Postopek uvoza rabljenega vozila po 1.3.2010

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
obstajajo tudi 6 mesečne preizkusne tablice. Preverjeno

ma sej v glavi mam nekje, da celo dobis letne, ampak za 90 dnevne sem bil cist siguren :D Pac dvignejo me taki vpisi, ko nekdo pametuje a sploh ne ve zakaj se nekaj sprasuje, kaj sele kaj je na voljo
confused-1.gif
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Pozdravljeni!
Da malo obudim temo, nisem našel odgovorov s funkcijo išči...

Kako to karambolirano vozilo Passat CC
spravit v SLO in registrirati in koliko me to stane? Prevoz s prikolico ni problem, kot sem omenil me zanimajo stroški da lahko avto s tablicami v SLo postavim na cesto? Kako je s popravilom, kdaj ga moraš popraviti, pred homolomo?

Hvala lepa za odgovore!

edit: zdaj pa mislim da bo...
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Se samo meni zdi ali se skoraj dizla ne splača uvozit?
Zgleda bo vedno več bencin+plin variant.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Malo gledam stare 911-ke v tujini pa me zanima ali je potrebno za uvoz oldtimerja tudi plačati ta davek na co2 ali kakorkoli se mu že reče?
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Mi lahko kdo točno pove kaj in koliko stane:[/B]

1) Gledam ceno na mobile.de, tukaj gledam brez DAVKA, je tako, če se gre za rabljen avtomobil?; ker je že bil enkrat plačan če je v evropi, se pravi gledam "(Net)" in ne "(Gross)" ?

2) DMV (preverim tukaj: http://www.amzs.si/?podrocje=307&novica=1396), recimo da gledam BMW 320,l. 2008, dizel ima 128 g/km, torej je DMW: 3%, na to NETO CENO, ne?

3) homologacija pri nas (http://www.amzs.si/?podrocje=419) 72€+24€ = 96€ je to to?

4) tablice pri njih - (cenik, kje, katere) ?? rumene-tedenske, oz. obstajajo mesečne, ker baje davčna rabi do 2-3 tedna, jaz bi se takrat že rad vozil..(Kurzzeitkennzeichen) so OK? za 80-100€ z zavarovanjem??

5) zavarovanje pri njih ( ni to všteto pri tablicah ??)

6) bencin + cestnine (150€) ??

7) registracija pri nas (http://www.amzs.si/?podrocje=5) recimo 2.0, dizel, 130 kW, bonus 0, mladi voznik: ne, AO plus, zelena karta, brez popust, prijava vozila(2 novi tablici): cca 1000€ ???

hvala
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Maš vse že napisan....samo preveč površen da bi prebral. Če pa misliš da ti bomo do eura natančno napisal kok te bo prišel uvoz si pa tud model.

1. Ne...gledaš polno ceno, tavišjo BRUTO! Če bi uvažal prek podjetja bi gledal NETO in potem davke plačal tukaj. Logično da je nekje plačan davek.
2. Da
3. Da, okvirno, do eura natančno ne vem
4. Tablice pri njih...spet ne vem popolnoma točno, ko sem uvažal prvega leta 2004 sem rabil nujno rdeče, zdaj je vseeno ali rdeče ali oranžne, vzameš kar ti ponudijo oz. za kolikor dni rabiš, ker oni točno vedo ko pride do izvoza kaj majo za nardit, ker se iz nemčije izvozi na stotine rabljenih avtomobilov dnevno.
5. Je všteto pri tablici
6. Ja...bencin pa cestnine se rabijo plačat če se želiš kaj prevažat po EU, drugače mi sporoči, če maš varianto brez da plačam cestnino in benz se pa priporočam.
grin1.gif

7. WTF??? Ja boš pa že pogruntal kok bo TEBE stala registracija željenega avta....saj za vsakega pride drugače. AMZS stran si že našel, tam gor maš pa tud kalkulator jao.
uf-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
No, da malo obudim temo bom vprašal naslednje:

Zanimam se za nakup osebnega RABLJENEGA vozila v Nemčiji. Na spletni strani ima avtohiša v Nemčiji napisano neko ceno vozila (primer: 20.000). Ko sem se včeraj pogovarjam in menil z uslužbencem v tej avtohiši, mi je povedal, da če kupim pri njih vozilo plačam 20.000 evrov. KO ga registriram v SLO, jim pošljem dokazilo o registraciji vozila in mi oni povrnejo 19% vrednosti na moj TRR (torej nekje 3800 evrov). Torej realna cena vozila znaša 16200 evrov!

