Potovanje po Evropi

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
S prijateljico planiramo potovanje po Evropi za 14 - 21 dni. Odhod bo nekje v začetku maja.

Planiramo obisk Francije, Španije in Portugalske. Potovanje z vlakom, morebiti letalom, spanje v hostlih ali drugih low-budget variantah. Kaj se splača pogledat in česa ne?

Vem, da vas je kar nekaj, ki ste že dali skoz tovrstna popotovanja, zato bodo vsake info zelo dobrodošle.
cheer.gif
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
21 dni časa se mi zdi malo za obiske vseh treh držav(. ne boste si kej preveč ogledale če boste sam hitele. raje si izberite le eno državo oz. dve( španija portugalska) in si jih ogleadte lepo v miru.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Torej za začetek si moreš prvo izbrat smernice kaj bi sploh rada videla. Tako kot si rekla že Pariz, Barcelono, Lizbono pa se kej se bo verjetno našlo. Verjetno poznaš varianto interrail . kupiš globalno vozovnico in se furaš. V vajinem primeru bi verjetno prav prišla tista ko lahko potuješ 10 od 22dni.
za različne napotke in podobno, pa je ta trenutek najboljši forum on lonelyplaneta thorntree .
Glede prenočišč pa bi se jaz osebno odločil za couchsurfing. Spoznaš veliko novih ljudi, greš ponavadi z njimi žurat in spiš zastonj. Čene pa uporabi hostelworld .
Računaj pa tam od 10-25€ na noč.
Glede krajev za si pogledat pa ne vem kaj naj rečem. vsi so po svoje zanimivi in ne moreš si vseh pogledat
smile-1.gif

meni je bila strašno všeč normandija, pa defenitivno bi si pogledal zaragozo in porto.
porabi par urc na thorntreeju pa boš sigurno našla vse kar te zanima.
lp
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Jaz sem bil v parizu dvakrat, pa morem rečt da tudi nisem bil kej preveč navdušen. Sicer razočaran nisem bil, ker ko potujem nikoli ne pričakujem oh in sploh, ker pol si lahko samo razočaran
smile-1.gif

Je pa definitivno za videt enkrat. Eni za zaljubijo vanj, enim je pa samo še eno velemesto.
Bral sem že, da so na japonskem definirali nov pojem v psihologiji za ljudi, ki so padli v depresijo ker so se vrnili iz pariza in so bili tako razočarani
grin1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Kako je Pariz? V bistvu sem slišal same kritike, folk bil precej razočaran, sem kar malo presenečen

Tud jst še nisem slišala, da bi kdo kaj posebej hvalil. Sodelavka je tam preživela najslabše počitnice ever
grin1.gif


Res pa, da je že Pariz pojem nečesa tako popolnega, da te realnost malo šokira. Obmorski kraji so za moje pojme še vedno najlepši za naslajanje in občudovanje. :=)
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Meni se osebno ne zdi 14-21 dni premalo... s kolegi gremo ponavadi na trip za 7-10 dni, pa naredimo kaksen roundtrip. Po toliko dneh imamo vsega ze zadosti
smile-1.gif
gremo pa ponavadi z namenom da vidimo pokrajino, zacutimo ljudi in njihov nacin zivljenja. Manj pozornosti pa dajemo na razne znamenitosti, muzeje,... v krajih se zadrzujemo 1-3 noci, tako da se zacuti "utrip", obenem pa vidis tiste najpomembnejse stvari.

Ce se osredotocim na tvojo destinacijo, kjer sicer se nisem bil, bi razmisljal v smeri letalo do francije, naprimer cheap ryanair Maribor - London Stansted - Nantes Francija. Potem pa tam z vlakom/busom z vmesnimi postanki po obali do recimo Porta. Tam spet ryanair do Madrida ali pa do Girone, kjer se bluzi okoli, nato pa Girona - Graz avion, do Graza pa vas ze kdo pride iskat
smile-1.gif


Ali pa varianta Venezia-Treviso - Paris, potem od tam vlak do zahodne obale FR in naprej kot v zgornji varianti..

Pismu, mrbit bom pa kaksno takole turo predlagal za naso naslednjo destinacijo, se slis fajn
smile-1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
No, da samo sporočim.

Dva tedna v juliju, Španija-Portugalska
cheer.gif

Pet dni v Barceloni, potem v Lizbono, kjer bomo dva dni, nato proti jugu
cool-1.gif

Rent-a-car je že rezerviran, hostli tut, letalske karte tut.

Mogoče se pa še kje srečamo
cheer.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
In kolk planirate dati za tako potovanje?

Ker jest sem tud enkrat računal nekaj podobnega, pa je prišlo precej drago...
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Ni tok drago, če vnaprej planiraš.
smile-1.gif

Letalske karte graz-barca-lizbona-barca-graz po osebi 220€, rent-a-car 200€ za en teden, hostli cca 200€ po osebi, tko da ni neke panike - cca 450€ po osebi pa še keš za porabit. Se da pa še kakih 100€ prišparat, samo midve nočeve z drugim folkom v sobi spat
wink-1.gif
Če so pa štirje se pa da res za majhen denar skoz pridet, ker se stroški za avto delijo ipd.

LP
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Tako kot je bička povedala
cheer.gif

Jst sicer planiram, da bo treba s sabo mal več vzet, ampak za ta plan je še neki časa
grin1.gif

Več pa seveda izvete v fotoreportažah
cheer.gif
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
No, španci so po mojih vtisih majhni pa ne preveč fejst (govorim o višini od pet pa do glave, ostalo ne bi vedla
wink-1.gif
.

Fino se imejta
cheer.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Portugalci so še slabši
grin1.gif

So pa zato Španke tolk lepš (Portugalke so tut ene smotulje), kkšna fajn zapečena prsata črnolaska s kot oglje črnimi očmi in živordečimi ustnicami... njami, slin slin
tongue-1.gif