Praga - kaj pogledat in nočitev

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Kaj pogledat v Pragi in okolici (širši, recimo 100 km). Ne kakšne muzeje, cerkve, itd. Ni tako zanimivo.

In pa kje prenočit? Za 2-3 nočitve, rabim zgolj eno sobo za dva za prespat, zajtrka, itd. ni potrebe. Itak bomo skozi okrog. Ni treba, da je v centru, lahko na obrobju, javni promet itak fajn laufa. Drugače me pa še zanima ali se da kje normalno parkirat v bližini O2 arene, ko so kakšni dogodki ali je bolje prit z javnim prometom, čeprav me zanima kako to zlaufa, ko se vsi vsujejo ven.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Morda kakšno pivnico?
smile-1.gif


Pri Fleku je ena najbolj znanih.
Sprehod čez Karlov most in na Hradčane, mogoče na razgledni stolp, do tja vožnja s tramvajem.

Morda tudi ogled pivovarne, sem pozabil katera je bila.

Prevozno sredstvo je metro, če boš imel prenočišče na obrobju.

Predlagam posebno prenočitev na Vltavi. Ni drago.

http://www.booking.com/hotel/c...CFcmz3godqFYAcQ
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Češky Krumlov in Hluboka, južno od Prage sta "do jaja".
več pa v linku
http://www.best-of-czech-republic.eu/

sicer pa center Prage... Hradčany, Karlov most, Vaclavske namesti, Židovska četrt, Staromestske namesti z astronomsko uro (5min peš od Karlovega mostu), Mala Strana, najbolje se je prepustiti toku in lutati po starem mestnem jedru.

Pivnice Švejk, u Fleku.., ampak jaz bi se jih izogibal..., preveliko se kar zgubiš v tistih prostorih. Je veliko manjših in bolj intimnih pivnic, predvsem v trikotniku Vltava - Hradčani - Parlament, to je levi breg Vltave.

aja... živalski vrt je tudi za pogledat.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Citat:
Uporabnik x5x pravi:
priporočam Czech Inn hostel
Vse zasedeno na ta termin. Če ima kdo kakšno ugodno varijanto tudi izven Prage ni problem. Preferirano v smeri proti Liberec-u.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Če nisi petičnež imaš na obrobju kampe z bungalovi. V bistvu štiri iverke, streha in postelja. Cena je bila malenkost višja kot za šotor. Pred vhodom v kamp ustavi tramvaj in se lepo pelješ do centra. V 5 dneh Prage nisem naredil 1km s svojim avtom. Vse z tramvajem/metro. Kupiš dnevne karte, ki pokrivajo vse javne prevoze. Za taxi bi moral nekaj malega doplačat. To je bilo sicer že precej let nazaj, ne vem kako je to danes.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Imaš kakšen link. To bi bilo točno to kar rabim. Itak samo spimo tam, pa da je tramvaj zraven je bomba. Čim manj z avtom po mestu.
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Če nimaš nič proti hostlom.. Mi smo bili tu. Bilo je čisto in mirno (skratka nadpovprečen hostel), poceni, imajo privat sobe (ampak to jim nujno že pri prijavi napiši), v bližini je varovano parkirišče za 8€ na dan in ti bodo rezervirali mesto, okolica je stanovanjska in zelo mirna (nobenega razgrajanja in prometa). Tramvaj je v neposredni bližini.

So pa gostje vseh starosti
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Ni problema s hostli, edino želel bi imeti ločeno sobo. Tudi če je kopalnica in WC skupen.
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Komot se zmeniš za svojo sobo. Kopalnico pa smo si delili z še eno sobo (pač vrata na kartico, hodnik s kopalnico in dvema sobama, ki sta tudi na kartico). Jaz full nimam izkušenj s hostli, sem mislila, da je to en sam đumbus pa sem bila prijetno presenečena nad mirom in čistočo
grin1.gif