Poziv za prijavo računa v tujini + "novi" eDavki

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pozdrav.

A je še kdo te dni dobil poziv za prijavo računa v tujini? Včeraj prišlo domov - v dopisu, da moram čimprej ozr. najkasneje do 31.01.2019 prijaviti račun(e) v tujini.

Meni nič jasno saj imam Revolut račun prijavljen - grem gledat na eDavke - tu pa šok, ker je portal spremenjen. Ne samo to - tudi oddanih dokumentov ni več, ali jih jaz ne najdem.
Kako sedaj dokazati, da sem "nekoč" - bemu sunce niti več ne vem kdaj, oddal vlogo ozr. vlogi NF-LD preko eDavkov?!!?

A se spomni kdo ali se je dobilo kako potrdilo o oddaji?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pozdrav.

A je še kdo te dni dobil poziv za prijavo računa v tujini? Včeraj prišlo domov - v dopisu, da moram čimprej ozr. najkasneje do 31.01.2019 prijaviti račun(e) v tujini.

Meni nič jasno saj imam Revolut račun prijavljen - grem gledat na eDavke - tu pa šok, ker je portal spremenjen. Ne samo to - tudi oddanih dokumentov ni več, ali jih jaz ne najdem.
Kako sedaj dokazati, da sem "nekoč" - bemu sunce niti več ne vem kdaj, oddal vlogo ozr. vlogi NF-LD preko eDavkov?!!?

A se spomni kdo ali se je dobilo kako potrdilo o oddaji?

Jaz sem isto dobil. Pač še enkrat prijavil N26. Ki sem ga že prej, pa kaj naj... Naj se veselijo...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Vse je notri, samo novi uporabniški vmesnik in iskalnik sta neuporabna. Najprej izbereš Namizje:

edavki.png


Potem pa Podatki o zavezancu in Računi, na desni vidiš katere račune si prijavil.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
To je samo kazen za neprijavo računa. Postopek za neplačane davke in dokazovanje izvora je posebej.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pa sej podatki o prijavljenih računih so tam, kjer so bili prej, samo dizajn strani je drugačen. Pa vsaj moja N26 in Revolut računa sta bila tam vidna že na starem portalu po tem, ko sem jih prijavil, in sta tudi sedaj na novem (kot tudi vmes, ko sta delovali obe verziji). Edino kar vidim, da sedaj spet piše ime banke, nekaj časa vmes je bilo to polje za tuje račune prazno.
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Ta zgodba bo pa malo večja od FURS-ove nesposobnosti.

Poziv sem včeraj prejel tudi sam kljub temu, da sem račun pri Revolutu odprl šele konec novembra 2018 in ga še nisem prijavil FURS-u.

Poleg mene vedo za račun samo pri Revolutu in pri banki, s katere sem tja nakazal nekaj denarja (SKB). FURS je torej lahko obvestil samo Revolut ali SKB.

S katerimi bankami delate pa ostali, ki ste prejeli pozive?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Sem si prišel gor kaj je.

Prijavljen imam Revolut račun, ki je bil pri litovski banki. Seveda je vmes Revolut spet prestavil nazaj na GB banki in ni nobenega obvestil, posledično nimam tega računa prijavljenega. Bemti Revolut ...
 

omcpero

Zelenc'
29. apr 2019
2
0
1
Zakaj bi pošiljal okrog sliko (in s tem izpostavljal številko) debetne kartice, če prijavljaš račun. Enostavno priložiš bančni izpisek in je.
Morda zato, ker eDavki portal pravi: "Dokumentu morate priložiti ustrezna dokazila o odprtju računa. Scan bančne kartice, pogodbe o odprtju bančnega računa, bančne knjižice, ipd.", a to ste samo brihten tule malo v prazno, ali bi želeli bralcem pomagati pri procesu prijave računa v tujini?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Morda zato, ker eDavki portal pravi: "Dokumentu morate priložiti ustrezna dokazila o odprtju računa. Scan bančne kartice, pogodbe o odprtju bančnega računa, bančne knjižice, ipd.", a to ste samo brihten tule malo v prazno, ali bi želeli bralcem pomagati pri procesu prijave računa v tujini?
Je ena od opcij, ampak je tudi bančni izpisek popolnoma dovolj. Prijavil tako N26 kot Revolut tako, da sem priložil izpisek.... Kar se mene tiče enostavneje (dva klika in dobiš pdf) kot tudi manj problematično iz varnostnega vidika.