Postroj v Kočevski Reki - Janševa 'vojska'?

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.802
2.433
113
Mat kurja, smo res drug drugega takole teptal?
Nikol ne bomo kolegi, prjatli. Sem prepričan, da takle pogovor ne bi mogel teči v živo, ker bi bil takoj fajt:)
Vedno boste kar naprej nekomu naprej metal. Ni problema traktor, ali lepa hči. Tu gre ja za državo! Sic
smile-1.gif
.
V USA senatu si skorajda na sproti stojita kipa poveljnika Severa In Juga. Tam ni varnostnikov, samo vodiči so.
Pa ni bilo še nobenega incidenta, sovražnih govorov.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Cerkev in Ivan hujskata ovčice, sicer se folk s tem ne bi več ubadal.

Gre za sindrom osamosvojiteljev.

Zato ker so osamosvojitelji, bi radi ne vem kakšne dosmrtne usluge in privilegije.

Ampak so tile pacienti pozabili, da niso sami v državi, da je tu še 1.999.950 drugih državljanov.

Očitno je bil projekt nekaterih pri osamosvojitvi ali tik po njej, da državo ponovno ukradejo, izropajo.

Dokler se ne bomo rešili osamosvojiteljev, bo vedno nek cirkus in jokcanje.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.072
3.402
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

Zato ker so osamosvojitelji, bi radi ne vem kakšne dosmrtne usluge in privilegije.
Zakaj zdaj borčevske pokojnine ven vlečeš?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.137
5.803
113
blizu močvirne prestolnice
Ne ni isto, borci, njihove vdove in vnuki še sedaj vlečejo penzije pa čeprav so se borili za tujo državo, še celo agresor kot je tist general, katerega so Hrvatje sklatili, dobiva našo penzijo! Verjamem pa, da marsikoga boli, ker je bil na nasprotni strani!
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.802
2.433
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
...
Zato ker so osamosvojitelji, bi radi ne vem kakšne dosmrtne usluge in privilegije. ...

Zato ker so osvoboditelji - tisti od 1945 leta- imel ne vem kakšne dosmrtne usluge in privilegije. ...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.124
490
83
kranj
tile najeti mlečnozobci v tem postroju so očitno mokre sanje našega sds fuhrerja...če bi zapokalo, bi samo še smrdelo od njih, kot je smrdelo od skoraj večino "junakov in osvoboditeljev" leta 1991. na srečo je skozi karavanke prepih...
ne vem zakaj se je predsednik barbika sploh udeležil enega postroja ene x desetine???? a to pomeni, da jest skup zbobnam ene par kolegov pri recimo airsoftu in sem že deležen časti obiska predsednika? hmmm?
ni kaj...živimo v zanimivih časih. če ne bi živel tukaj, bi se pošteno smejal....takole pa me pa malo mine in me prime...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.789
2.093
113
za šankom
ksz...

verjetno tistih ki imajo največ zaslug in so se dejansko nabolj izpostavljali na terenu leta 91 sploh ni bilo povabljenih na ta postroj
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ksz...

verjetno tistih ki imajo največ zaslug in so se dejansko nabolj izpostavljali na terenu leta 91 sploh ni bilo povabljenih na ta postroj

Ti se večinoma tudi ne izpostavljajo pod reflektorji in ni prvič, da so prezrti.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To jaz že vseskozi govorim. Tu se šopirijo in spamajo modeli, ki leta 1991 niso bili niti polnoletni in so vse skupaj spremljali iz varnega zaklona.
Tisti, ki pa so imeli glavo z vsebino na pravem mestu pa po večini prezirajo takole šopirjenje... Hebat ga, grenak priokus da te je nekdo izkoristil za lastno korist...
Sicer pa imajo vseznalce ala Štiber, ki bi jih podučil o rokovanju z minometi... Samo po prvem bojnem streljanju ne bi več bilo materiala za naslednji postroj...
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Saj je luštno nabijat o vojski in orožju - fantovske zadeve. Pravim pa, da bi bilo primerno tudi kdaj pokazati, kako izgleda strelna rana!
Pri demonstraciji seveda obvezno v bližini "na štrbunk sekret".

Tako je to...
tongue-1.gif
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.124
490
83
kranj
ah, o minometih je veliko vedela tudi moja malenkost
smile-1.gif
so me v bivši državni vojski naučili čisto vse, od 82 do 120 (poveljnik voda minometov), tako da me tukaj ne more ravno nek mulc "učiti". z mulcem ne mislim na osebe iz alterja...

demz, če bi vsem politikom (in wanabe generalom) servirali špricajoča in rastreščena telesa na mizo, bi že zdavnaj nehali z vojnami. tako je pa vojna daaaleč in neosebna. razen za tiste, ki jo preživijo. in so tiho do konca življenja, ker je prehudo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
in so tiho do konca življenja, ker je prehudo.

Ja! Imam par stricev, ki so sedaj že pokojni (seveda in normalno), ki so doživeli drugo svetovno v nemškem in kasneje partizanskem izvodu ...
Nič "zabeljenih" detajlov niso govorili. Stric Korel mi je npr. opisoval V1, ki je letel preko in ustvarjal "b.b.b.b.b" hrup. Pojma ni imel, ko sem mu potem razlagal o delovanju motorja V1 - seveda iz poljudnoznanstvenih člankov in iz šolanja seveda. On je samo vedel, da je zadeva letela (s tistim hrupom ) in tudi uničila tarčo!

Kaj pa sme vojaka sicer zanimati !?

Ej, fantje, če bi imeli radi sebe in svojo družino, bi se pogovarjali drugače. Verjemite, strelna rana je grozna! Ko jo boste videli, ne bote več pisali tu gor o orožju. Razen če ste psihopati ...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ksz...

verjetno tistih ki imajo največ zaslug in so se dejansko nabolj izpostavljali na terenu leta 91 sploh ni bilo povabljenih na ta postroj

Ti se večinoma tudi ne izpostavljajo pod reflektorji in ni prvič, da so prezrti.

a to naš forumski major?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
418
83
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Mat kurja, smo res drug drugega takole teptal?
Nikol ne bomo kolegi, prjatli. Sem prepričan, da takle pogovor ne bi mogel teči v živo, ker bi bil takoj fajt:)
Vedno boste kar naprej nekomu naprej metal. Ni problema traktor, ali lepa hči. Tu gre ja za državo! Sic
smile-1.gif
.
V USA senatu si skorajda na sproti stojita kipa poveljnika Severa In Juga. Tam ni varnostnikov, samo vodiči so.
Pa ni bilo še nobenega incidenta, sovražnih govorov.
Ja, USA so razčistili kaj je zgodovina. Pri nas je pa očitno zgodovina še vedno sedanjost in kakor kaže tudi prihodnost.
In ker je stanje takšno kot je, ljudje razpravljajo kdo je kriv... internet dela svoje.... mediji napihujejo... in to je to. Mi pa nasedamo...
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Ne morem verjeti kakšne zdraharje nam je usoda posejala med nas...
Kdaj bo konec teh delitev, zmerjanja, podtikanj, hujskanja in žaljenja? Bo res moralo priti do najhujšega, da bo narod spoznal kdo je kdo??
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Konec bo očitno tedaj, ko bo udbomafija zapustila pozicije moči, kar je, kot rpavijo poznavalci udbe, nerelano pričakovati.