Povprečne plače in starost

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
zanimiv članek danes na Siolu glede plačnih razlik med spoloma ČLANEK Najbolj pa me je presenetil podatek o povprečnih plačah glede na starost delavca.

kategorije si sledijo:
15-24 let (1.111 €)
25-34 let (1.403 €)
35-44 let (1.712 €)
45-54 let (1.756 €)
55-64 let (1.902 €)
65 let ali več (3.460 €)

ta zadnji podatek mi je več kot zanimiv. ni čudno da nekateri nočejo v penzijo. Če kdo zna izbrskat podatke, bi bilo pa sploh zanimivo videt koliko od starejših od 65 let je zaposlenih v javnem sektorju.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Citat:
Uporabnik as21 pravi:

ta zadnji podatek mi je več kot zanimiv. ni čudno da nekateri nočejo v penzijo. Če kdo zna izbrskat podatke, bi bilo pa sploh zanimivo videt koliko od starejših od 65 let je zaposlenih v javnem sektorju.

zmaga.gif


Pa btw....a to so bruto bruto bruto bruto zneski
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Hecno je, da so ljudje v bolj produktivnih letih plačani konkretno manj od najstarejših skupin zaposlenih. Jasno je, da k tej sliki ogromno pripomore JS, kjer je formula dokaj preprosta in sta marsikje ključna za višino plače samo stopnja izobrazbe + starost. Napreduješ z leti, hitrega napredovanja sposobnih ni, resnega nagrajevanja za več bolje opravljenega dela ni.Pa še dodatek na delovno dobo poznamo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
Takili članki ne služijo prav ničemur, razen zlorabi internetnega prostora. Upam, da noben ne printa, to so situacije, ko tudi mene za drevesa skrbi...
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
v članku sice piše bruto znesek. tudi glede na ostale starostne skupine bi rekel da je bruto znesek.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
zanimiv članek danes na Siolu glede plačnih razlik med spoloma ČLANEK Najbolj pa me je presenetil podatek o povprečnih plačah glede na starost delavca.

kategorije si sledijo:
15-24 let (1.111 €)
25-34 let (1.403 €)
35-44 let (1.712 €)
45-54 let (1.756 €)
55-64 let (1.902 €)
65 let ali več (3.460 €)

ta zadnji podatek mi je več kot zanimiv. ni čudno da nekateri nočejo v penzijo. Če kdo zna izbrskat podatke, bi bilo pa sploh zanimivo videt koliko od starejših od 65 let je zaposlenih v javnem sektorju.
Kot je že napisal @Jabe, ta članek in raziskave ne služijo ničemer in se sploh ne more dokazati, da je to res. Pač, internet in pisanje novinarjov vse zdrži. Bedarije na 2!!!!
Bedarija na 5, je pa starost od 15-22 let bruto 1,111
hysterical-1.gif

Vsi vemo, da pri 15 večina, ki se noče več šolati ne more dobiti tega denarja, kakor tudi redki pri svojih 24. Če so že kaj končali.
To je spet neko zavajanje, ki verjetno koristi neki politiki. Mi pa ovce, te stvaro beremo. Res pa je, da je vedno več ljudi s svojimi možgani. ki ne verjamejo več takšnim "pravljicam"
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
zanimiv članek danes na Siolu glede plačnih razlik med spoloma ČLANEK Najbolj pa me je presenetil podatek o povprečnih plačah glede na starost delavca.

kategorije si sledijo:
15-24 let (1.111 €)
25-34 let (1.403 €)
35-44 let (1.712 €)
45-54 let (1.756 €)
55-64 let (1.902 €)
65 let ali več (3.460 €)

ta zadnji podatek mi je več kot zanimiv. ni čudno da nekateri nočejo v penzijo. Če kdo zna izbrskat podatke, bi bilo pa sploh zanimivo videt koliko od starejših od 65 let je zaposlenih v javnem sektorju.
Nad 65 so skoraj vsi v penziji. Delajo le se tisti ki imajo res hude place. Zato tako povprecje v tej skupini
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
zanimiv članek danes na Siolu glede plačnih razlik med spoloma ČLANEK Najbolj pa me je presenetil podatek o povprečnih plačah glede na starost delavca.

kategorije si sledijo:
15-24 let (1.111 €)
25-34 let (1.403 €)
35-44 let (1.712 €)
45-54 let (1.756 €)
55-64 let (1.902 €)
65 let ali več (3.460 €)

ta zadnji podatek mi je več kot zanimiv. ni čudno da nekateri nočejo v penzijo. Če kdo zna izbrskat podatke, bi bilo pa sploh zanimivo videt koliko od starejših od 65 let je zaposlenih v javnem sektorju.
Nad 65 so skoraj vsi v penziji. Delajo le se tisti ki imajo res hude place. Zato tako povprecje v tej skupini

Točno tako. Ali pa so direktorji svojih firm in še zadnje plače za dvig penzije porabijo (ker vejo, da bodo dejansko videli penzijo).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
21 PR. Gasilici baje dobijo še 2 razerda zraven. Potom bo 1.042€ BRUTO...
crazy1.gif
Ja ampak ce si pri gasilcih mas na koncu zaradi dodatkov visji bruto. Pomoje da je ta raziskava zajemala podatke ki jih konec leta delodajalci sporocijo... in ko jaz dobim listek kok sem imel letnega prejemka je upostevano vse (nocne, nedelje, nadure)...
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
To so bruto plače. Tisti nad 65 so pa itak samo dohtarji pa profesorji in podobni tiči.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
21 PR. Gasilici baje dobijo še 2 razerda zraven. Potom bo 1.042€ BRUTO...
crazy1.gif
Ja ampak ce si pri gasilcih mas na koncu zaradi dodatkov visji bruto. Pomoje da je ta raziskava zajemala podatke ki jih konec leta delodajalci sporocijo... in ko jaz dobim listek kok sem imel letnega prejemka je upostevano vse (nocne, nedelje, nadure)...

