Povezava dveh routerjev

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
657
9
18
Dolenjska
Želel bi brezžično povezati dva routerja. Prvi je Xiaomi A1800, kateri je priključen na internet, na njega pa bi želel brezžično povezat drugi Linksys WRT 54GL z nameščenim Tomato, na katerega bi potem preko kabla povezal napravo na internet. Kako lahko to naredim? Prosim, če mi lahko kdo napiše cel postopek, ker ne najdem nič pametnega.
 

Komponentko

Zelenc'
14. maj 2022
8
1
3
Želel bi brezžično povezati dva routerja. Prvi je Xiaomi A1800, kateri je priključen na internet, na njega pa bi želel brezžično povezat drugi Linksys WRT 54GL z nameščenim Tomato, na katerega bi potem preko kabla povezal napravo na internet. Kako lahko to naredim? Prosim, če mi lahko kdo napiše cel postopek, ker ne najdem nič pametnega.
Kateri router je primarni, verjetno Xiaomi A1800?

Funkcija, ki jo iščeš se imenuje EXTENDER ali REPEATER, torej pogooglaj: Set up Xiaomi A1800 / Linksys WRT 54GL as Extender or Repeater in boš sigurno našel navodila :)
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Želel bi brezžično povezati dva routerja. Prvi je Xiaomi A1800, kateri je priključen na internet, na njega pa bi želel brezžično povezat drugi Linksys WRT 54GL z nameščenim Tomato, na katerega bi potem preko kabla povezal napravo na internet. Kako lahko to naredim? Prosim, če mi lahko kdo napiše cel postopek, ker ne najdem nič pametnega.
lnksys more bit kot klient pa bo šlo