Potovanje na Hrvaško

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kljub vsemu pljuvanju, napihovanu sovraštva, medijskemu senzacionalizmu itd. nas bo sigurno tudi letos šlo precej na Hrvaško na morje.

Torej - cestnine so visoke, nameravajo jih še dvignit. Se splača peljat po AC ali ne? Baje je na navadnih cestah veliko radarskih kontrol. Se da policaje še vedno podkupit (za koliko), se prevare z radarji še vedno dogajajo...? Nekje sem bral, da imajo neke kartice, ki jih napolniš in se potem samo pelješ mimo cestninskih postaj oz. jih samo k nekem senzorju pridržiš. Kak je s tem?

Nekaj nasvetov je sicer tukaj: http://www.zurnal24.si/cms/novice/svet/index.html?id=56771

Kak je s cenami hrane/pijače letos v trgovinah - kaj se splača peljat s sabo in kaj ne?


PS: Prosim brez neumestnih pripomb, če ne greste na Hrvaško na morje je to vaša odločitev.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Pojdi po stari cesti, lički magistrali, je sigurno manj drena, kot na avtocesti (sploh pred tunelom Sveti Rok...
bonk.gif
).
Drži se omejitev, pa ti z radarjem nič ne morejo. Če te pa že ravno ujamejo na radar, se pa da vse dogovoriti, ponavadi prideš vsaj za pol cene skozi. Sam ne preveč pameten bit (kot velja za vse policaje na svetu).
Kar se da nesti dol, nesi, ker je vse dražje (razen kruha in par malenkosti od sadja).
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Starša ponavadi vzameta zraven tisto, kar je najdražje tam, ker gresta ponavadi za 3 tedne in se stroškov hrane kar nabere.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ja kaj pa pregledovanje na meji, pa a niso ble neke prepovedi?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Prepovedi ne veljajo za EU, mediji so napačno trobili naokoli. Omejitve so za alkohol in cigarete mislim da samo. Drugače pa sta starša doma 100m od meje (Ormož), tak da če bi jima težili bi se samo nazaj obrnila, spakirala hrano ven in jovo na novo. Pa še taki mali prehod je, da samo mahajo naj pelješ naprej.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
no sej to je to, sicer do sedaj me (še) niso pregledal, sam nikol se ne ve. jst kšne stvari kr med cujne skrijem
hysterical-1.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
odvisno je tudi precej od tega, kam greš-dol dalmacija je verjetno bolj poceni kot istra in sloveniji bližnji otoki, kjer so cene že fino navite. Mi smo bli prejšnji teden na Krku, pa nas je šoping futra za ubistvu 4 dni (3 kosila) za 5 oseb prišel 600 kun, s tem da se nismo neki preseraval (neki zelenjave, sadja, makaroni, mleko, kruh, jogurti, kšna tuna, musliji..), alkota ni blo zraven. Tko da, če maš velik prtljažnik , odnesi čim več s seboj, vsaj tiste zadeve, ki se ne pokvarijo.

Evo, sem ugotovila, da imam račun še vedno v denarnici, nekatere cene za občutek:
-jogurt ab kultura: 7,48 kn
-jogurt (z bregov, 1l): 25,56kn
-testenine integralne: 7,98
-ribja konzerva-tuna v olju (4x80g): 38,58kn
-mleko trajno (z bregov): 6,58kn
-toaletni papir (zewa): 23,68kn
-namaz dukatela z zelenjavo: 8,98knm
-jajca (10 kom): 16,50
-sir gauda (400g): 29,58
-tunina pašteta argeta: 9,78
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Te državne nalepke so kr nekak zginle z avtov se mi zdi, meni niso nikoli težili, imam pa za vsak primer magnetno v predalu. Za vrv pa ne vem.

PNG - hvala za trud, treba preračunat v € pa ugotovit kaj je drago. No sej kruha in mleka nebi vlačili zraven, ponavadi bolj meso (salame, skrinjo zamrznjenega), pa kake paštete, makarone... Pač bolj take nepokvarljive / nepolomljive stvari.

No mi gremo v Dalmacijo, kjer so blizu večji kraji, tak da niso turistično navite cene (Primošten, Trogir, tudi v sosednji Rogoznici niso navite cene).
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Čeprav tudi sama ne maram teh hrvaških stalnih izpadov napram Slovencem...še vseeno grem kar pogosto na njihovo morje. Za jadranje nimam druge izbire.

1. avtocesta ali stara cesta:
Če se ti da v največji vročini cijaziti po 30km/h in se voziti od LJ do Zadra po 1o ali 13 ur, potem ti priporočam staro cesto, kajti ognil se boš cestninam.
Če pa bi rad bil nekje blizu zadra v 4 do 5. urah, potem reskiraj malo več kot 20eur in pojdi po avtocesti.
Meni vsaj niti na misel ne pride, da bi se vlačila po starih cestah v višku sezone.

2. policaji:
hrvati nas Slovencev niso najbolj veseli, zato KJERKOLI že greš, po kakršnikoli cesti, vozi po omejitvah! Sigurno pa je kontrol, radarjev,...dosti več po starih cestah, kot na avtocesti.

3. hrana,pijača
Hrane in pijače nikar ne nosi s seboj. Mogoče malo za na pot...pa še tisto si jaz kupim raje kaj hladnega za sproti.
V njihovih samopostrežnah so podobne cene kot pri nas (mogoče 10 do 20% dražje) in ne boš nič kaj dosti profitiral, samo tovoril boš kot mula.
Cene v gostilnah imajo pa kar precej zasoljene...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
To velja samo za EU, drugje ne priznavajo tega.

@ PumaX - mi itak potujemo vedno med tednom (Starša letos v četrtek, jaz pa v torek), včasih sredi noči, ko so ceste popolnoma prazne. Predlani sem se peljal po AC Zagreb - Varaždin in ni bilo vso pot NITI ENEGA vozila. Sem že mislil, da je avtocesta zaprta, pa sem kakšno tablo spregledal. No, pridem na cestnino in je cestninar dremal not. Ga vprašam kak je tak prazno, pogleda na računalnik in reče: Ja, pred 15 minutami je nazadnje en prišel mimo
grin1.gif
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
>Meni vsaj niti na misel ne pride, da bi se vlačila po starih cestah v višku sezone.

teb ne pride na misel, ampak zgodi se ti pa komot. vsaj predprejšnjo soboto na poti gor nisi mel izbire, saj so kapelo in sv. rok odprli samo v eno smer (prot morju, posledično je na maslenici ratala x km kolona proti celini). mi smo šli prejšnjo soboto nazaj po stari cesti do plitvic, pol pa na ogulinu gor. nobene panike.
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
odvisno kaj bi rad od dopusta, koliko bi rad zapravil, kolko ti jezik predstavlja ovire, za kolko časa bi šel, kam točno bi šel, kaj si do zdaj videl itd itd itd.
če na hrvaško ne bi šel zaradi tvojga mnenja o hrčkih, političnih spletkah s kerimi obe strani bombardirajo glupi mediji in branju o takšnih pa drugačnih izpadih, pol se škoda sploh ustavljat ob topikih z besedo hrvaška not. pejt v grčijo al pa tunizijo, po ovčje v kak kao dober hotel pa je.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Ce si ti prijazen z njimi so tudi oni. Jaz se nikoli nisem imel tezav na HR. Pa sem dol za 1.maj, 2x-3x poleti, pa mogce se kdaj jeseni. Z policaji pa nimam izkusenj, saj dol vozim striktno po omejitvah.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
sem šel prejšnjo sredo eno turo do splita in nazaj...
štartali v kp...šli do karlovaca po ac nato po regionalki do plitvičkih, tam pa zavili na ac (še enih 40km po neki gorski cesti)....štartali ob 6:30, prišli v split ob 13....za nazaj pa smo šli po ac, vmes smo zabluzli še na pag se malo kopat in en izlet....cesta se je začela vlečt pri rijeki....neprestano neki orjejo po cesti...od rijeke do kp rabili uro 40min..:(
porabili nekje 110l nafte, potovalna po ac je bila cca 150, za cestnino pa sem pozabil ker smo plačevali s kartico....če se ne motim kakih 300 kun