Povezava dveh compev v mrežo!

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Mi lahko kdo razloži, kako naj povežem dva računalnika v mrežo! Imam kabelski router, povezavo na internet telemach! Prosim v bolj preprostem jeziku za "telebane"! Lahko na PM ali preko MSN!
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Verjetno želiš imeti tudi internet na obeh računalnikih, ne ?
Potem boš potreboval router, v katerega boš vtaknil kabelski modem ter oba računalnika.

Kako pa imaš sedaj priklopljen modem na računalnik ? Preko USB ali preko mrežnega kabla ?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Verjetno nimaš kabelski router, temveč kabelski modem. Predvidevam, da si zdaj imel en računalnik priklopljen na ta modem in sicer preko USBja, no možnost ima modem tudi priklop preko utp kabla.
Kako priklopit oz. povezat ?

Obvezno za to početje potrebuješ router. Iz kabelskega modema potegneš UTP kabel v glavni vhod na routerju. Ta vhod je malo odmaknjen od ostalih izhodov, ki jih je lahko 4 ali več odvisno kakšen router imaš.
V prvi izhod iz routerja potegneš utp kabel na tvojo mašino, iz drugega izhoda na routerju pa potegneš kabel na drug računalnik v hiši/stanovanju. Seveda je potrebno router še nastavit na tvoj DNS, IP ... itd. Te podatke si dobil od operaterja interneta. Na router ponavadi dostopamo z že določenim upo. imenom in geslom; admin/12345 , kasneje si seveda lahko na routerju to spremeniš. Na obeh računalnikih pa določiš samodejno zaznaj IP ... itd.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Mrežo imam že narejeno(med mojim xp in Win98), sedaj sem Win98 zamenjal z novim xp! Kot sem napisal,imam router in modem,vse je že delovalo, sedaj pa je najbrž potrebno kaj nastaviti! Lahko preko PM pošljem telefonsko, če kdo hoče pomagati!
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Mrežo imam že narejeno(med mojim xp in Win98), sedaj sem Win98 zamenjal z novim xp! Kot sem napisal,imam router in modem,vse je že delovalo, sedaj pa je najbrž potrebno kaj nastaviti!
In kaj zdaj ne deluje ?
(bolj točno napišeš, bolj točno ti bomo pomagali)
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Nekako mi je uspelo vzpostaviti povezavo, vendar še sam ne vem kako! Povezava pa je malo čudna, ni vse tako, kot bi moralo biti!
Ko sem že obupal, se je naenkrat povezava vzpostavila in to z drugim računalnikom in internetom! Vse bi bilo super, ampak po naknadnih testiranjih sem ugotovil, da vsakič, ko comp ugasnem oz.resetiram, se povezava več noče vzpostaviti oz, traja vsaj pol ure ali uro, da se vzpostavi in to kar sama od sebe, brez da bi karkoli sam poskušal!?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Morda se to dogaja, ker imaš dinamični IP. Poskušaj dati na statičnega v routerju.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Morda se to dogaja, ker imaš dinamični IP. Poskušaj dati na statičnega v routerju.
Ja, ampak prej, ko sem imel drug računalnik, pa je normalno delalo!
confused-1.gif