Pozor - superredarji!

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Po moje tega sploh ne bi smelo bit. Če pa že je, pa bistveno več od treh mesecev. Redarji na ta način dobivajo dokaj zahtevna represivna pooblastila in da se to deli v enih šnelkursih je zame strašljivo.
Zame pa ni nič strašljvo. Najbrž zato, ker se nimam šesa bat, saj se obnašam primerno in nikjer ne delam sranja ali kakšnih velikih prekrškov. Če pa bom kje narobe parkiral in podobno, pa tud nič zato, če me bo kak redar opozoril, da se tam ne sme parkirat. Ne vidim razloga zakaj bi moral bit en redar nevem kako izobražen, da ti pove ali opozori na tisto kar že itak vsi vedo in poznajo. Redar te bo samo opozoril, če se boš slučajno spozabil ali pa prekršek namerno napravil. In če boš trmoglavil, ne boš hotel upoštevat njegovih opozoril in se pred njim delal pametnega itd... te bo lahko z pendrekom spomnil al pa lisicami pošlihtal, al pa samo kazen napisal. Kaj je s tem narobe? Red mora bit.
A bi za opozarjanje in delanje reda, ki ga vsi poznamo, potem moral imet tak redar narjen najmanj magisterij al kaj in vleč magistersko plačo?
Saj skoz govorite (no, ti najbrž ne), da bi za upostavljanje reda moralo bit več policije. No, zdaj jo boste dobili. Nebo ravno polcaj, ampak redar. Saj v trgovinah tud stojijo redarji, pa dvomim, da so prav visoko izobraženi. Da zasačiš lopova ali prekrškarja ne rabiš bit visokio izobražen, le osnovni red in osnovne civilizacijske norme moraš poznat. In da na ta red in norme lahko legalno nekoga opozoriš, pač moraš imet pooblastila, ker drugače te noben ne šmirgla.
Če pa bo hotel kakšen redar zlorabit svoj položaj, ga bo pa zlorabil neglede na stopnjo izobrazbe. Zlorabljanje položajev ni odvisno od stopnje izobrazbe ali dolžine trajanja kurza.
Se pa takoj vidi in bi sei šel lahko stavit, koga moti dodatna kontrola in strožje izpostavljanje reda.....kar lepo ste se pfočkali....vedno ene in iste vas to moti....le zakaj, če pa ste pridni?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.299
1.061
113
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
če bi imel jugeca bi ga enkrat prav čakal in se potem v njega zaletel takrat ko lih zapelje na cesto.....
potem pa da ga vidim junaka hehehehe

Najprej bi te probal ustrašt, da so policaji in da raj vozi dalje kot da ni blo nič. Če pa ne bi trznil bi pa še kolege v uniformi poklical.

Tako kot je enkrat en pisal tukaj, da je šel scat nekje bliz parlamenta in je iz ene stavbe policaj in ga brcnil v rit. Ko se je zbunil, mu je policaj grozil. Ko je poklical policijo, so mu še oni grozil itd. (pa pustmo to da ni kulturno scat na prostem).

ampak pri prihodu policajev bi moral pihat.... in takrat bi napihal
grims-1.gif

potem pa mu nobena junačka značka ne pomaga več.....
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Po moje tega sploh ne bi smelo bit. Če pa že je, pa bistveno več od treh mesecev. Redarji na ta način dobivajo dokaj zahtevna represivna pooblastila in da se to deli v enih šnelkursih je zame strašljivo.
Zame pa ni nič strašljvo. Najbrž zato, ker se nimam šesa bat, saj se obnašam primerno in nikjer ne delam sranja ali kakšnih velikih prekrškov. Če pa bom kje narobe parkiral in podobno, pa tud nič zato, če me bo kak redar opozoril, da se tam ne sme parkirat. Ne vidim razloga zakaj bi moral bit en redar nevem kako izobražen, da ti pove ali opozori na tisto kar že itak vsi vedo in poznajo. Redar te bo samo opozoril, če se boš slučajno spozabil ali pa prekršek namerno napravil. In če boš trmoglavil, ne boš hotel upoštevat njegovih opozoril in se pred njim delal pametnega itd... te bo lahko z pendrekom spomnil al pa lisicami pošlihtal, al pa samo kazen napisal. Kaj je s tem narobe? Red mora bit.
A bi za opozarjanje in delanje reda, ki ga vsi poznamo, potem moral imet tak redar narjen najmanj magisterij al kaj in vleč magistersko plačo?
Saj skoz govorite (no, ti najbrž ne), da bi za upostavljanje reda moralo bit več policije. No, zdaj jo boste dobili. Nebo ravno polcaj, ampak redar. Saj v trgovinah tud stojijo redarji, pa dvomim, da so prav visoko izobraženi. Da zasačiš lopova ali prekrškarja ne rabiš bit visokio izobražen, le osnovni red in osnovne civilizacijske norme moraš poznat. In da na ta red in norme lahko legalno nekoga opozoriš, pač moraš imet pooblastila, ker drugače te noben ne šmirgla.
Če pa bo hotel kakšen redar zlorabit svoj položaj, ga bo pa zlorabil neglede na stopnjo izobrazbe. Zlorabljanje položajev ni odvisno od stopnje izobrazbe ali dolžine trajanja kurza.
Se pa takoj vidi in bi sei šel lahko stavit, koga moti dodatna kontrola in strožje izpostavljanje reda.....kar lepo ste se pfočkali....vedno ene in iste vas to moti....le zakaj, če pa ste pridni?

