Postopek uvoza rabljenega vozila po 1.3.2010

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Narobe računaš! Pa sem mislil, da se toliko časa po uvedbi DDV to ne more več zgoditi.

bruto = neto*1,19 (v Namčiji)

iz tega sledi: neto=bruto/1,19

Pri bruto=20.000,00 je neto 16.806,72 - DDV je torej 3.193,28

PS: in ni se ti zlagal, samo verjetno ne ve, da je Slovenija v EU
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Aha, ok sedaj razumem to računico
smile-1.gif


Drugače pa ve, da je SLO v EU, ker mi je sam povedal, da smo v EU in če sem fizična oseba - sem reku da ja in mi je povedal, da dobim nazaj 19% (torej 3200 evrov) - kar pa je še vedno dobro.

In zakaj se mi ne bi splačalo kot nekdo omenja?
Za 16.800 dobim tak avto z tako opremo, ki pri nas stane z MANJ opreme nekaj čez 24.000 evrov!

Res pa je, da moram še plačat DMV in to znese nekje 1500 evrov.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Ne poznam točno DDV zakonodaje na področju avtomobilov, ampak če boš gor dobil vrnjenih 19% DDV, boš DDV plačal pri nas (20%).
Mar res misliš, da so države EU tako butaste, da bi dopustile tako enostavno izogibanje DDV?
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Zakaj mi pa potem na davčni v SLO na 3 krajih povejo isto in sicer to, da NE plačan DDV 20% v primeru, če je avtomobil starejši od 6 mesecev in če ima več kot 6.000 km prevoženih?

Še izrecno sem jim povedal, da bom dobil nazaj 19% vrednosti vozila povrnjeno in vse 3 so rekle enako - da to nima veze kaj se jaz dogovorim z prodajalcem, njih to NE zanima. Njih bi DDV v SLO zanimal samo v primeru, da kupujem novo vozilo iz države EU.

Eto - zdej pa res ne vem več, kdo ima prav...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Ne vem, zgolj ugibam. Ampak še 1x: četudi so pripravljeni vrnit, se ti to ne splača.

Pa matematika ti malo šepa - vrnili bi ti kvečjemu slabih 3200€

20.000 - 19% = 3.800 in ne 3.200

Tudi fizičnim osebam vračajo, zagotovljeno prek telefona sicer, ampak ne vem zakaj bi se mi zlagal.

Ja tole za fizične osebe sem tudi že slišal, samo potem si tukaj dolžan plačati ddv! Ampak si na slabšem za en procent. rezen če zamolčiš... ker pa vem klakšni so zadnje časi postopki pri nabavi v EU brez DDV in "uvozom" v SLO pa skoraj mislim, da ne bo šlo skozi. Že ko kupiš za 50€ želijo VSE podatke, pa kopija osebne, pa podpis izjave, da je šlo iz države...

Glede matematike pa... dej še enkrat izračunaj
smile-1.gif


Ker po tvojem je 20000-3.800=16200 In potem ker se davek vedno računa NA osnovo 16200 + 19% =19278

in mene so učili, da 20000 ni enako 19278
redface-1.gif
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.872
92
48
mb+ -20km
V Nemčiji NE moreš kupiti avtomobila brez DDV-ja kot fizična oseba, lahko ga kupiš kot pravna oseba, pa še to samo, če si davčni zavezanec.
Ti v Nemčiji avto plačaš komplet ceno, znači bruto (DDV-MWST), pri nas pa še na to ceno DMV.
To je iz prve roke, vse ostalo lahko mirno ignoriraš.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jao peesda...sploh nam bral.

Kaj komplicirate/serjete, kupiš polno ceno, tudi če je oboje napisano na mobile.de oz. kjerkol že gledaš.

Nisi firma in nima veze itak zarad 1% drekat z DDV. Plačaš bruto pa mir, ni skrivnosti, noben ni dobu avta brez DDV, razen pedri od politikov in odvetnikov.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Mogoče pa tvoja nemščina ni top.
tongue-1.gif


Privat person si, kupiš avto kot končni kupec, ne pretvarjaš se da si kak autohandler pa bodo vse prav povedal.
zmaga.gif
 

owen

Zelenc'
15. feb 2012
6
0
1

Je isti postopek pri uvozu ravljenega vozila i(starost cca. 2 leti) iz drugih članic EU, kot opisani iz Nemčije? Zanima me predvsem Italija.

