Povezava TV - zvočniki

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Rad bi povezal novo TV s starimi zvočniki... Imam LG 42LD751 ter zvočnike Genius 5.1.

Na TV-ju je edina varijanta ''audio-outa'' optični kabel, na zvočnike pa lahko prklopim samo činče... Kako naj povežem zadevi??? Probov sem z scart pretvornikom, sam zvok nekak čudno prehiteva/zaostaja...

Na TV sem priklopil tud dvd player ter wd hdtv, ter omenejni zadevi še na zvočnike... Tud tle se zvok iz televizije in zvok iz zvočnikov prepletata - sliš se kokr odmev... Mal me že jeza ker mi je na stari Gorenjevi televiziji vse tko fajn delal...
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
863
63
28
Če imaš 5.1 zvočnike, je brezveze uporabiti še zvočnike v TV. Tako se boš znebil odmeva. Lahko pa nabaviš pretvornik, pa potem priklopiš zvočnike preko optičnega izhoda. Nekaj podobnega temu:
Pretvornik
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Kako naj pa rešim problem zamujanaj zvoka preko zvočnikov... Je zlo moteče... Na stari TV nisem mel problemov s tem, zej me pa zajebava...

Pa kdaj bi mi sedl tud kej iz TV-ja pogledat z boljšim zvokom (npr. šport), ne le iz playerjev...
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Še zmeri nisem rešu težave, zvok še vedno zamuja...

Zej sm razmišlov že o nakupu av reciverja, sam vrjetn ne bo nobene razlike...Ali pač?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Preko receiverja bi moglo bit ok. Mogoče imaš kake nastavitve na tv,ju da lahko zvok spreminjaš.
Moj reciver ima to možnost da lahko delam lip sync.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Preko solidnega receiverja ne bo problem , celo tudi če je vrhunski 10 let star ne bo problema, glej le, da ima optični cinch vhod, ker eni imajo še pravo optiko, kar je pa podobno in ne pozabi, da že kar nekaj postaj oddaja 5.1 zvok, pred vsem nemški kanali,pa tudi različne sisteme kodiranj, kar zna seveda soliden receiver za 200 eur in več s pridomuporabiti in pričarati vsa ta vzdušja.....

To slučajno vem, ker imam res vrhunske komponente sicer receiver star 6 let in mi to kljub temu, da imam LCD že nekaj let ni padlo na pamet (sem imel le klasično cinch povezavo L +R), dokler pri kolegu nisem videl filmana Pro7 v DTS 5.1 surround sistemu direktno preko kabelske Tv DVB-C (Telemaha) in potem nazaj z optičnim cinčem na receiver.

No jasno naslednji dan, čeprav v nedeljo sem še sam šel po ta kabel in se kar čukasto počutil, da mi to ni padlo že prej na pamet.
 
Nazadnje urejeno: