Povpraševanje za kredit

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Ko pošiljate okoli na mail povpraševanje bankam za kredit, katere dokumente oz. podatke priložite? Verjetno plačilno listo, še kaj? Bančni izpisek, podatke o nepremičnini v primeru stanovanjskega kredita...?

Navedete željeni znesek in dobo odplačevanja, kaj pa še date od informacij?

Ziher bom kaj pozabil :D
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Pošlji jim 500€ bankovec v kuverti, pa napiši: Vnaprej hvala za pozitiven odgovor. :valjamse:
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Heh, 500€ v kuverti jim bom vsak mesec pošiljal naslednjih X let... :jok:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po mailu jaz nebi pošiljal nič, itak si lahko pri vseh normalnih bankah narediš online izračun, potem pa pot pod noge.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zebdi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Tukaj sedaj ne razumem, kaj bi pošiljaš povpraševanje, če ti odobrijo kredit, ali te zanima izračun kredita?
Nobena banka ti ne bo po emailu obravnavala vloge za kredit, da bi jim sploh pošiljal bančne izpiske, pa podatke o nepremičnini ...
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Mene zanima informativno, katere pogoje mi ponudijo - ali mi mogoče kakšna že v štartu ponudi boljše od tistih na njihovih spletnih straneh. Ali preveč pričakujem?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja. S takim povpraševanjem pokažeš banki, da si prelen prit se osebno pozanimat za svojo "usodo" naslednjih 10-30 let. ;)

Te pa razumem, imam enega takega doma, dokler ga nismo zbrcali ni šel tja vprašat, pa se je čudil zakaj ga vsi odhebejo po mailu, ali pa celo nič ne odgovorijo.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Dobro, kako pa ocenijo, koliko kredita sploh lahko dobiš? Ker je razlika, a lahko en dobi (hipotetično) 500 jurjev, al bova morala dva vsak po 250.

Ker mi potem nič ne pomagajo boljši pogoji, če jih sploh nimam šanse dobit.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj na internetnem izračunu imaš možnost vnest neto plačo, pa ti izračuna max. kredo, ali pa zahtevaš znesek krede in ti da obrok, oz. zahtevano plačo.

Edit: pa še to, itak ti bodo že na prvi banki povedali osnove za odobritev - kolko plače za kak obrok in pri vseh je +- enako, so samo nianse. Tri mesece nazaj je bila Intesa najbolj ugodna. Pa če ti lahko svetujem - raje malo manjši obrok na več let, da boš lahko dihal tudi če malo zagusti - in verjemi zagustilo bo slej kot prej - itak pa lahko ob kakem višku denarja, zmanjšaš glavnico.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Dobro, kako pa ocenijo, koliko kredita sploh lahko dobiš? Ker je razlika, a lahko en dobi (hipotetično) 500 jurjev, al bova morala dva vsak po 250.

Ker mi potem nič ne pomagajo boljši pogoji, če jih sploh nimam šanse dobit.
Recimo tak, da greš osebno na banko vprašat. Ne rabiš nobenih papirjev zraven, vprašal te bo koliko zaslužiš, pa ti takoj povedal koliko je lahko tvoj maksimalni mesečni obrok. ter koliko max. višina kredita, pa kakšne pogoje zahtevajo (zavarovanje, porok, odprtje računa, ...).
Ko imaš par takih ponudb, se pa lahko pogajaš za promile ...
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Aha, nekje sem vmes našel, da je max obrok tak, da ti od neto plače ostane minimalna neto plača (cca 640 eur). Torej to lahko računam kot maksimalni obrok, krat doba odplačevanja. Tnx.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
KSZ

Uh ... zakreditirat se za 20+ let, s tem, da ti ostane minimalc ... kapo dol ... pol pa dol še še pulover, pa mikico, pa ... ker lahko postane zelo vroče, ko vidiš, kaj pomeni plačevat takšne obroke recimo 20 ali več let
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Eh, ne vem no. Jaz sem se zakreditiral za 10 let za stanovanje, ostalo so bili prihranki pa še nekaj pomoči staršev. Kredit sem odplačal 2 leti nazaj, pač se navadiš, da je to to in plačuješ, hočem reči da bi tudi 20 let preživel ali več. Na splošno se ljudje po mojem mnenju preveč obremenjujemo s tem, kako čim manj zapraviti, čim več našparati, premalo pa delamo na dohodkovni strani - kako več zaslužiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in McGiver

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Dobro, kako pa ocenijo, koliko kredita sploh lahko dobiš? Ker je razlika, a lahko en dobi (hipotetično) 500 jurjev, al bova morala dva vsak po 250.

Ker mi potem nič ne pomagajo boljši pogoji, če jih sploh nimam šanse dobit.

Niti ne. Zadeva je dosti podobna. Ker boš obe plači nosil kazat, sploh če je nepremičnina napisana na oba. In en drugemu bosta porok, oziroma če bo kredo vzel 1, bo drugi se vedno porok. Vse se vodi kot eno, in kar se krede tiče, je zgolj semenatika al bodo enemu vse dol trgali ali obema, da le ostane minimalec oziroma cca 50% plače, odvisno od višine le-te. Edina razlika je, da če je eden samo porok, da.mu ni treba banke menjati, kreditojemalci pa praviloma postanejo komitenti banke, kjer je kreda, ker so tako pribitki nižji.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
KSZ

Uh ... zakreditirat se za 20+ let, s tem, da ti ostane minimalc ... kapo dol ... pol pa dol še še pulover, pa mikico, pa ... ker lahko postane zelo vroče, ko vidiš, kaj pomeni plačevat takšne obroke recimo 20 ali več let
Ne boš verjel, preživi tudi folk, ki je že v osnovi na minimalcu in ima 300eur najemnine mesečno. Hvala bogu, da so eni kreditno sposobni in lahko odkupijo nepremičnio, tisti ki že tak nimajo in niso kreditno sposobni, se jih pa celo življenje lupi z najemninami ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Aha, nekje sem vmes našel, da je max obrok tak, da ti od neto plače ostane minimalna neto plača (cca 640 eur). Torej to lahko računam kot maksimalni obrok, krat doba odplačevanja. Tnx.

Nope. Ponavadi je pogoj to ali 50% plače. Kar je prej. Torej, če imaš 800 evrov plače boš dobil 160 evrov krede, če imaš pa 2k€ plače pa samo jurja.