Hvala za odgovor!

Kristijan
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Ja. Isti. Obvezno moraš imeti OVERJENO kupoprodajno pogodbo sicer se lahko slikaš z registracijo pri nas. Pa dokumente o avtu.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
No, da malo obudim temo bom vprašal naslednje:

Zanimam se za nakup osebnega RABLJENEGA vozila v Nemčiji. Na spletni strani ima avtohiša v Nemčiji napisano neko ceno vozila (primer: 20.000). Ko sem se včeraj pogovarjam in menil z uslužbencem v tej avtohiši, mi je povedal, da če kupim pri njih vozilo plačam 20.000 evrov. KO ga registriram v SLO, jim pošljem dokazilo o registraciji vozila in mi oni povrnejo 19% vrednosti na moj TRR (torej nekje 3800 evrov). Torej realna cena vozila znaša 16200 evrov!

Zanima me, kako je z DDV v SLO?

VEM da moram plačati DMV in to znaša 8% od vrednosti vozila, ali pa kar 13% od vrednosti vozila v primeru, da ima več kot 0,005% trdil delcev (podatek pridobiljen na davčni).

Na davčni sem tudi vprašal, ali MORAM plačati DDV + DMV pri nas in so mi zatrdili, da NE. Torej v SLO plačaš "samo" DMV (in to ni DDV). DMV pa se za vsak avtomobil posebej zaračuna (glede na letnik, kateri EURO ima, co2....).

Včeraj sem pa od enega uporabnika iz tega foruma dobil podatek (ki se baje ukvarja z uvozom vozil iz tujine, med njimi tudi Nemčija), da MORAM plačati še DDV v SLO!

Ponovno sem klical na davčno v drugi kraj, kjer si mi zatrdili, da NE plačam DDV, ampak samo DMV (naredili smo izračun in za moj avtomobil bi prišlo 1480 evrov).

Torej, se zadeve ne ujemajo
smile-1.gif
?

Sedaj sem klical enega prijatelja, ki se je ukvarjal z uvozi vozil in je pred 2 leti pripeljal avto iz Italije v SLO in je MORAL plačati DDV!

Meni ni več popolnoma nič jasno
smile-1.gif


P.S. sedaj sem tretjič klical na davčno v tretji kraj, in so mi povedali, da če gre za rabljen avtomobil, da v temu primeru NE GRE za uvoz ampak "nakup" v tujini in da mi NI treba plačat DDV pri nas, ampak samo DMV.
confused-1.gif

Ti ne boš nikoli nič kupil, ker vedno prekomerno kompliciraš.
btw, si vgradil šibedah v leona?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Kolkor vem jih ni....in to je problem Italije.
Baje so, vzeti jih moraš pri zavarovalniškem agentu, vendar jih nimajo povsod. Ne vem pa cene, baje so drage.
 

sghann

Zelenc'
14. avg 2012
1
0
1
Prosim za malo pomoči...
Iz Nemčije bi želela uvozit avto. Glede na to, da naši dilerji pripeljejo tudi "vozilo iz tujine, ki si ga sami izberemo", me zanima ali on gor plača neto al bruto ceno? Po vsem napisanem sklepam, da neto. Kakšni stroški pa potem še bremenijo njega, ko vozilo proda meni kot fizični osebi naprej?
Da še drugače razložim, če sem bila nejasna - ali dilerji na avtonetu, ki prodajajo vozilo, ki so ga uvozili s tujine in jih potem prodajajo nam fizičnim osebam, plačajo neto ceno v Nemčiji in potem pri nas prav tako DMV oz. kasneje še kak davek od dobička (kakor mi je pred časom prišlo na ušesa)?
Vem pa da si bo vsak diler vzel se nekaj zase (za pot, itd...)

hvala
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
Odvisno od dilerjev.

Če gre za preverjeno in dobro znano firmo v Sloveniji potem oni kupijo po neto ceni gor, v SLO plačajo DMV in DDV, šele potem tebi prodajo avto.
 

Ausc

Pripravnik
10. sep 2011
584
1
16
Cez palec, koliko bi na koncu prislo da se taka zadeva spravi v SLO? mobile.de Sej vem, da je vse na netu, samo ni toliko resno, da bi vse do centa sel racunat, samo priblizna cifra me zanima..
cheer.gif