Zanima me, kako je z DDV v SLO?

VEM da moram plačati DMV in to znaša 8% od vrednosti vozila, ali pa kar 13% od vrednosti vozila v primeru, da ima več kot 0,005% trdil delcev (podatek pridobiljen na davčni).

Na davčni sem tudi vprašal, ali MORAM plačati DDV + DMV pri nas in so mi zatrdili, da NE. Torej v SLO plačaš "samo" DMV (in to ni DDV). DMV pa se za vsak avtomobil posebej zaračuna (glede na letnik, kateri EURO ima, co2....).

Včeraj sem pa od enega uporabnika iz tega foruma dobil podatek (ki se baje ukvarja z uvozom vozil iz tujine, med njimi tudi Nemčija), da MORAM plačati še DDV v SLO!

Ponovno sem klical na davčno v drugi kraj, kjer si mi zatrdili, da NE plačam DDV, ampak samo DMV (naredili smo izračun in za moj avtomobil bi prišlo 1480 evrov).

Torej, se zadeve ne ujemajo
smile-1.gif
?

Sedaj sem klical enega prijatelja, ki se je ukvarjal z uvozi vozil in je pred 2 leti pripeljal avto iz Italije v SLO in je MORAL plačati DDV!

Meni ni več popolnoma nič jasno
smile-1.gif


P.S. sedaj sem tretjič klical na davčno v tretji kraj, in so mi povedali, da če gre za rabljen avtomobil, da v temu primeru NE GRE za uvoz ampak "nakup" v tujini in da mi NI treba plačat DDV pri nas, ampak samo DMV.
confused-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Dvomim, da ti bo švaba karkoli povrnil na TRR. Četudi bi bil to pripravljen storiti, se ti ne splača, ker je nemški Mwst nižji od našega DDV.

Plačaš 20k, na to vrednost še DMV in basta.

V Sloveniji moraš DDV plačat samo, če ni plačan že v tujini. Pri rabljenih imaš *načeloma* možnost izbire, vprašanje je ali bi ti kot fizični osebi res prodali vozilo brez davka, kot trdi nemški trgovec? Pri novih in skoraj novih te izbire ni, moraš nujno plačat v državi registracije, t.j. pri nas.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Dvomim, da ti bo švaba karkoli povrnil na TRR. Četudi bi bil to pripravljen storiti, se ti ne splača, ker je nemški Mwst nižji od našega DDV.

Plačaš 20k, na to vrednost še DMV in basta.

Zakaj mi pa ne bi vrnil, če mi je zagotovil, da to počnejo? Torej vrnejo ti 19% od prodajne vrednosti vozila (torej od 20.000 ti vrnejo 3800 evrov) - tako so mi zagotovili.

Če pa gre za nateg prodajalca (avtohiše) pa je to druga zadeva.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Ne vem, zgolj ugibam. Ampak še 1x: četudi so pripravljeni vrnit, se ti to ne splača.

Pa matematika ti malo šepa - vrnili bi ti kvečjemu slabih 3200€
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
vrnili bi ti, če bi kupil "na firmo" in bi potem tukaj v slo plačal davek.

Zdej fizičnm osebam pa načeloma se ne vrača davka. Zato tudi v slo ni potrebe po plačilu!
 

maremm

Pripravnik
26. dec 2010
357
0
16
Točno tako. Če kupi firma avto, plača v tujini samo neto ceno, pri nas pa plača DDV. Če pa kupuje fizična oseba, pa plača v tujini polno ceno. Plačilo DMV pa je obvezno v obeh primerih, razen če se uveljavlja oprostitev. (trije otroci, invalidi)
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Ne vem, zgolj ugibam. Ampak še 1x: četudi so pripravljeni vrnit, se ti to ne splača.

Pa matematika ti malo šepa - vrnili bi ti kvečjemu slabih 3200€

20.000 - 19% = 3.800 in ne 3.200

Tudi fizičnim osebam vračajo, zagotovljeno prek telefona sicer, ampak ne vem zakaj bi se mi zlagal.