Pozor, motoristi smo na cesti

moturer

Pripravnik
28. okt 2007
89
0
6
Danes sem dobil zanimiv mail in sicer:

Se še spomnite, kaj ni Avto:
- telefonska govorilnica,
- kafeterija,
- gostilna,
- sprejemna pisarna,
- hišni prepir,
- pripravljalnica na sestanek,
- počivalnik,
- ljubezenska kamra v gibanju.

Avto ni zdravniški pripomoček, ki vas spomni, da morate:
- k okulistu, ker slabo vidite,
- k ortopedu, ker ne morete obrniti vratu za 120° ,
- na shujševalno, ker imate cel projekt za vstopanje in izstopanje,
- po persen, ker se zaradi pozabljivosti ustavljate kjerkoli,
- k psihiatru, ker imate probleme sami s sabo, doma, v službi.

Na motorjih je zelo malo (časa) zlobnih, nepremišljenih, nebrzdanih mladeničev.
Motoristi so tudi:
- lepe izzivalne punce,
- šarmantni osiveli gospodi,
- zrele inteligentne ženske,
- postavni umirjeni mladeniči.

Ne ignorirajte jih, opazite jih in osveščajte domače!
296505-2008040500_ce_ne_opazite_motorista.jpg
 

Priponke

  • 296505-2008040500_ce_ne_opazite_motorista.jpg
    296505-2008040500_ce_ne_opazite_motorista.jpg
    346,6 KB · Ogledi: 286
Nazadnje urejeno:

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
To pa ste ena uboga kasta, same krivice se vam godijo, samo jokcanje, vsi vas namereno onesposobljamo in pobijamo...samo sami niste za nič krivi
bonk.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Vsaj malo se je premaknilo v pozitivno smer, vendar je žal še vedno prisotna miselnost, da smo sami podivjani norci....Takih je res cca 10% in žalostno je, da vedenje 10% populacije zasenči ostalih 90%.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ali morda ti tega ne veš? Mi vemo in upoštevamo, vi pa upoštevate samo zakon močnejšega....kot praljudje....
Več strpnosti in dobrote na cestah....
roza.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
hysterical-1.gif


rad bi srecal v zivljenju ENEGA motorista, ki spostuje hitrostne omejitve!!!
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
In v čem je sedaj problem? Tudi zate je dobro, da se opozarja na prisotnost motoristov na cesti in pohvalno je, da se nekaj dela tudi v tej smeri!
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Vsaj malo se je premaknilo v pozitivno smer, vendar je žal še vedno prisotna miselnost, da smo sami podivjani norci....Takih je res cca 10% in žalostno je, da vedenje 10% populacije zasenči ostalih 90%.
Lepo te prosm tovariš, ne delaj se norca iz sebe, saj nismo slepi...zamenjal si procente.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ne, procenti so pravi, samo ti imaš napačno predstavo v glavi tovariš....
wink-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Očitno so pol na cesti samo tisti od 10%. A 90% so pa doma zaprti in se ne kažejo na cesti in javnosti?
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Prosim, da se pogovarjate kulturno.

in kaj nekulturnega sem napisal? problem je tudi v tem, da motoristi vsako pripombo z nase strani jemljete kot zalitev. pomiri se. in nehajte delati iz sebe revcke. malo manj kamikaz pa bo..
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Sploh ne jemljemo pripomb kot žalitev. Želimo doseči samo večje zavedanje avtomobilistov, traktoristov, kamionarjev in ostalih udeležencev v prometu, da smo na cesti tudi mi in ker smo slabše opazni je zelo pomembno, da nas pričakujete in se temu primerno tudi obnašate (pred zavijanjem, prehitevanjem, vključitvijo na cesto je pomembno, da se dobro prepirčate, da nam zaradi malomarnosti ne vzamete prednosti in morda življenja...). To je bistvo vseh teh preventivnih akcij.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
pa pismo a je treba vsako debato spremenit v vojno. Povsod isto.....najprej en "normalen" post, potem pa samo vojna stardec vs. ostali (motoristični) svet.

Je pa res, da tut sam ne poznam počasnega motorista
smile-1.gif




edit: pravopis
 
Nazadnje urejeno:

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Je pa res, da tut sam ne poznam počasnega motorista
smile-1.gif

Ker ne poznaš Elvirja. Ko gremo na skupno furo, za nami vozeči mislijo "Pismo, spet ena avtošola." Ostali smo hitri, ampak nas je Elvir spametoval.
cheer.gif

Drugače pa tudi jaz vidim določeno nastrojenost na relaciji motoristi-nemotoristi.
Stardeca pa itek ne moreš jemati resno. Če mu uspe napisati en normalen post in si misliš, da mogoče pa le ni tako trapast, je naslednjih sto spet čisto v njegovem stilu: vztrajanje na tem, da ima vedno prav, ostali pa smo ene navadne budale, divjaki, prestopniki, kriminalci, dinamiki,... Pa to ne samo motoristi, ampak vsi, ki se ne strinjamo z njim.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Vsaj malo se je premaknilo v pozitivno smer, vendar je žal še vedno prisotna miselnost, da smo sami podivjani norci....Takih je res cca 10% in žalostno je, da vedenje 10% populacije zasenči ostalih 90%.
Glih kontra, 90% je norcev, če ne še več. Sicer pa ne štakam one reklame zgoraj, a tam je motorist v stranskem ogledalu? V čemu je problem če oba voziva po omejitvah + - 10km/h?
confused-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Sploh ne jemljemo pripomb kot žalitev. Želimo doseči samo večje zavedanje avtomobilistov, traktoristov, kamionarjev in ostalih udeležencev v prometu, da smo na cesti tudi mi in ker smo slabše opazni je zelo pomembno, da nas pričakujete in se temu primerno tudi obnašate (pred zavijanjem, prehitevanjem, vključitvijo na cesto je pomembno, da se dobro prepirčate, da nam zaradi malomarnosti ne vzamete prednosti in morda življenja...). To je bistvo vseh teh preventivnih akcij.
Jaz pa predvsem svetujem, da VI glejte NAPREJ po cesti, kaj se dogaja SPREDAJ in poskusite prilagoditi vožnjo in mogoče celo na bremzo stopit sekundo prej.
Ker sem že velikokrat doživel, da sem se dobesedno usral na avtocesti, ko sem s 130kmh peljal normalno po voznem pasu in mi pol metra mem okna prirohni motorist z vsaj 200+.
bonk.gif

Svoje budale najprej porihtajte, pa se bo mnenje o motoristih spremenilo. Tko vas pa budale na motorjih postavljajo vse v isti koš.