Kaj bo on s pendrekom okoli mahal ? Lepo te prosim... ce potegne pendrek ven mu ga vzamem, kaj pa bo potem ?

Nisem jaz noben nasprotnik reda in tega, navsezadnje ravno prejšnji vikend sem ob 4ih zjutraj pred enim lokalom rešu enega mladeniča ko se je neko budalo pijano spravlo za brezveze pred mojimi očmi na njega, in sem posredoval po cisto moji dobri volji in reskirl za hvala lepa. Ampak problem je , da mali človek ko dobi neka pooblastila mu to stopi v glavo in začne jebat folk kot da je on najjači človek. Ko gledam malo te mestne redare, ne vem kolko jih je, ampak samo 2 sta vredu po mojih izkušnjah, vsaka jima čast. Ko parkiram na plocniku za minuto da nesem kake papire nekam, samo se tema dvem zaderem ko ju vidim "Šefe, 2 minuti pa sem nazaj" on reče ni problema. Ampak to sta 2, ostalih 50 pa se vsakič kregamo ko jih vidim. Same listke bi pisali kot da so roboti. Ce bi tolko pisali v šoli kot pišejo na te listke, potem nebi bli zdaj tu kjer so. In takemu bo še bolj v glavo stoplo ko bo imel pendrek in solzilec v zepu, bo mislu da je najmanj SWAT. In še, mestni redarji nimajo nobene avtoritete čez dan, ponoči pa je bodo imeli še manj. Sem slišal za primer ko se je redar v večernih urah "kopal" v reki dravi ko je hotu vspostavit red na lentu.

Ta dva človeška redara bi jaz takoj nadgradil u prava policaja, ostalih 48 al kolko jih je pa bi poslal na pustovanje na Ptuj , bi kot kurenti sigurno zmagali. Jaz spoštujem policaje, spoštujem ona 2 mestna redarja, spoštujem prave redarje u diskotekah, ampak teh mestnih redarov z izjemo peščice ti pa ne bodo nikoli imeli nobenega spoštovanja iz moje strani in jih ne bom upošteval za trenutek.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Pooblastila lahko zlorabi vsak, ne glede al je, kot ti praviš, majhen človek, al pa velik. Tle boš težko kaj izbral. Ampak verjem, za redarja ne bo šel nobeden z veliko izobrazbo, ker bo predrag za proračun. Če bo redar nekdo z visoko, višjo itd...izobrazbo bo hotel tudi plačilo za to svojo izobrazbo. Zato ne kotali buč.
In če ti že poznaš tista dva redarja ki sta zate, kao, fejst poba in te pustita zastonj parkirat nekaj časa......to pač pomeni da ne delata po pravilu službe in kot taka, že zlorabljata svoj položaj in tebi nekaj šenkujeta. V tem primeru si "velik" človek. Če morajo vsi plačat parkirnino, bi jo moral tud ti, pa ni važno kolko časa parkiraš. Nekatera parkirišča so tako urejena, da npr. do deset minut ni plačljivo, ampak, če to tvoje konkretno parkirišče ni tako urejeno, je pač treba plačat. Pika.
Veš, jaz v gostilni včasih tud rad spijem samo deci cvička po dobri večerji, ampak glej ga šmenta, mi ga nočejo dat zastonj, pa je samo deci. Le kaj bi se mu poznalo?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
ce potegne pendrek ven mu ga vzamem, kaj pa bo potem ?
Vzel bo pištolo in ti z njo naredu dodatni popek v trebuhu, al pa še en uč na čelu.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Nima je. In tisti ki je nimajo so se že velikokrat okopali v bližnji reki ali potoku (od redarjev, ribiških čuvajev itd.)

Sicer pa je prav da se delo policije razbremeni, če so dovolj usposobljeni za delo v praksi bo pa čas pokazal. Saj konec koncev neke znanost v pisanju parkirnih pildekov tudi ne moreš delati.