Povezava dveh domačih omrežij?

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
Doma imam router, na katerega bom priklopil še en router, na prvega verjetno tudi switch. Zdaj pa me zanima, ali je izvedljivo, da se vse, kar je priklopljeno na en router, vidi tudi na drugem? se pravi da zgleda kot da je eno samo omrežje?
Če je, me tudi zanima ali je priporočljivo pri povezovanju imet oba routerja enakega proizvajalca (prvi je že linksys, drugi bo menda netgear), ali je vseeno??

hvala!
 

Hanz

Pripravnik
5. okt 2007
38
0
6
slovenija moja dom
Samo eno vprasanje, cemu zelis imeti v omrezju dva router-ja? Z dvema router-jema bos moral dolociti dve klasi ... npr. 192.168.0.x in 192.168.1.x ... je smiselno?
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Doma imam router, na katerega bom priklopil še en router...

Tud mene zanima cemu razlog da imas dva routerja. Sploh ce bosta tko prklucena kt si napisu zgori.

A ti slucajno misles prklucet dva internet ponudnika v svoje domace omrezje (npr. Siol + Telemah)? Pol bi to clo imel neki smisla, sam se vedno...
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Mogoče misli dodat wlan in uporabit router kot AP.
Lahko ugibamo cel dan....
grin1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Hanz pravi:
Samo eno vprasanje, cemu zelis imeti v omrezju dva router-ja?

En router mu ne pokrije cele hiše.
smile-1.gif


Tudi to se zgodi.
 

Hanz

Pripravnik
5. okt 2007
38
0
6
slovenija moja dom
Mu ne pokrije cele hise? potem pa je govora o AP ... samo dobro bi bilo, da bi avtor teme napisal kaj ima in kaj zeli imet. Drugace lahko potegnem ven kofetarsko salco pa bomo sli prerokovat njegove mislil
tongue-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
2 bi imel zato, ker tisti spodaj ima prešvoh brezžični signal zgoraj in je to pač edini način ki sem se ga spomnil da rešim problem
rolleyes-1.gif
 

Hanz

Pripravnik
5. okt 2007
38
0
6
slovenija moja dom
Potem pa kot je ze nekdo omenil, AP access point.
Imas pa dve opciji, ali oba routerja med sabo povezes s kablom, ali pa pravi AP, torej drugi router sprejema signal od prvega in ga oddaja naprej. Ce imas kaksno dodatno vprasanje, daj bolj podrobno opisi kaj zelis, kaj ze imas, kje se ustavi ..

edit: se odgovor na prvotno vprasanje ... ja, uporabniki se bodo med samo videli kot da so v enem omrezju
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
po celi bajti so napeljani utp kabli do routerja, ki je spodaj in ima gori preslab brezžični signal. Zato rabim nekaj da ojača signal gori, ker bom gor priklopil wii, gsm, laptop in kissov dvd predvajalnik. Se pravi da rabim v bistvu samo AP, ki ga z routerjem povežem z utp kablom
confused-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Rabiš Access Point (če je možno od istega proizvajalca) in ga podtaviš v pravi modus (mislim, da je repetitor) in ti avtomatično razširi brezžično omrežje. Lahko ga pa seveda tudi preko kabla povežeš in ustvariš še eno novo brezžično omrežje...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
po celi bajti so napeljani utp kabli do routerja, ki je spodaj in ima gori preslab brezžični signal. Zato rabim nekaj da ojača signal gori, ker bom gor priklopil wii, gsm, laptop in kissov dvd predvajalnik. Se pravi da rabim v bistvu samo AP, ki ga z routerjem povežem z utp kablom
confused-1.gif
Na obstoječo mrežo boš s kablom priklopil novi ruter/AP ?

To gre brez problema. WLAN ruterji so ponavadi cenejši od AP-jev.

Če je ruter, mu :
- izklopi vse funckije, ki se jih da izklopiti (preden ga na preostalo mrežo povežeš)
- nastavi mu en (IP) naslov, ki že ni porabljen na mreži ( na primer, če tvoj prvi ruter 192.168.0.1, naj bo ta 192.168.0.2)
- nastavi mu WLAN del
- poveži ga na mrežo (v LAN priključek, ne WAN)