki mi je rekel, da Hooverjevi stroji nimajo funkcije varnostnega izklopa in da je strok enostavno pokvarjen.

Preden ga pokličem na dom in mi mastno zakasira, sem se odločil da vas vprašam, ali ima prav? Ker eni kolegi pravijo, da je ziher razlog v zamašenih odtokih in da je to varnostni mehanizem stroja. Se je to komu že zgodilo?
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
332
7
18
Si probal cev iz pralnega stroja dirket v tuš kad ali pa v neko večjo posodo nastavit, tako da bi lahko voda mirno odtekla, ti pa bi potem videl, če je to krivo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Pa pri tem pazi da je cev narejena v obliko sifona. Se pravi najprej do višine stroja, potem pa navzdol , tuš,otroški banjo, hobuk.... Vsaj včasih je bilo potrebno napeljati cev tako.
Lahko pa še prej preveriš ali stroj sploh požene vodo iz stroja in se potem ustavi (ko ugotovi da ne odteka). Seveda moraš biti prisoten ob tem. Ker če jo, potem bo črpalko vsaj za nekaj sekund pognal. In to boš slišal, najbrž tudi videl ko bo odtočna cev zanihala.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
hmm... a ugasne takrat, ko naj bi bilo pranje končano ali prej??? Časovno gledano.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Prvo kar naredi je to, da očistiš filter. Najdeš ga na prednji strani stroja spodaj (levo ali desno)...ponavadi rabiš izvijač.

Koo dpreš poglej noter (s svetilko posveti) pa potegni ven kar pač najdeš. Če prideš zraven poskusi s prsti zavrteti vetrnico črpalke.

Lahko imaš zablokirano črpalko (to ej bilo pri nas) ali pa enostavno tako zapacano.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Mogoče je problem v senzorju nivoja vode. Če stroj jemlje preveč vode (glede na to, da opisuješ, kako cunje plavajo v pregloboki vodi)?
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
Očisti odtoke!

To lahko testiraš tako, da cev pralnega stroja spelješ nekam drugam, kot ti je nekdo že zgoraj omenil.

LP
Torus
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Jaz bi tudi najprej filter in odtoke preverila.

Enkrat mi je filter "zamašila" tista krpica, ki naj bi nase vlekla barve pri pisanih oblačilih. Glede na to, da je bil promocijski vzorček, so si bolj slabo reklamo s temanredili, da so mi zamašili stroj.

Opomba: če čistiš filter, mora biti stroj prazen in iz vtičnice, drugače bo v prvem priemeru poplava.

Ko se je meni tako končalo pranje in je bilo notri še pol vode sem pač omenjen postopek naredila. Potem pa stroj 2 x oprala samo z litrom najmočnejšega kisa na 90 stopinj in od takrat je ok.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kuro s kisom in sodo je fajn vsake tolk cajta nardit, da se mal spuca vodni kamen in obloge od praškov