Poziv za napačno parkiranje na hrvaškem?

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Parkirano je bilo za obalo. Rabac cisto na koncu turisticnega naselja. Ni parkirisce je pa dosti parkiranih bilo. Ni znaka ki bi to prepovedoval. Je pa "informativna" tabla zraven avta na kateri je oznaceno da se na obali ne parkira... Imam razlog zakaj sem tam ustavil in zaradi njega tudi kazen placam ce je res prepovedano. Samo nebi pa placeval kar enim ki so si verjetno konkretno marzo pribili.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Štos je v tem da je nepravilnega parkiranja mogoče za 200 kun, ta znesek zna dobit občina ( oz. lastnik zemljišča...država?..pa še to verjetno določen %) ostalo so administrativni stroški tehle obiralcev.
Definitivno stoji nekje skrit in ko se pojavi avto ga v minuti slika in se skirije nazaj. Posel dobičkonosen.

Saj je bila porobna tema o obiralcih, ki so pisali kazni za tiste, ki so plačali časovno parkiranje a predolgo parkirali..le da je šlo za minutna prekoračenja.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
A ni tako, da se mora na fotografiji videti znak, da je parkiranje prepovedano? Čemu potem fotografirajo?
Vsaj v Sloveniji je tako.

Pri balkancih pa nikoli ne veš.
Samo po mojem tu zdržijo pravila EU, ki so, kot sem napisal.

Drugače bi lahko poslikali par milijonov avtomobilov in vsem poslali kazni.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Ne vem no, če je to potrebno. Primer...znak na začetku ulice, ti parkiraš sto metrov naprej na koncu ulice..ni šans da se vidi znak. Mislim da zadostuje, da se slike da ugotoviti kje je dejansko avto stal. Za tisto območje morajo seveda obstojati določene označbe.
Vsaj po moji logiki.
Ne bi se drugače teli šli takega biznisa če ne bi zadeva stala.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Če jih 20 % plača, je hud biznis.

Se bom jutri točno pozanimal, kako je pri nas in sporočim.
Sem pa 99 % da je tako, kot sem rekel.
 
Nazadnje urejeno:

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Kako lahko kar neka gospodarsk firma doseže izvršbo na tvoje imetje? Na osnovih nekih njenih "dokazov"?
To se je meni zgodilo par let nazaj v Opatiji. Nek slovenski pooblaščen odvetnik mi je nepriporočeno poslal dopis zaradi prekoračenega časa parkiranja. Torej ni šlo za kazen redarja oz. neke pooblaščene osebe pač pa poziv privatne firme, da se nekaj plača in grožnja z izvršbo. Sem nakazal strošek parkiranja (par eur), strošek posredovanja tega odvetnika pa ne (njegove storitve pač nisem naročil, naj ga plača njegov naročnik). Potem mi je še enkrat poslal (nepriporočeno) dopis in grožnjo z izvršbo, pa sem pošto vrgel v smeti. Od takrat nisem slišal več zanj.

Če se gremo takole, potem jaz odprem firmo, nastavim cenik za takole posredovanje 100.000 EUR in kasiram.

lp
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
¸Če je na tem mestu z občinskim odlokom člen --določeno da se ne sme parkirat na tem delu obale-mestu potem je ta kazen rezultat tega, točno bi bilo sklepanje če bi videl občinski odlok ki to določa.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
V konkretnem primeru avtorja sem 100 %, da kazen in izvršba ne gresta skozi.
(Če ne zamudi zakonskih rokov za pritožbo po pozivu NAŠEGA sodišča, ker drugače je avtomatsko izgubil).
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kaj ko bi ti napisal kak tehten argument, ki bi pri pritožbi šel skozi. Ker si v tej temi že 3x napisal "po moje je skoraj sigurno tako". Predvsem glede navedb, da se na sliki mora videti znak, ki prepoveduje parkiranje ...
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Tista tabla je informativna.
Kakšen je znak za prepovedano parkiranje v EU, je predpisan.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Kaj ko bi ti napisal kak tehten argument, ki bi pri pritožbi šel skozi. Ker si v tej temi že 3x napisal "po moje je skoraj sigurno tako". Predvsem glede navedb, da se na sliki mora videti znak, ki prepoveduje parkiranje ...
Res je.
Sem vmes malo razmišljal
smile-1.gif


Ne gre skozi, ker ni znaka.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Torej, sem še enkrat prebral tisti dopis.
Jaz bi odgovoril, da ni bilo nikjer znaka za prepovedano ustavljanje/parkiranje.

Ker obstaja možnost, da je tako kot pri nas, da če ne odgovoriš na poziv (pri nas sicer na poziv sodišča),
se šteje, kot da se s to zadevo strinjaš.

Nikakor pa ne bo slovensko sodišče na podlagi teh dveh fotografij dovolilo izvršbe.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Tista tabla je informativna.
Kakšen je znak za prepovedano parkiranje v EU, je predpisan.
Tabla je informativna in te opominja na stvari, ki se jih ne sme početi. Recimo parkiranje na obali izven urejenih parkirišč.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Aja?
Bom postavil 1000 tabel po Sloveniji in kasiral.
Kjer mi bo pasalo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Recimo tudi v Ljubljani ne moreš parkirat kar na zelenicah. Kjer se pojavljajo kršitve postavijo tudi informativne table, ki še posebej opominjajo, kaj se ne sme. Ne stoji pa tabla za prepovedano parkiranje zato na vsaki zeleni površini, grmičku ali drevesu, kjer je itak že v splošnem prepovedana vožnja, parkiranje, itd. ...
bonk.gif