Praga

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
torej, za novo leto bi rad sel v prago, pa me zanima par stvari. brez agencije, torej vlak do dol pa znajdi se. kako je dol z zasedenostjo hotelov? verjetno tezko sploh dobis prenocisce v novoletnem casu? verjetno je ze zdaj vse zasedeno? to bi znal bit problem, 3,4 dni nemores prespati kar nekje, sploh pa ne v tujini. zanima me kako kej čehi pa anglescina? je v novoletnem casu tam ogromno turistov? veliko mladih? kaksne so cene hotelov na noc, pijaca v diskih (baje se razlikuje od diska do diska?) in kok je sploh vlak do tja? da si priblizno zracunam stroske. kaksno je pa vzdusje tam za novo leto? imel sem v mislih da bi bil najprej na prostem pol ob 1ih, 2eh pa kidnu v disco. je potrebno med ksne karte za v disco na novoletno noc? je mozno da bi bili disci tako polni da nebi notr spuscal? torej, kaj me lahko preseneti in unici izlet.

greva pa 2 fanta, da nebo kdo mislil da bi sou z dekletom kr tko na slepo, bi se cutil odgovornega poskrbeti za prenocisce na toplem, medtem ko se tko nebom prevec obremenjeval.
cheer.gif
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
aja, morda ksni argumenti/ideje zakaj bi bratislava ali kaj drugega bilo bolse?
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
budimpesta zna bit nora.... na ulici je vedno fajn vzdusje! pa ce je druzba....
nahrung002.gif

pa povratna karta za vlak ni tolk draga, cene hostlov pa tud ne... sicer je pa hostel fajn, ker tud tam vedno koga spoznas- te, internacionalne druzbe so pa itak zmeraj fajn...
v pragi se nisem bila za novo leto, za bratislavo sem pa slisala, da so tam itak sami slovenci..
kamor koli bos ze sel, priporocam ti, da cimprej rezerviras hostel, ker zna bit kak teden pred novim letom ze polno..
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
aja pa se tole glede prage... tam sem bila poleti (sicer: budimpesta (sziget festival), bratislava, praga).. smo sle v eno smer tud z vlakom, ampak zdele se ne spomnim cen.. poglej na stran slovenskih zeleznic- imajo ugodne karte special..
hostlov je ogromno, mislim pa, da so tudi cenejsi kot v budimpesti (in definitivno bratislavi- 20eur). me smo placevale 15eur, pa smo bile same v sobi. glede anglescine naj te ne skrbi- jo znajo vsi! turistov je pa itak vec kot cehov!! ogromno je striptiz barov,.., tezko je najdet en pravi ceski rock lokal (ker se na koncu izkaze da je le prevec ceski
bonk.gif
).mislim pa da bo za novo leto ogromno ljudi po trgih.. pa tud sama praga je prelepa!
priporocam
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Za novo leto tam ni kaj preveč prijetno, ker se navleče miljon nemcev ki nato počnejo vse tisto kar doma ne smejo, to se pravi predvsem razgrajajo, svoje pa doda tudi zelo nizka cena in lahka dosegljivost raznih "kanonen anlage" in podobnih eksplozivnih teles. Takega pokanja kot v Pragi za novo leto nisem doživel niti leta 92 na fronti v Bosni.
grims-1.gif


Poleg tega so cene kar visoke (vsaj v spodobnih lokalih), folk ni več tako prijazen, poleg tega pa te skoraj na vsakem koraku hoče kdo okrasti ali kako drugače spraviti ob denar, naj bodo to taksisti, žeparji, razni prodajalci, gostilničarji itd...

Praga zna biti tudi bistveno lepša kot je to za novo leto, čeprav tako lušno kot je blo takoj po "osamosvojitvi" od rusov, ne bo pomoje nikoli več.

Seveda pa nobena od naštetih stvari ne moti preveč, če je tvoj cilj samo na mrtvo se ga napiti.
grin1.gif
 

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Antoonio, jaz sem pravkar iz Prage, je čudovita, priporočam! Kako zgleda novoletna žurka tam sicer ne vem, po moje pa bo uredu. Zdaj je že vsa v novoletnem vzdušju. Hoteli trenutno ziher niso polni, vsaj tisti , ki niso čisto v centru. Mi smo bili v enem sicer ne najboljšem, s tremi zvezdicami - Fortuna Rea. Cena zna bit ugodna, nas je stal polpenzion za 3 dni okol 109 e. Poglej hotel na netu. Je pa bil v naselju Nove Strašnice
smile-1.gif
Ta ziher še bo imel prostor, ker je precej velik. Da se pa tam v turist birojih najet stanovanje, itd... V Pragi je že zdaj precej turistov in mislim, da se že precej dogaja. Jaz sem bila tam zaradi enega mednarodnega festivala , pa je bilo seveda že hudo veselo, ker je bilo na trgu že sam takih 2300 folka. V centru obstaja baje največji disco v Vzh. Evropi. ( tako so rekli pač, meni na zunaj ni deloval sicer kaj posebnega) Cene pijače in hrane so približno takšne kot pri nas, ali pa še malce dražje. Je pač novo leto. Je pa tako, Praga je lepa, če bi rad tudi v tem užival, bi šla na tvojem mestu raje sem, kot pa v Budimpešto. Pa lepo se imej:)
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Za vlak imaš res ugodno varianto, ki jo ponujajo Slovenske železnice !!!
wink-1.gif


Poznam tudi varianto, da greš z avtobusnim prevoznikom direktno z ljubljanske avtobusne postaje do Brna in nato iz Brna v Prago z vlakom ali avtobusom (beri notranje povezave na Češkem so ugodne!!!
cheer.gif
)

Sicer pa kot je IbizaDriver omenil Novo leto v Pragi ni ne vem kaj, razen, le misliš biti mrtvo pi...
uf-1.gif

Za obisk Prage je najlepši čas spomladi ali pozno poleti...
rolleyes-1.gif



Lp...