Bljah, sej se noben ne zna/noče prav pogovarjat o plačah. Bruto je bruto (brez dodatkov). Če se bi že šli realne primerjave (imho), bi morali primerjati nakazilo na trr minus realni prevoz na delo. Da rečemo, koliko ima kdo "plače". Ker že pri "malici" so deviacije tako v plus kot minus, sploh, zaradi "prikazovanja" prihodka...

Saj imate tudi pri policiji podobne zagonetke, ko sicer delaš za tisto ubogajme, ampak, ker te "razvrstijo" nekam da imaš 150km v eno smer, ti pač tudi potni kar nekaj nanesejo zraven - poznam primer, nisem mogel verjet, kaj se to dogaja z "našim" denarjem
rolleyes-1.gif
(prosim, ne zameri, ne mislim osebno nič slabega o nikomer, zgolj o sistemu JU)
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
C/P

Citat:
Beremo, da Štrukelj želi višje plače, učitelji bodo zahtevali višje plače, zdravniki želijo višje plače, gasilci, policaji, vsi v javnem sektorju želijo odprave anomalij, krivic, delajo se nove krivice...seveda, slabotna Cerarjeva vlada bo jim vsem ustregla pa še več dala. Danes je prof. Masten v Dnevniku povedal, da smo v slabi finančni kondiciji »predvsem v javnem sektorju, ki ima zelo visok javni dolg. Menim, da se mora javni dolg v naslednjih letih prepoloviti, kar bo težko doseči glede na zahteve po dvigu plač...Dokler se javni dolg ne zniža na ustrezne ravni, bi morale plače v javnem sektorju še nekaj časa zaostajati. Znižal bi ga na manj kot 40 odstotkov BDP...«. Torej o zvišanju plač v javnem sektorju bi se lahko pogovarjali šele ko se javni dolg iz 80% BDP zniža na 40% BDP. Seveda, Cerarju in Koprivnikarju se »j.be« za javni dolg in odstotke BDP, zaposlenim v javnem sektorju bosta dala vse...in kaj sledi? Novi odkriti in prikriti davki podjetnikom in zasebnem gospodarstvu. In kako naj v tem negotovem položaju investiramo? Vsi nekako hranimo denar za slabe čase, ki jih že vohamo. Javni sektor bo pojedel Slovenijo.

Za firbcneže Masten na: https://www.dnevnik.si/1042787...je-slo-predalec
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
ZUJF je tudi tu „zarezal” in se s potnimi ne da več korigirati plače.

Zadnji čas bi bil, da se ukine plačana malica in potni stroški kot strošek delodajalca in se jih uredi preko višje minimaln ozr. davčnih olajšav, ter da se določi minimalna plača za 37,5 tedenski delovnik BREZ dodatkov in gredo dodatki na minimalno (seveda nobena kolektivna ne more predvideti nižje izhodiščne plače kot je minimalna).

Potem se bomo lahko šli kdo ima daljše ... - eeee, višjo plačo. In ja - primerja se potem lahko izključno letni bruto. Bo pa vsak moral še biti pošten do sebe in ostalih, da bo povedal pod kakšnimi pogoji je dobil to bruto plačo (nočne, nedeljske in kar je še dodatkov vezanih na pogoje dela).
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
21 PR. Gasilici baje dobijo še 2 razerda zraven. Potom bo 1.042€ BRUTO...
crazy1.gif
Ja ampak ce si pri gasilcih mas na koncu zaradi dodatkov visji bruto. Pomoje da je ta raziskava zajemala podatke ki jih konec leta delodajalci sporocijo... in ko jaz dobim listek kok sem imel letnega prejemka je upostevano vse (nocne, nedelje, nadure)...

Bljah, sej se noben ne zna/noče prav pogovarjat o plačah. Bruto je bruto (brez dodatkov). Če se bi že šli realne primerjave (imho), bi morali primerjati nakazilo na trr minus realni prevoz na delo. Da rečemo, koliko ima kdo "plače". Ker že pri "malici" so deviacije tako v plus kot minus, sploh, zaradi "prikazovanja" prihodka...

Saj imate tudi pri policiji podobne zagonetke, ko sicer delaš za tisto ubogajme, ampak, ker te "razvrstijo" nekam da imaš 150km v eno smer, ti pač tudi potni kar nekaj nanesejo zraven - poznam primer, nisem mogel verjet, kaj se to dogaja z "našim" denarjem
rolleyes-1.gif
(prosim, ne zameri, ne mislim osebno nič slabega o nikomer, zgolj o sistemu JU)

Tako kot se iz kranjske vojašnice vsak dan vozijo v službo v Novo mesto kranjski orodjarji. Vsaj pred petimi leti je blo tko.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:

Ja ampak ce si pri gasilcih mas na koncu zaradi dodatkov visji bruto. Pomoje da je ta raziskava zajemala podatke ki jih konec leta delodajalci sporocijo... in ko jaz dobim listek kok sem imel letnega prejemka je upostevano vse (nocne, nedelje, nadure)...
v javnem sektorju bi morali narediti, policaj ima X plačni razred, v tem PR se pričakuje 180 ur, od tega x nočnih, x vikendov.