Povezava TV LG s sistemom za domači kino

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Ta teden bom kupil en poceni sistem za domači kino, pa bi rad prej izvedel par zadev. Imam LG 50PV350.
- bo kako izvedljivo, da bi šel ves zvok preko HT sistema in bi vse skupaj kontroliral kar z daljincem od TVja? Npr... ko pritisnem vol+, da navije HT zvočnike, tvjevi črčki pa so lepo tiho.
- kaj je LG simplink? Je to zadeva, ki rešuje prvo vprašanje?
- na kaj moram pazit v trgovini, da me s čem preveč ne nategnejo? Predvajanje raznih diskov mi ni pomembno, večinoma gledam filme, ki jih imam na USB disku.
- Je glede povezljivosti najbolje, da kupim LG, ali so tu kakšni standardi?

Se kdo spozna na te zadeve? Kaj naj kupim tja do 300€? Pa v big bangu mora biti, ker imam darilne bone.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Simplink je to ja, da z enim daljincem upravljaš več naprav.

Za 300 EUR vzami HX806SH, pa ne pozabi na HDMI in optični kabel.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Točno tole kombinacijo, napisano zgoraj imam sam. Simplink, kot sem pogruntal, vsaj pri meni nima veze. Ne vem preko česa gledaš tv (ali je to kabel ali kaj drugega).
Sam imam siol tv in je zadeva takšna, da imam siol box s tv-jem povezan preko hdmi kabla. Zvok pa imam na hišni kino preko AUX porta (činč kablov). Preko optike mi zadeva ne deluje dobro - ker je hišni kino 5.1 sistem in če želim da mi zadnji zvočniki špilajo, hišni kino simulira (preračunava ali kakorkoli že rečeš). Dokler je neka oddaja ali film je kul, zeza pa pri recimo prehodu na reklame ali iz reklam nazaj na oddajo . Takrat pride do prekinitve zvoka, ki je moteča. Če je preko analognega signala teh prekinitev ni.

Sicer pa sam uporabljam zgolj daljinca od hišnega kina - spodaj ima tipke za vklop TV-ja, glasnost tv-ja in tipke za premikanje kanalov naprej oziroma nazaj.

Če gledaš tv preko kabla bi verjetno res za audio return do hišnega kina prav prišel optični kabel, na samem daljincu od tv-ja pa poglej če ima komande za hišni kino. Mislim da v tem primeru bolj štima namen simplinka.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Za ta denar zelo dobro. Sem bil izredno pozitivno presenečen (ok, nisem neki hud audiofil, ampak v mladosti sem za hobi skupaj lotal ojačevalce in izdeloval zvočne škatle, pred tem sistemom pa sem imel Technicsov reciver in par B&W zvočnikov, pa tale škatla bolj prepriča z zvokom). Priporočam nakup. Edina stvar ki me malo moti je, da ob vklopu precej mečka preden začne špilat. Sem pač navajen da ko vklopiš že dela, ta pa ene slabih 10 sekund melje in preverja vse vhode preden začne delat.
 

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Kupil, in že 2 dni poslušam. Zadeva je za svoj denar super. Konec koncev vse skupaj stane manj kot pol dobrega zvočnika ane.
smile-1.gif

Zanima me samo še, če se da kako naštimat, da bi bil HT default "zvočnik". Ker drugače ga moram vsakič posebej nastavljati v tistem simplink menujčku.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Uf, poglej navodila. Zdi se mi da izklopiš zvočnike na tv ali nekaj takega. Nekaj sem testiral, ampak kot sem omenil imam zvok od drugod in sem imel drugačne težave.

Sicer pa važno da ti je všeč
smile-1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Oživljam temo.
Imam enak problem, pa me zanima če si pogruntal kako je s tem HT zvočnikom? Vsakič ga moram na peš vklopit hudiča, če bi se zadeva avtomatsko zagnala bi bilo super. Zapovrh pa še navodila iščem že 2 dni
frown-1.gif
.