Pozabljeno geslo pri vpisu v računalnik

marko

Zelenc'
27. mar 2020
16
0
1
Pozdravljeni,
Lepo bi vas prosil za pomoč pri vpisu v računalnik, pozabil sem geslo, rad pa bi ohranil datoteke, da jih ne izbrišem,
Lp
Marko
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če gre samo za datoteke lahko do njih dostopaš tudi "offline", recimo preko adpaterja za priklop diska, ali če je nekam priklopjen kot sekundarni disk.
Še bolje pa je, da si s kakšnim od brezplačnih orodij resetiraš geslo oz. ga nastaviš na "blank" (brez gesla).
Velja, če gre za Windows desktop mašino z lokalnimi uporabniki...
 

marko

Zelenc'
27. mar 2020
16
0
1
Če gre samo za datoteke lahko do njih dostopaš tudi "offline", recimo preko adpaterja za priklop diska, ali če je nekam priklopjen kot sekundarni disk.
Še bolje pa je, da si s kakšnim od brezplačnih orodij resetiraš geslo oz. ga nastaviš na "blank" (brez gesla).
Velja, če gre za Windows desktop mašino z lokalnimi uporabniki...

Pozdravljeni,

Windows 10 je, mi prosim lahko kaj več ….
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Fresh install brez da pobrišeš trenutne datoteke (windows.old) ali disk ven, skopirat podatke dol in nato fresh install.

V win10 orodja za gesla ne delujejo več. Sicer je tole z pozabljenim geslo malo hecno ampak jebiga, shit happens. Preveri še, če imaš vpis z online računom, tam je pogoj internetna povezava, da se lahko loginaš v pc.
 

marko

Zelenc'
27. mar 2020
16
0
1
prebrskal sem cd.je.očitno...sem ga založil nekje...pa noben ne deluje...kako naj rešim ...da ne zbrišem podatkov...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
kaj imaš sedaj. usb ali dvd?

veš kako pripraviti zagonski medij za inštalacijo?

veš kaj je first boot device?

za začetek odpri youtube in poglej tole.

 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Če imaš online account lahko geslo preprosto resetiraš, da si pošlješ kodo na svoj email. Oziroma sem pozabil (že nekaj časa kar sem nazadnje install delal) ali moraš v vsakem primeru dati email naslov. Če so pa neoriginalni pa verjetno nimaš tega.
 

marko

Zelenc'
27. mar 2020
16
0
1
Fresh install brez da pobrišeš trenutne datoteke (windows.old) ali disk ven, skopirat podatke dol in nato fresh install.

V win10 orodja za gesla ne delujejo več. Sicer je tole z pozabljenim geslo malo hecno ampak jebiga, shit happens. Preveri še, če imaš vpis z online računom, tam je pogoj internetna povezava, da se lahko loginaš v pc.
Dober dan,
boot menu.... vpišem Uefi ali legacy support kaj točno mora biti vpisano v boot menu
kje dobim Fresh install...imam USB in DVD ,kako ga zapečem na dvd , kako ga potem v računalniku zaženem
Lp
Marko
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
če imaš ssd disk izberi uefi drugače lahko izbereš legacy.

če imaš inštalacijski dvd lahko z programom vsebino dvdja posnameš na usb ključek.

https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

ali


Usb ključek potem vtakneš v prosto usb režo in prižgeš računalnik. potem počakaš nekaj sekund in greš v meni kjer se nahaja vrstni red naprav (boot order). izbereš usb in začneš z inštalacijo.